Wyprawy
polski pilot

Namibia,Botswana,Zimbabwe. ADVENTURE TOUR

Cena:
8800 PLN
Przelot: 2900-4500
Zimbabwe, Namibia, Botswana

Program wyprawy został ułożony z myślą o wszystkich, którzy pragną przeżyć prawdziwą, afrykańską przygodę! Uczestnicy samodzielnie poprowadzą terenowe samochody 4x4 przez najpiękniejsze zakątki Namibii, Botswany i Zimbabwe.

To, czego możecie spodziewać się po tej wyprawie, to setki kilometrów pustynnych i szutrowych dróg, przeprawa samochodami przez najprawdziwszą dżunglę, biwaki pod niebem pełnym gwiazd, zapach ogniska, przepiękne, najwyższe wydmy na świecie, bajeczna Delta Okavango, Wodospady Wiktorii i wszechobecna dzika natura.
Nad całością wyprawy czuwać będzie nasz doświadczony polskojęzyczny pilot / kierownik wyprawy.

Program

DZIEŃ 1

Warszawa – Johannesburg   /   
Przelot do stolicy Namibii z przesiadką tranzytową w jednym z europejskich portów lotniczych oraz w Johannesburgu w RPA.

DZIEŃ 2

Johannesburg – Windhoek    /   
Przylot do Namibii. Po odebraniu bagaży z lotniska jedziemy do Windhoek, gdzie zapoznajemy się z samochodem, sprzętem i omawiamy trasę wyprawy.
Nocleg w hotelu klasy turystycznej w Windhoek.

DZIEŃ 3

Windhoek - Sesriem   /   
Rano opuszczamy Windhoek i wyruszamy w drogę do Sesriem . Podróż odbywać się będzie drogą szutrową. Już w pierwszym dniu wyprawy zobaczymy, dlaczego Namibia nazywana jest krajem kontrastów. Zostawimy nowoczesne miasto, jakim jest Windhoek dla zapierających dech widoków jakie spotkamy po drodze. Ten nieskażony cywilizacją krajobraz to niesamowita przestrzeń aż po horyzont. Niski drzewostan na sawannie i brak drzew na pustyni pozwala nam podziwiać krajobraz, którego nie zobaczymy nigdzie indziej. Przed kolacją jedziemy zwiedzić Sesriem Canion.
Nocleg na kempingu w Sesriem.

DZIEŃ 4

Sesriem – Solitaire   /   
Dzisiaj wstajemy bardzo wcześnie aby zdążyć na wschód słońca w Sossusvlei. W drodze powrotnej zaliczamy szczyt najwyższej wydmy świata - Dune 45, a następnie jedziemy do Solitaire.
Po południu docieramy na nasz kemping w Solitaire.

DZIEŃ 5

Solitaire – Walvis Bay – Swakopmund   /   
Wyruszamy w drogę do Walvis Bay. Przemierzamy pustynię Namib drogami szutrowymi. Podczas podróży spotykamy zwierzęta zamieszkujące tą okolicę , tj.: dzikie strusie, zebry, oryksy oraz żyrafy. Zatrzymujemy się także w kilku punktach widokowych: Gaub Pass, Kuiseb Pass oraz Dune Seven. Po drodze przekraczamy Zwrotnik Koziorożca!
Nocleg w hotelu w Swakopmund.

DZIEŃ 6

Swakopmund   /   
Dzisiejszego dnia będzie możliwość skorzystania z wielu atrakcji fakultatywnych. Główne z nich to: - rejs łódką w poszukiwaniu delfinów, fok, pelikanów i, przy odrobinie szczęścia, wielorybów (ok.60 EUR). Na łodzi przewidziana jest przekąska, głównie są to owoce morza i szampan.- wyjazd na pustynię w poszukiwaniu Little Five (ok.60 EUR). Oprócz wymienionych powyżej atrakcji będzie możliwość wybrać się na niezapomnianą wycieczkę kulturalną Hafeni Tours, odwiedzić muzeum, oceanarium, park węży czy galerię kryształu. Dla żądnych adrenaliny polecamy także jazdę wzdłuż wyschniętego koryta rzeki Swakop.
Nocleg w Swakopmund.

DZIEŃ 7

Swakopmund – Wybrze?e Szkieletów – Cape Cross - Spitzkoppe   /   
Poranek rozpoczynamy od spaceru po Swakopmund. Będzie czas na zakup pamiątek. Następnie wyruszamy wzdłuż wybrzeża Atlantyku, tzw drogą solną. Pierwszy przystanek mamy tuż przed Henties Bay. Zobaczymy wrak statku, który osiadł tam całkiem niedawno. Kolejny przystanek to Cape Cross i sławna kolonia fok. Cape Cross jest znany z dwóch rzeczy. Z kolonii fok, na której zobaczymy dwustutysięczne stado oraz krzyży postawionych przez portugalskiego odkrywcę Diago Cao w 1486. Jesteśmy na Wybrzeżu Szkieletów. Tutejszy klimat nie ma nic wspólnego z klimatem, który znamy z innych pustyń. Zimny prąd Bengalski, płynący znad Antarktydy wraz z bryzą wiejącą od chłodnego Atlantyku, powodują tworzenie się gęstej mgły, która niczym zawiesina ciężkich chmur wisi nad wybrzeżem Namibii. Owa mgła jest jedynym źródłem wilgoci dla wielu przedstawicieli świata zwierzęcego. Wybrzeże Szkieletów znane jest głównie z wraków statków i historii o żeglarzach wędrujących setki kilometrów w głąb lądu w poszukiwaniu żywności. Jak już się nacieszymy wrakami i dramatycznym klimatem tego miejsca to zostawiamy chłodne wybrzeże i wyruszamy w głąb lądu. Kolejny nocleg zaplanowaliśmy w Spitzkoppe, nazywanym Matternhornem Afryki (wyglądem przypomina trochę najpiękniejszy szczyt Alp). Mimo, że wznoszący się na wysokość 1800 m n.p.m. Spitzkoppe nie jest najwyższą górą Namibii, to ze względu na zdumiewające kontury jest najbardziej znaną górą kraju. Położona w środku niekończącej się równiny, niczym wyspa, jest widoczna z bardzo daleka. Za dodatkową opłatą będzie możliwość odbycia wycieczki w celu zobaczenia malowideł naskalnych Buszmenów.
Nocleg na kempingu w Spitzkoppe.

DZIEŃ 8

Spitzkoppe - Damaraland   /   
Wyruszamy do Damaraland. Mijamy miejscowość Uis, niewielkie miasteczko założone przez górników z pobliskiej kopalni rudy żelaza. Kopalnia została zamknięta w 1990 roku i od tamtej pory miasteczko zmienia się powoli w miasto duchów. W roku 2010 zostały mu odebrane prawa miejskie. Po drodze mijamy małe wioski ludu Herero. Zatrzymujemy się w jednej z nich aby zakupić trochę lokalnych wyrobów. Fakultatywnie, będąc w tym miejscu, warto złożyć wizytę w skansenie ludu Damara.
Nocleg w Mowani Campsite.

DZIEŃ 9

Damaraland – Kaokoland (Opuwo)   /   
Dzisiaj jedziemy do Opuwo. Po drodze mijamy malownicze wioski ludzi HERERO. Codzienny strój kobiet z tego plemienia to wiktoriańskie suknie i chusty na głowach zaplecione tak, aby tworzyły krowie rogi – symbol Herero. Jeśli czas pozwoli to zajedziemy do Palmwag Game Reserve, gdzie przy odrobinie szczęścia możemy spotkać pustynną czwórkę: żyrafę, słonia, nosorożce i lwy (fakultatywnie). Wieczorem dojeżdżamy do Opuwo.
Nocleg w pięknej lodgy w Opuwo.

DZIEŃ 10

Opuwo – Park Narodowy Etosha   /   
Po śniadaniu idziemy do wioski plemienia Himba (fakultatywnie). Następnie opuszczamy Opuwo i udajemy się w drogę do Parku Narodowego Etosha. Noclegi w Etoshy mamy na kempingach. Uważamy, że jest to ciekawsza opcja spania w krainie zwierząt. Na kontakt z dziką przyrodą nie będziemy narzekać. W nocy odwiedzać nas będą szakale oraz inne fascynujące zwierzęta, a odgłosy afrykańskiego buszu nie pozwolą nam szybko zasnąć...

DZIEŃ 11

Park Narodowy Etosha   /   
Dzisiejszy dzień Etoshy spędzimy na fascynującym safari, w trakcie którego będziemy tropili i podziwiali dzikie zwierzęta. Czas wolny pomiędzy safari spędzimy relaksując się w basenie.
Nocleg na kempingu w namiotach.

DZIEŃ 12

Park Narodowy Etosha – Tsumeb – Buszmeni   /   
Opuszczamy Etoshe i jedziemy do wioski Buszmenów. Z doświadczenia wiemy, że pożegnanie z Etosha nie jest przyjemne. To jedno z takich miejsc, gdzie spokojnie można spędzić nawet cały miesiąc! Po drodze zatrzymujemy się w Tsumeb na zakupy. Tsumeb to piękne górnicze miasteczko, niezwykle dobrze zaopatrzone. Zatrzymujemy się także w Grootfontein. Zobaczymy tutaj największy meteoryt świata – Hoba. Z Grootfontain jedziemy już prosto do wioski Buszmenów. Wioska prowadzona jest na zasadzie skansenu. Wizyta w wiosce to dziś jedyna możliwość poznania tych cudownych ludzi, którzy swoją gościnność okupili wygnaniem. Na odwiecznych terenach Buszmenów stanęły farmy i kopalnie.
Nocleg: lodge

DZIEŃ 13

Wioska Buszmenów - Maun   /   
Po śniadaniu opuszczamy Tsumkwe. Po kilkunastu kilometrach jazdy na wschód znajdujemy się na granicy z Botswaną, gdzie musimy bardzo dobrze wypatrywać urzędników i biur celnych, by nie przejechać granicy bez stempla w paszporcie :)!
Po, mamy nadzieję, bezstresowej odprawie pokonujemy dosyć trudny odcinek piaszczystej drogi. Ten ciężki dzień wynagrodzi nam pobyt w jednej z lodgy w Maun, które jest stolicą Delty Okavango. To tutaj organizujemy sobie lot nad Deltą - przymusowy fakultet (!!!). W Maun rozpoczynają się wszystkie wyprawy do Moremi.

DZIEŃ 14

Delta Okavango (Rezerwat Moremi)   /   
Dzisiaj jedziemy do Rezerwatu Moremi. Moremi to ponad 1000 mil kwadratowych obszaru, który uważany jest za najpiękniejszy rezerwat przyrody w całej Afryce. Delta Okavango znana jest chyba każdemu podróżnikowi. Mamy tutaj wodne laguny, niezliczoną ilość kanałów wodnych, piaski Kalahari, Mopane i Knob Forest. Rzeki Okavango tworzą idealne warunki dla dzikich zwierząt, dlatego jest to park najliczniej zamieszkały przez dzikie zwierzęta. Tutaj nie ma problemu, by zobaczyć lwy, słonie, bawoły, kudu, hieny, antylopy Eland i wiele innych.
Nocleg na kempingu Moremi.

DZIEŃ 15

Delta Okavango – Park Narodowy Chobe   /   
Dzisiaj czeka nas przeprawa z Rezerwatu Moremi do Savuti w Parku Narodowym Chobe. Jest to przeprawa przez wodę, piaski i krzaki:-)! Trasa wiedzie przez jedne z najpiękniejszych obszarów Afryki, a już na pewno tych najdzikszych. Jest zielono, pięknie i w każdym momencie możemy spotkać zwierzęta, włączając w to liczne tutaj wielkie drapieżniki. Przemierzając królestwo zwierząt samochód dostaje nieźle w kość. Jadąc w kilka samochodów jednak spokojnie dajemy radę. Savuti Camp jest w samym centrum dzikiej przyrody. Jest to też ulubione miejsce odwiedzin słoni, które będą częstymi gośćmi naszego obozu. Zdarza się również, że stada lwów leżą na drodze i nie robią sobie nic z nadjeżdżających samochodów. Ostatnio, podczas gotowania makaronu na kempingu, słoń przyszedł zajrzeć nam do garnka:-).
Nocleg w Savuti Camp.

DZIEŃ 16

Park Narodowy Chobe (Savuti – Kasane)   /   
Dzisiejsza trasa to dużo piasku i słoni:-)!. Po dotarciu do celu jemy szybki lunch i mamy chwilę na odpoczynek. Po południu wypływamy łódką na rzekę Chobe (jest to fakultet, ale obowiązkowy, bo tylu zwierząt w jednym miejscu jeszcze nie widzieliśmy!).
Nocleg na kempingu w Kasane.

DZIEŃ 17

Kasane – Victoria Falls (Zimbabwe)   /   
Z Kasane do Wodospadów Wiktorii mamy niecałe 100 km. Musimy jednak przeprawić się przez granicę do Zimbabwe, a to niestety może trochę potrwać... Mimo wszystko jesteśmy pozytywnie nastawieni. Jak dojedziemy na miejsce to upajamy się widokiem jednego z siedmiu cudów natury jakim są Wodospady Wiktorii.
Nocleg w Lodge w Victoria Falls.

DZIEŃ 18

Wodospady Wiktorii   /   
Dzisiejszy dzień przeznaczony jest na dowolne skorzystanie z wielu lokalnych atrakcji: spacer wzdłuż wodospadu, najsłynniejszy na świecie rafting, spacer z lwami lub słoniami, Bungee Jumping, loty na lotni, lot helikopterem, czy wizyta w Zambii i kąpiel w basenie nad spadem wodospadu (atrakcje są dodatkowo płatne).
Nocleg w lodge w Victoria Falls.

DZIEŃ 19

Wodospady Wiktorii – Warszawa (wylot do Europy)   /   
Po śniadaniu żegnamy się już z Afryką. Pakujemy nasze bagaże do samochodu i jedziemy na lotnisko. Wylot do Polski.

DZIEŃ 20

Warszawa   /   
Przylot do Warszawy.

CENA ZAWIERA:

 • uczestnictwo w programie imprezy
 • opiekę lokalnego przewodnika
 • opiekę polskiego pilota/ kierownika grupy
 • transfery lotnisko – hotel – lotnisko
 • wynajem samochodu 4X4 z pełnym ubezpieczeniem
 • opłaty za wstępy do parków narodowych i rezerwatów
 • koszty paliwa
 • opłaty graniczne
 • ZAKWATEROWANIE: hotele, namioty i lodge
 • WYŻYWIENIE: śniadania i kolacje
 • sprzęt kempingowy (namioty na dachu lub na ziemi)
 • GPS z mapami
 • lodówka
 • szczegółowo opracowana trasa
 • ubezpieczenie KL, NNW i BP
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

CENA NIE ZAWIERA:

 • przelotu międzynarodowego na trasie: Warszawa – Windhoek – Victoria Falls - Warszawa (3700 PLN)
 • wizy do Namibii: ok. 80 EUR (dostępna na lotnisku w Winduk), Botswany (dostępna bezpłatnie na granicy) oraz Zimbabwe: 50 USD (dostępna na granicy)
 • dodatkowych atrakcji oznaczonych w programie, jako „fakultatywne”
 • atrakcji dostępnych przy Wodospadach Wiktorii
 • wydatków osobistych
 • dodatkowego, nieobowiązkowego ubezpieczenia (choroby przewlekłe, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy).
Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies
POROZMAWIAJ Z NAMI NA:

Użytkownik: mk.adventure

INNE Z TEJ KATEGORII

Wyprawy
polski pilot

Kamerun z Rezerwatem Dzanga-Sangha (RŚA)

Cena: 3740 EUR
Przelot: ok.3500 PLN
Kamerun, Rep.Środkowej Afryki
Lokalne, wciąż żywe królestwa Kamerunu, animistyczne plemiona Dupa i Dowayo, Mbororo oraz prawdziwa perełka naszej planety - jeden z największych i najdzikszych rezerwatów Afryki: Dzanga – Sangha. W rezerwacie udamy się do położonego w sercu dżungli Dzanga Bai - miejsca, które codziennie przyciąga ogromne stada słoni oraz innych zwierząt. Będziemy też tropić wspaniałe goryle nizinne oraz spotkamy się z ludźmi lasu - Pigmejami Baka. Ta wyprawa to zdecydowanie unikatowa podróż do jednego z ostatnich dzikich miejsc na naszej planecie, gdzie naprawdę mało kto przed nami był.

Partnerzy:

p1
p2
p4
p5
p7
Bocian Safaris