Wyprawy

Wyprawy to oferta przygotowana dla każdego, kto chce posmakować przygody w jej najczystszym wydaniu, odkrywać egzotykę zwiedzanych miejsc oraz kulturę i tradycje ich mieszkańców. Tutaj powiedzenie, że podróże kształcą, nabiera realnego kształtu. Jeździmy tam, gdzie nie zabiorą nas inne biura podróży, odwiedzamy wioski dzikich plemion, jesteśmy na wyciągnięcie ręki z dziką przyrodą, śpimy nie zawsze wygodnie, czasem jesteśmy trochę zmęczeni czy zakurzeni. Ale jedno jest pewne, po powrocie do domu, nigdy nie zapomnimy przeżytych przygód, dziewiczych krajobrazów, egzotycznych zapachów i dźwięków czy wieczorów spędzanych przy blasku ogniska pod niebem pełnym gwiazd.

Na wyprawach poruszamy się samochodami terenowymi 4x4, czasami busami lub pociągami, śpimy w namiotach, domach gościnnych oraz hotelach klasy turystycznej. Towarzyszy nam zawsze profesjonalny licencjonowany przewodnik kierowca, często również prywatny kucharz.

Wyprawy
polski pilot

Gabon z Sao Tome

Cena: 4200 EUR
Przelot: 3500 - 4800 PLN
Gabon, Sao Tome
Wyprawa do najprawdziwszej równikowej Afryki, do miejsc niezmiernie rzadko odwiedzanych przez turystów, gdzie spotkamy się z wielką życzliwością mieszkańców oraz dziką, nietkniętą ludzką ręką naturą. Gabon wielkością dorównujący Polsce, prawie w całości porośnięty jest tropikalną dżunglą, która dopiero w 2008 roku została przebyta przez ekipę National Geographic, pod przywództwem Michaela Fraya.
Wyprawy
polski pilot

Uganda-w królestwie goryli górskich

Cena: 3780 USD
Przelot: ok.3000 PLN
Uganda
Czas: 14 dni
05.11.19 - 19.11.19
Niesamowita wyprawa do Ugandy - królestwa goryli górskich, źródeł Nilu, największego jeziora Afryki - Jeziora Wiktorii czy legendarnych Gór Księżycowych. Przemierzymy Ugandę od granicy z Sudanem Południowym i Kenią, poprzez smagane ciepłym wiatrem sawanny, aż do porośniętych dżunglą gór, skrywających jedne z ostatnich na świecie dziko żyjących goryli górskich. Grupa: max.8 osób
Wyprawy
polski pilot

Etiopia z Depresją Danakil

Cena: - USD
Przelot: -
Etiopia
W pierwszej części programu udajemy się na południe Etiopii, do dorzecza Doliny Omo. Zamieszkują ją rdzenne plemiona, które zachowały własną kulturę i tradycje. Jest to raj dla fotografów: pięknie pomalowane, nagie ciała mężczyzn, kobiety w ubraniach z kozich skór i domy zbudowane z gałęzi oraz słomy...Odwiedzimy plemiona: Dorze, Konso, Tsamai, Mursi, Hamar, Karo, Nyangatom, Dassaneh i Erbore. Będziemy mieli dużo czasy, by poznać ich codzienne życie i tradycje. Weźmiemy także udział w lokalnych świętach (jeśli takowe będą odbywały się w tym czasie). W drugiej części programu jedziemy do magicznego, starożytnego miasta Harar, zamieszkanego przez somalijskich Etiopczyków. Zbłądzimy w wąskich uliczkach tego muzułmańskiego miasta, a nocą nakarmimy dzikie hieny...Stąd kierujemy się na północ na Depresję Danakil - najgorętszego miejsca na ziemi. Wchodzimy na aktywny wulkan Erta Ale, podglądamy, jak w nieludzkich warunkach wydobywa się sól oraz spotykamy się z Afarami. Następnie jedziemy do Lalibeli - najświętszego miasta Etiopii, gdzie zwiedzamy wykute w skałach kościoły. Podczas wyprawy pokonywane są dalekie odległości. Trzeba liczyć się także z bardzo wysokimi temperaturami w ciągu dnia.
Wyprawy
polski pilot

Arabia Saudyjska

Cena: 3340 USD
Przelot: 3300 PLN
Arabia Saudyjska
Czas: 8 dni
03.12.19 - 10.12.19
Arabia Saudyjska, ukryta przed okiem zachodniego turysty, od wielu lat rozpalała naszą wyobraźnię. Już od jakiegoś czasu pojawiały się informacje, że kraj wznowi wizy dla turystów i w końcu się doczekaliśmy. Zapraszamy Państwa na niezwykle ciekawą wycieczkę do kraju z niesamowitą historią, kulturą i przepięknymi krajobrazami. Kraju, gdzie meczet nie może być dalej niż 800 m od zabudowań, gdzie restauracje mają osobne wejścia dla singli i rodzin, gdzie kobiety chodzą w abajach, a reklamy nie mają twarzy☺