Wyprawy
polski pilot

Gabon z Sao Tome

Cena:
4200 EUR
Przelot: 3500 - 4800 PLN
Sao Tome, Gabon

Wyprawa do najprawdziwszej równikowej Afryki, do miejsc niezmiernie rzadko odwiedzanych przez turystów, gdzie spotkamy się z wielką życzliwością mieszkańców oraz dziką, nietkniętą ludzką ręką naturą.
Gabon wielkością dorównujący Polsce, prawie w całości porośnięty jest tropikalną dżunglą, która dopiero w 2008 roku została przebyta przez ekipę National Geographic, pod przywództwem Michaela Fraya.

W trakcie wyprawy między innymi zamieszkamy w obozie w dżungli, będziemy tropili dzikie goryle nizinne oraz kolorowe mandryle. Zobaczymy także tradycyjne rytuały Bwiti, by na koniec cieszyć oczy rajskimi plażami tropikalnej Wyspy Sao Tome.

minimalna liczba uczestników przy której wyjazd jest realizowany to 6 osób.

przyjmujemy zgłoszenia - REZERWACJA   - kontakt@mkadventure.pl

Program

DZIEŃ 1

Berlin/Warszawa - Libreville   /   
Spotkanie z pilotem MK Adventure na lotnisku w Berlinie i wylot do Gabonu. Po przylocie do Libreville spotkanie z naszym lokalnym przewodnikiem i transfer do hotelu. W zależności od godziny przylotu możliwe samodzielne spacery po mieście.
Kolacja we własnym zakresie. Nocleg w hotelu w Libreville.

DZIEŃ 2

Libreville – Park Lekedi   /   
Po śniadaniu w hotelu jedziemy na lotnisko i lecimy do Franceville. Stąd wyruszamy w 100 kilometrową podróż do Lekedi. Kwaterujemy się w hotelu/lodgy, jemy obiad i wyruszamy na wycieczkę w poszukiwaniu „gangów” Mandryli. Lekedi to niewielki (ok. 14 000 ha), ale bardzo zróżnicowany geograficznie park. Na jego terenie znajdziemy las deszczowy, sawannę, bagna, rzeki oraz jeziora. W parku znajduje się wiele platform z których można obserwować zwierzęta, zwłaszcza mandryle i szympansy. W 2010 roku otworzono „wyspę goryli” na której zamieszkały osierocone goryle. Kiedy przybyły do parku miały po kilka miesięcy. Park Lekedi jest jedynym miejscem w Gabonie, gdzie gwarantowane jest obserwowanie zwierząt. Kolacja i nocleg w Lekedi.

DZIEŃ 3

Park Lekedi   /   
Po śniadaniu udajemy się na safari po parku. W Lekedi żyją bawoły (z wyglądu nie przypominają tych, które znamy z safari w Afryce wschodniej), impale, dziki, wiele gatunków małp oraz ptaków. Po safari wracamy do lodgy na obiad i krótki odpoczynek. Po południu płyniemy w odwiedziny do wspaniałych, wychowanych przez ludzi goryli nizinnych.
Kolacja i nocleg w Lekedi.

DZIEŃ 4

Park Lekedi – nocny pociąg do Lope   /   
Wcześnie rano udajemy się z kolejną wizytą do naszych ulubieńców-goryli. Do lodgy wracamy na obiad, a następnie opuszczamy park i udajemy się do Poubara, gdzie znajduje się prawie stuletni most zbudowany z liany. Do odważnych świat należy…Przedzieramy się przez most na drugą stronę rzeki…i z powrotem! Jeśli czas pozwoli udamy się także nad znajdujący się w okolicy wodospad Poubara. Po mrożącym krew w żyłach doświadczeniu jedziemy na nocny pociąg do Lope.
Kolacja we własnym zakresie. Nocleg w pociągu.

DZIEŃ 5

Park Narodowy Lope   /   
Rano przyjeżdżamy do hotelu w Lope. Jemy śniadanie i mamy czas na odpoczynek. Po obiedzie wyruszamy na safari po parku. Park Narodowy Lope to pierwszy obszar chroniony w Gabonie. Powstał już w 1946 roku, a w 2007 roku wpisano go na listę UNESCO. Obejmuje on ogromne połacie lasu deszczowego, a w północnej części sawannę. Jest to raj dla miłośników przyrody. Na obszarze 5 000 kilometrów kwadratowych żyje ok. 5 tysięcy goryli nizinnych. Poza nimi w parku spotkać można mandryle, które łączą się w grupy liczące nawet po kilka tysięcy osobników, szympansy, 2 gatunki koczkodanów, ponad 400 gatunków ptaków, hipopotamy oraz słonie leśne.
Kolacja i nocleg w hotelu w Lope.

DZIEŃ 6

Park Narodowy Lope   /   
Po śniadaniu w hotelu w Lope jedziemy na Camp Mikongo. Kilka lat temu prowadzono tu obserwacje goryli i próbowano je przyzwyczaić do obecności człowieka. Program został wstrzymany po tym, jak goryl przyszedł do wioski i został zabity. Po rozstawieniu obozu udajemy się do dżungli w poszukiwaniu dzikich goryli. Las Deszczowy nie jest łatwym miejscem do spacerów. Pokonujemy liczne tereny podmokłe, przewrócone drzewa i strumienie. Doświadczony tropiciel pokazuje nam liczne ślady pozostawione prze te niezwykłe zwierzęta. Przed zapadnięciem zmroku wracamy do naszego obozu. Kolacja i nocleg w Mikongo Camp.

DZIEŃ 7

Park Narodowy Lope – nocny pociąg do Libreville   /   
Po śniadaniu, zaopatrzeni w lunch box, wyruszamy na kolejne kilka godzin do lasu w poszukiwaniu goryli nizinnych oraz innych zwierząt. Na camp wracamy w godzinach popołudniowych. Pakujemy bagaże do samochodu i udajemy się do Lope. Tutaj jemy kolacje i jedziemy na kolejny nocny pociąg, tym razem do Libreville.
Nocleg w pociągu.

DZIEŃ 8

Libreville (Kult Bwiti)   /   
Rano pociąg dociera na stację kolejową w Libreville. Po wyjściu z pociągu jedziemy na śniadanie, a następnie kwaterujemy się w hotelu. Mamy kilka godzin wolnego zanim pojedziemy przyjrzeć się ceremonii Bwiti. Kult Bwiti jest formą tradycyjnej religii środkowego Gabonu. Główną rolę odgrywają w nim przodkowie, którzy wciąż towarzyszą rodzinie i mają na nią wielki wpływ. Mogą oni wyjaśnić wiele tajemnic, wskazać przyczynę choroby czy zdemaskować czyjeś powiązania z czarami. Wyznawcy Bwiti gromadzą się, by celebrować swoją jedność ze zmarłymi. Po ceremonii Bwiti (3-6 godzin) wracamy do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 9

Libreville – Sao Tome   /   
Po śniadaniu jedziemy na lotnisko. Lecimy na Wyspy Św. Tomasz i Książęce. Po dopełnieniu wszystkich formalności na lotnisku w Sao Tome udajemy się na zwiedzanie miasta. Zwiedzanie zaczynamy od Twierdzy św. Tomasza, która wprowadzi nas w historię kolonialną wyspy. Następnie udajemy się do wioski rybackiej Pantufo, by skosztować wędzonej ryby oraz poznać miejscowe tajniki połowu. W stolicy zwiedzimy także katedrę, udamy się na Plac Niepodległości oraz centrum, którego budynki pamiętają czasy kolonialne. Zwiedzanie miasta zakończymy obiadem w jednej z lokalnych restauracji.
Nocleg w Omali Lodge w Sao Tome.

DZIEŃ 10

Sao Tome   /   
Dzisiaj udajemy się na północ, gdzie rozciągają się plantacje kawy i kakao. Zwiedzimy kilka pokolonialnych posiadłości zajmujących się uprawą tych roślin i odwiedzimy ogród botaniczny. W drodze powrotnej, która prowadzi wzdłuż zachodniego wybrzeża, zatrzymamy się w Anambo. Jest to miejsce, gdzie portugalscy odkrywcy po raz pierwszy postawili nogę na Sao Tome. Wycieczka zakończy się obiadem w posiadłości Monteforte, zajmującej się hodowlą bydła i rolnictwem.
Nocleg w Omali Lodge.

DZIEŃ 11

Sao Tome   /   
Dzisiaj jedziemy na południe wyspy do miejscowości Portalegre. Przejazd zajmie nam około 3 godzin. Po drodze zatrzymamy się, by podziwiać widoki na rzekę Io Grande, Szczyt Cao Grande, piękny wodospad oraz plantację Ribeira Peixe. Po zwiedzeniu Portalegre udajemy się na przepiękną plażę Jale Beach. Dla chętnych kąpiele słoneczne, moczenie nóg w oceanie lub wyprawa kajakiem do lasów namorzynowych. Po obiedzie powrót do lodgy.
Nocleg w Omali Lodge.

DZIEŃ 12

Sao Tome   /   
To nasz ostatni dzień na tej przepięknej wyspie. Jedziemy w góry, ok. 800 m n.p.m. Ze szczytu rozciąga się piękny widok na miasto Sao Tome. Stąd wyruszymy do ogrodu botanicznego, gdzie zapoznamy się z florą wyspy, a następnie, przez Las Deszczowy dojedziemy do Wodospadu S. Nicolau. Zatrzymamy się tutaj na kawę i coś słodkiego. Po odpoczynku przy wodospadzie schodzimy na dół, do plantacji kawy Monte Cafe, która kiedyś była największą i najbogatszą plantacją na Sao Tome. Po powrocie do miasta pakujemy nasze bagaże i jedziemy na lotnisko, skąd samolot zabierze nas do Libreville, a później do Europy.

DZIEŃ 13

Europa   /   
Przylot do Europy.

CENA ZAWIERA:

- uczestnictwo w programie imprezy
- transfery lotnisko – hotel – lotnisko
- bilety wstępu do parków narodowych i innych zwiedzanych obiektów
- udział w ceremonii Bwiti
- opiekę polskiego pilota MK Adventure
- usługi wykwalifikowanych przewodników i tropicieli w Gabonie i Sao Tome
- 2 nocne przejazdy pociągiem w Gabonie
- bilet międzynarodowy Libreville – Sao Tome - Libreville
- zakwaterowanie Gabon: hotele klasy turystycznej i Mikongo Camp
- zakwaterowanie Sao Tome: 3 noce w Omali Lodge)
- wyżywienie Gabon: 3 posiłki dziennie w Parku Lekedi oraz w Parku Narodowym Lope, śniadania w Libreville
- wyżywienie Sao Tome: 2 posiłki dziennie (śniadanie i obiad)
- pośrednictwo wizowe w Ambasadzie Gabonu w Berlinie
- ubezpieczenie KL, NNW i BP

CENA NIE ZAWIERA:

- przelotu międzynarodowego: Warszawa/Berlin – Libreville – Warszawa/Berlin (ok. 3600 PLN)
- opłat wizowych: Gabon – 80 EUR, Sao Tome – 20 EUR
- opłaty wylotowej z Sao Tome: ok. 20 EUR
- napoi oraz dodatkowych posiłków
- zwyczajowych napiwków
- dodatkowego, nieobowiązkowego ubezpieczenia (choroby przewlekłe, koszty rezygnacji z
imprezy)
- dopłaty do pokoju jednoosobowego (ok.370 EUR)

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies