Wyprawy
polski pilot

Jambo Kenia!

Cena:
2800 USD
Przelot: 2600 PLN
Kenia

Jambo w języku Suahili oznacza powitanie. Ten program jest idealnym powitaniem z Czarnym Lądem. Słynne parki pełne dzikich zwierząt, przepiękne krajobrazy, spotkania z plemionami wojowniczych Masajów oraz ciepłe wody Oceanu Indyjskiego. Aparaty pełne egzotycznych i barwnych zdjęć niczym z magazynu National Geographic. Wszystko to zakończone wypoczynkiem na boskich plażach Mombasy.

- wyjazd realizowany w grupie od 6 osób
- brak wymagań dotyczących szczepienia na żółtą febrę
- wyprawa może zostać zorganizowana, w dogodnym dla Państwa terminie, jako wyjazd indywidualny (dla rodziny lub grupy przyjaciół)

Program

DZIEŃ 1

Warszawa-Nairobi   /   
Lotnisko Okęcie, Warszawa. Ponieważ z Polski nie ma bezpośredniego połączenia do Kenii, polecimy przez jeden z europejskich portów lotniczych. Po przylocie, odebraniu bagaży oraz wykupieniu wiz, pierwsze spotkanie z Czarnym Lądem. Na lotnisku czekać będzie już na nas kierowca-tropiciel, który towarzyszyć nam będzie podczas całego safari. Udajemy się do hotelu odespać trudy podróży.
Wyżywienie: brak
Nocleg: hotel After 40

DZIEŃ 2

Nairobi - Masai Mara (7 godzin)   /   
Po śniadaniu wyjeżdżamy do rezerwatu Masai Mara. Po opuszczeniu Nairobi otaczają nas piękne krajobrazy afrykańskiej sawanny. Z kilku miejsc widokowych mamy też okazję zobaczyć panoramę Wielkiego Rowu Afrykańskiego. Zbliżając się do Masai Mara widzimy też pierwsze dzikie zwierzęta oraz masajskich wojowników. Po dotarciu do rezerwatu wyruszamy na pierwsze safari.
Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja
Nocleg: Ol Moran Tented Camp.

DZIEŃ 3

Masai Mara   /   
Dzisiejszy cały dzień spędzamy w Masai Mara. Odbywamy też dwa safari: pierwsze, wczesno poranne oraz drugie popołudniowe. Godziny safari wybrane zostały nieprzypadkowo. W tym czasie widzimy bowiem więcej dzikich zwierząt, niż w pozostałych porach dnia. Chłód poranka oraz zbliżający się wieczór to też czas największej aktywności drapieżników. Podziwiamy liczne tutaj lwy, gepardy, słonie, bawoły afrykańskie, żyrafy, hieny, szakale, różne gatunki antylop, krokodyle, hipopotamy oraz wielobarwne ptaki. Dla chętnych wizyta w wiosce masajskiej lub przelot balonem nad rezerwatem.
Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja

DZIEŃ 4

Masai Mara - Jezioro Nakuru (7 godzin)   /   
Opuszczamy Masai Mara i dnem doliny ryftowej udajemy się do Parku Narodowego Jeziora Nakuru. Ten piękny krajobrazowo park słynie z niezliczonych ilości flamingów, które nadają jezioru niezapomniany, różowy kolor. Odbywamy safari w parku przyglądając się z bliska flamingom oraz licznie występującym tutaj innym zwierzętom. Będzie szansa zobaczyć nosorożce białe, które do niedawna zagrożone były całkowitym wyginięciem oraz żyrafę siatkowaną, całkowicie inną, niż widziane przez nas dotychczas. Wjeżdżamy także na Baboon Cliff, skąd w towarzystwie niezliczonych tutaj pawianów, podziwimy zapierającą dech w piersiach panoramę całego parku.
Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja
Nocleg: Flamingo Hill Camp

DZIEŃ 5

Jezioro Nakuru - Amboseli National Park (7 godzin)   /   
Po śniadaniu jedziemy do Parku Narodowego Amboseli. Położony w cieniu najwyższej góry Afryki – Kilimandżaro, Park Amboseli uważany jest za jeden z najpiękniejszych widokowo parków narodowych Kenii. Oprócz licznie występujących dzikich zwierząt, widzimy także wioski mieszkających tutaj plemion masajskich. Kultura, styl życia oraz charakterystyczne stroje i ozdoby Masajów pozostają niezmienne od niepamiętnych czasów. Wszystko to oczywiście oglądamy z bliska na safari w parku.
Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja
Nocleg: Amboseli Sentrim Camp

DZIEŃ 6

Park Narodowy Amboseli   /   
W trakcie dzisiejszego dnia odbędziemy dwa safari w parku Amboseli. Pierwsze wcześnie rano przed śniadaniem, natomiast drugie po południu. W parku żyje największa w Kenii populacja słoni. Obserwując te majestatyczne, ogromne i piękne zwierzęta, na pewno już nigdy nie pomyślimy o kupnie wyrobów sporządzonych z ich kłów! Będziemy podziwiać również bawoły afrykańskie, nosorożce, hipopotamy, antylopy, zebry, lamparty oraz hieny. Ciężko natomiast spotkać tutaj lwy. Zwierzęta te zostały niemalże w całości wytrzebione przez zamieszkujące te tereny liczne plemiona Masajów.
Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja
Nocleg: Amboseli Sentrim Camp

DZIEŃ 7

Park Narodowy Amboseli – Park Narodowy Tsavo West (2 godziny)   /   
Po opuszczeniu Amboseli kierujemy się w stronę parku Tsavo West. Połączone parki Tsavo East i Tsavo West tworzą razem największy park narodowy w Kenii i jeden z największych w Afryce. Po obiedzie w lodgy odwiedzamy Wzgórza Chyulu oraz Mzima Springs, gdzie obserwujemy z bliska bardzo liczne tutaj krokodyle. Popularnymi i często spotykanymi zwierzętami w Tsavo West są słonie, antylopy, zebry oraz lamparty.
Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja
Nocleg: Ngulia Safari Lodge

DZIEŃ 8

Park Narodowy Tsavo West – Tsavo East (4 godziny)   /   
Wcześnie rano jedziemy do Parku Narodowego Tsavo East. Tsavo East od niepamiętnych czasów było ulubionym miejscem do urządzania nielegalnych polowań. Kłusownicy dziesiątkowali żyjące tutaj kiedyś licznie zwierzęta. Dziś jednak sytuacja jest już na tyle opanowana, że nikogo nie dziwi widok wielkich stad słoni czy bawołów afrykańskich. Dość często spotyka się tutaj także drapieżniki. Będzie okazja zobaczyć słynne "czerwone słonie", całe pokryte wszechobecnym czerwonym pyłem.
Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja
Nocleg: Voi Safari Lodge

DZIEŃ 9

Tsavo East – Mombasa (5 godzin)   /   
Po śniadaniu jedziemy w kierunku Oceanu, do Mombasy. Nasza przygoda na safari kończy się w tym drugim co do wielkości mieście Kenii. Po dotarciu na miejsce kwaterujemy się w hotelu i mamy czas wolny.
Wyżywienie:śniadanie, obiad i kolacja
Nocleg: Mombasa Beach Hotel

DZIEŃ 10

Mombasa   /   
Przez kolejne kilka dni oddajemy się błogiemu lenistwu na przepięknych plażach Oceanu Indyjskiego. Dla znudzonych nicnierobieniem możliwość wzięcia udziału w licznych wycieczkach fakultatywnych.
Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja
Nocleg: Mombasa Beach Hotel

DZIEŃ 11

Mombasa   /   
Czas do własnego zagospodarowania.
Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja
Nocleg: Mombasa Beach Hotel

DZIEŃ 12

Mombasa   /   
Ostatni dzień lenistwa na plażach Mombasy.
Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja
Nocleg: Mombasa Beach Hotel

DZIEŃ 13

Mombasa - Nairobi - wylot do Europy   /   
To już nasze ostatnie chwile w Afryce. Około godziny 11 jedziemy na lotnisko, gdzie łapiemy samolot do Nairobi. Po przylocie do stolicy Kenii przesiadamy się na samolot do Warszawy.
Wyżywienie: śniadanie

DZIEŃ 14

Warszawa   /   
Powrót do Polski.

CENA ZAWIERA:

 • uczestnictwo w programie imprezy
 • transfery lotnisko – hotel – lotnisko
 • opiekę polskiego pilota MK Adventure w trakcie safari
 • zakwaterowanie w hotelu After 40 w Nairobi
 • zakwaterowanie w wyszczególnionych w programie lodgach lub w razie braku miejsc innych o tym samym standardzie
 • 4 noce w hotelu Mombasa Beach Hotel
 • wyżywienie: śniadanie w hotelu w Nairobi, 3 posiłki dziennie podczas safari oraz w hotelu w Mombasie
 • transport samochodem przystosowanym do safari
 • wszystkie opłaty za wstępy do parków narodowych i rezerwatów
 • przelot wewnętrzny na trasie: Mombasa – Nairobi
 • opiekę anglojęzycznego przewodnika / kierowcy
 • ubezpieczenie KL, NNW i BP
 • obowiązkową opłatę na Fundusz Turystyczny

CENA NIE ZAWIERA:

 • międzynarodowego przelotu: Warszawa – Nairobi - Warszawa (ok.2600 PLN)
 • wizy do Kenii (50 USD)
 • atrakcji fakultatywnych (wioska masajska: 35 USD, lot balonem nad Masai Mara: 450 USD)
 • zwyczajowych napiwków
 • dodatkowych posiłków i napoi
 • dodatkowego nieobowiązkowego ubezpieczenia (choroby przewlekłe, od kosztów rezygnacji z imprezy, Flying Doctors)
Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies