Ekspedycje

Ekspedycje są rodzajem profesjonalnych wyjazdów, które mają na celu odkrywanie miejsc standardowo niedostępnych dla ruchu turystycznego, poznawanie nieznanych rytuałów czy obrzędów, obcowanie twarzą w twarz z dziką przyrodą czy odkrywanie trudno dostępnych tajemnic wymarłych cywilizacji. Trasy naszych ekspedycji bardzo często wiodą przez białe plamy na mapach świata. Jest to oferta dla wszystkich, którym niestraszny długi marsz, kurz, brud czy niewygody podróży. Wymagany jest dobry stan zdrowia oraz w miarę dobra kondycja fizyczna.

W trakcie ekspedycji podróżujemy środkami lokalnej komunikacji (autobusami, łodziami, pociągami, na wielbłądach, konno etc.) oraz specjalistycznymi samochodami terenowymi 4x4. Noclegi przede wszystkim w namiotach. Towarzyszy nam zawsze profesjonalny licencjonowany przewodnik kierowca, często również prywatny kucharz.

Ekspedycje
polski pilot

Sudan Południowy

Cena: 3700 EUR
Przelot: 3200 - 4700 PLN
Sudan
!!WYPRAWA POTWIERDZONA!! Niezwykła wyprawa do najmłodszego państwa świata - przepięknego, dzikiego i zupełnie nietkniętego turystycznie Południowego Sudanu. Czeka nas niesamowita przygoda w kraju, w którym ciągle żyją nieskażone cywilizacją plemiona, gdzie złoto i diamenty leżą kilka centymetrów pod stopami, a przejechanie 100 kilometrów drogi zajmuje zwykle kilka dni. Samochodami terenowymi, w stylu Camel Trophy, przedzierać się będziemy przez gęsty busz i dzikie góry.
Ekspedycje
polski pilot

Gabon.Parki Narodowe Moukalaba Doudou i Loango

Cena: 4440 EUR
Przelot: ok.4300 PLN
Gabon
Czas: 13 dni
17.08.19 - 30.08.19
Podczas tej wyprawy poznajemy naturalne piękno dwóch parków narodowych Gabonu. Moukalaba Doudou słynie głównie z wielkiej ilości małp naczelnych, a Loango z występowania słoni leśnych, bawołów, antylop i goryli, które możemy spotkać nawet na plaży! Oba parki będziemy odkrywać częściowo pieszo i częściowo łodziami. Czeka nas także dość długi, bo 18 kilometrowy trekking w który wybierzemy się wspólnie z tragarzami. Miejsce do którego idziemy zarezerwowane jest tylko dla wytrwałych turystów. Goryle, słonie leśne, udział w rutuale bwiti i pobyt w najdzikszych miejscach Gabonu to tylko niektóre atrakcje tej wyprawy... Uwaga : Program dla osób, które znają afrykańskie realia i nie są im straszne długie przejazdy, zimna woda lub jej całkowity brak i ogólne zmęczenie. Mogą zdarzyć się opóźnienia i popsute samochody:-)
Ekspedycje
polski pilot

Gabon.Parki Narodowe Moukalaba Doudou i Loango

Cena: 4440 EUR
Przelot: ok.3700 PLN
Gabon
Czas: 14 dni
17.08.19 - 30.08.19
Podczas tej wyprawy poznajemy naturalne piękno dwóch parków narodowych Gabonu. Moukalaba Doudou słynie głównie z wielkiej ilości małp naczelnych, a Loango z występowania słoni leśnych, bawołów, antylop i goryli, które możemy spotkać nawet na plaży! Oba parki będziemy odkrywać częściowo pieszo i częściowo łodziami. Czeka nas także dość długi, bo 18 kilometrowy trekking w który wybierzemy się wspólnie z tragarzami. Miejsce do którego idziemy zarezerwowane jest tylko dla wytrwałych turystów. Goryle, słonie leśne, udział w rutuale bwiti i pobyt w najdzikszych miejscach Gabonu to tylko niektóre atrakcje tej wyprawy...