Wyprawy
polski pilot

Angola

Cena:
4950 USD
Przelot: ok. 3800 PLN
Angola Czas: 13 dni
25.05.19 - 06.06.19

Wyprawa do Angoli, jednego z najdroższych państw Afryki, które niezmiernie rzadko jest celem wyjazdów. Przełknąwszy gorzką pigułkę w postaci ceny za wyjazd, w zamian podziwiać będziemy niesamowite, wręcz nieziemskie krajobrazy, barwne plemiona koczownicze i klimatyczne pokolonialne miasteczka wtopione pomiędzy pustynię a ocean. Otaczać nas będzie dzika afrykańska przyroda, wspaniali i życzliwi mieszkańcy oraz po trosze duma z dołączenia do wciąż niewielkiej grupy globetroterów, którzy zostawili swoje ślady w tej części Czarnego Lądu.

UWAGA: Grupa międzynarodowa. Przewodnik anglojęzyczny

Program

DZIEŃ 1

Warszawa/Berlin – Luanda
   /   
Wylot do Angoli z Berlina lub z Warszawy (w zależności od ceny biletów lotniczych) z przesiadką w jednym z europejskich portów transferowych.

DZIEŃ 2

Luanda   /   
Po przylocie do stolicy Angoli jedziemy do hotelu odespać trudy podróży. Rano jemy śniadanie, następnie udajemy się na zwiedzanie miasta. Początki miasta Luanda sięgają roku 1573. Na przełomie XVII i XVIII wieku było największym ośrodkiem handlu niewolnikami w tej części Afryki. Po odzyskaniu przez Angolę niepodległości zostało wybrane na stolicę kraju. Luanda dzieli się na Stare Miasto (Baixa de Luanda) oraz Wysokie Miasto (Cidade Alta). Stare Miasto to architektura typowo kolonialna, natomiast w Wysokim Mieście dominują nowoczesne budynki oraz wysokie biurowce i apartamentowce. Podczas zwiedzania zobaczymy między innymi jeden z najstarszych kościołów w Angoli, wybudowany w XVII. Jeśli czas pozwoli udamy się także z wizytą na lokalny targ.
Wyżywienie: kolacja
Nocleg: hotel 4* w Luandzie
Uwaga: W związku ze zmieniającym się często harmonogramem przelotów wewnątrz Angoli możliwe jest, że już dzisiaj wieczorem polecimy do Lubango.

DZIEŃ 3

Luanda - Lubango   /   
Dzisiejszy dzień rozpoczynamy od przejazdu na lotnisko, skąd samolot lokalnych linii zabierze nas do Lubango. Po wylądowaniu orzeźwia nas chłodniejsze, górskie powietrze. Jesteśmy na wysokości około 1700 m n.p.m. Po wylądowaniu jedziemy do miasta, które znane jest głównie dzięki monstrualnej wielkości figurze Chrystusa z marmuru. Okolice miasta są niezwykle urokliwe, a w porze deszczowe można podziwiać w pełnej krasie niezliczoną ilość rzek oraz przepięknych wodospadów. Po zwiedzeniu samego miasta jedziemy w góry, zobaczyć spektakularny krajobrazowo wąwóz Tunda Vala. Z miejsca gdzie podziwiać będziemy wąwóz rozciąga się niesamowita panorama na Pustynię Namib oraz Ocean Atlantycki.
Wyżywienie: śniadanie,obiad i kolacja
Nocleg: Country Lodge Lubango

DZIEŃ 4

Lubango – Namibe   /   
Jemy śniadanie i ruszamy w dalszą drogę. Jedziemy w stronę Atlantyku, drogą o nazwie „Serra de Leba”. Trasa wije się przez wysokie i dzikie góry niezliczoną ilością serpentyn. Docieramy do nadmorskiego miasteczka Namibe, leżącego na skraju olbrzymiej i niezwykle surowej Pustyni Namib. Podczas oglądania, założonego przez Portugalczyków miasta poszukamy lokalnych plemion Mucubal lub Mumhuila. Mucubal należą do grupy etnicznej Herero. Twierdzą, że pochodzą z Kenii i są spokrewnieni z Masajami. Kobiety Mucubal noszą pięknie dekorowane, duże nakrycia głowy zwane Ompota, a wokół piersi mają przewiązany łańcuch, służący jako biustonosz. Kobiety z plemienia Mumhaila noszą się równie charakterystycznie i kolorowo. Mają spódnice w tradycyjny wzór smakaka, a ich szyje otoczone są kolorowymi koralikami. Charakterystyczne są tutaj dość oryginalne fryzury, wymodelowane przy użyciu specjalnej mikstury zrobionej z krowiego łajna, oliwy, sproszkowanej kory oraz ziół.

Wyżywienie: śniadanie,obiad i kolacja

Nocleg: hotel 3* w Namibe

DZIEŃ 5

Namibe-Benguela   /   
Większość dzisiejszego dnia spędzamy w trasie. Jedziemy na północ w kierunku miejscowości Benguela i Lobito. Po drodze zatrzymujemy się na piknik na jednej z dzikich plaż Oceanu Atlantyckiego. Dla chętnych możliwość kąpieli w rześkich wodach oceanu.
Wyżywienie: śniadanie,obiad i kolacja
Nocleg: hotel 4* w Lobito lub Benguela

DZIEŃ 6

Benguela – Kumbira   /   
Po śniadaniu wyruszamy w około 200 kilometrową drogę do lasu tropikalnego Kumbira. W 2017 roku odkryto tutaj nowy gatunek małpiatki spokrewnionej z lemurami.W drodze do Kumbira zwiedzimy miasta Benguela oraz Lobito. Po dotarciu na miejsce kwaterujemy się w lodgy w Kumbira. Czas na relaks i spacery po okolicy.
Wyżywienie: śniadanie,obiad i kolacja
Nocleg: lodge w Kumbira

DZIEŃ 7

Kumbira –Calulo   /   
Dzisiaj jedziemy z wizytą na plantacje kawy, do Cabuta Coffee Farm. Po drodze mijamy miasto Gambela, zatrzymamy się też na punkcie widokowym przy wodospadzie Cachoeiras. Tutaj też jemy obiad. Dla chętnych będzie możliwość kąpieli z przepięknym wodospadem w tle.
Wyżywienie: śniadanie,obiad i kolacja
Nocleg: hotel w Calulo lub na farmie Cabuta

DZIEŃ 8

Calulo – Pedras Negras - Wodospady Kalandula   /   
Poranek spędzamy na farmie degustując pyszną i aromatyczną kawę. Następnie ruszamy do Kalandula. Pojedziemy przez Pedras Negras, zwane także Pungo Andongo. To charakterystyczne czarne skały, wystające ponad okoliczną sawannę, niektóre nawet na wysokość 200 metrów. Widok jest niczym ze scenerii filmu fantasy. Legendy głoszą, że w XVI wieku znajdowała się tu stolica mitycznego Królestwa Ndongo.
Wyżywienie: śniadanie,obiad i kolacja
Nocleg: prosty hotel

DZIEŃ 9

Kalandula - Park Narodowy Kissama   /   
Po śniadaniu idziemy z bliska przyjrzeć się wodospadowi Kalandula, jednemu z największych i najpiękniejszych wodospadów w Afryce. Różnica poziomów w najwyższym miejscu wynosi tutaj około 105 metrów, szerokość to kilkaset metrów. Całość tworzy niezapomniany i spektakularny widok, który niełatwo będzie nam zapomnieć. Po wizycie nad Kalandula jedziemy w dalszą drogę, w kierunku Parku Narodowego Kissama. Po drodze zatrzymamy się na obiad w Ndalatando. Późnym popołudniem docieramy do położonego nad rzeką Kwanza, Kissama Kawa Camp lub River Lodge.
Wyżywienie: śniadanie,obiad i kolacja
Nocleg: River Lodge lub Kissama Camp

DZIEŃ 10

Park Narodowy Kissama   /   
Wczesnym porankiem mamy rejs łódką po rmalowniczej rzece Kwanza, a następnie (po lunchu) safari w Parku Narodowym Kissama. Jest to największy park narodowy w Angoli. Jego powierzchnia to około 10 000 km2, w tym 120 km linii brzegowej. Niestety trwająca 26 lat wojna w Angoli doprowadziła do wyginięcia praktycznie wszystkich zwierząt, które kiedyś występowały licznie na tym terenie. Kilka lat temu rozpoczęto projekt o nazwie „Operacja Arka Noego”, który ma na celu odbudowanie populacji słoni oraz innych zwierząt.
Wyżywienie: śniadanie,obiad i kolacja
Nocleg: River Lodge lub Kissama Camp

DZIEŃ 11

Park Narodowy Kissama – Luanda   /   
Pakujemy nasze bagaże do samochodu i udajemy się w drogę powrotną do Luandy. Trasa wiedzie przez niesamowitą Miradouro da Lua, czyli Dolinę Księżycową. Na długości 40 kilometrów ciągną się olbrzymie klify. Erozja spowodowana przez wiatr i deszcze utworzyła tu iście księżycowy, przepiękny krajobraz. To kolejny raz kiedy Angola zaskakuje nas widokami zupełnie nie z tej planety. Po dotarciu do Luandy będziemy mieli jeszcze czas na ostatnie zakupy.
Wyżywienie: śniadanie,obiad,kolacja
Nocleg: hotel w Luanda 4*

DZIEŃ 12

Luanda – Warszawa (wylot)   /   
W zależności od godziny wylotu jedziemy na kolejne zwiedzanie stolicy. Następnie transfer na lotnisko i wylot do Warszawy.
Wyżywienie: śniadanie

DZIEŃ 13

Warszawa   /   
Przylot do Warszawy lub Berlina z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych.

CENA ZAWIERA:

 • uczestnictwo w programie imprezy
 • opiekę anglojęzycznego przewodnika
 • transfery hotel – lotnisko – hotel
 • transport samochodem 4X4
 • przelot wewnętrzny: Luanda - Lubango
 • wszystkie opłaty wstępu do zwiedzanych obiektów, parku narodowego, opłaty drogowe,mostowe itp.
 • zakwaterowanie w hotelach wyszczególnionych w programie (pokoje dwuosobowe) lub wrazie braku miejsc w innych o tym samym standardzie
 • wyżywienie: wyszczególnione w programie imprezy
 • woda podczas całej wyprawy (podczas przejazdów)
 • pośrednictwo wizowe w Ambasadzie Angoli w Warszawie
 • ubezpieczenie KL, NNW i BP
 • obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

CENA NIE ZAWIERA:

 • biletu lotniczego: Berlin/Warszawa – Luanda – Berlin/Warszawa (3800 PLN –4800 PLN)
 • wizy do Angoli (200 USD)
 • napoi w hotelach i w restauracjach
 • dodatkowych posiłków i napoi
 • zwyczajowych napiwków
 • dodatkowego, nieobowiązkowego ubezpieczenia (choroby przewlekłe, koszty rezygnacji z imprezy)
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego: 1230 USD
Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies