Ekspedycje
polski pilot

NIGER. Festiwal Gerewol

Cena:
3590 EUR
Przelot: ok.4000 PLN
Niger Czas: 10 dni
19.09.19 - 28.09.19

Program

DZIEŃ 1

Warszawa/Berlin – Niamey   /   
Spotkanie z pilotem MK Adventure na lotnisku i wylot do Afryki przez jeden z europejskich portów lotniczych. Po przylocie do stolicy Nigru spotkanie z lokalnym przewodnikiem i transfer do hotelu.
Wyżywienie: brak
Nocleg: hotel klasy turystycznej w Niamey

DZIEŃ 2

Niamey – Agadez   /   
Dzisiaj wstajemy bardzo wcześnie i jedziemy na lotnisko. Lecimy do miasta Agadez. Po przylocie udajemy się do hotelu lub na samodzielne spacery po mieście. Pod wieczór idziemy na targ zwierzęcy. Spotykają się tutaj Tuaregowie i Fulbe, którzy przyprowadzają swoje bydło, wielbłądy, kozy czy osły. Niektórzy dobijają targów, a inni obserwują. Przez targ przewija się setki osób, słychać rozmowy w języku tamaszek, fulfulbe czy hausa. Jest to niezwykle ciekawe miejsce.
Wyżywienie: kolacja
Nocleg: hotel klasy turystycznej w Agadez

DZIEŃ 3

Agadez   /   
Dzisiejszy dzień spędzamy na zwiedzaniu Agadez, zwanym “bramą pustyni”. Miasto powstało w X! wieku, ale rozwinęło się dopiero w XV, gdy powstał Sułtanat Air, a sam Agadez był siedzibą sułatana. W historycznym centrum miasta krzyżowały się szlaki handlu transsaharyjskiego. Znajdują się tutaj domostwa z gliny i bardzo dobrze zachowany zespół budowli pałacowych oraz wysoki na 27 metrów minaret całkowicie zbudowany z gliny suszonej na słońcu. Jest to najwyższa taka budowla na świecie. W 2013 roku Agadez wpisany został na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja
Nocleg: hotel klasy tursytycznej w Agadez

DZIEŃ 4

Agadez – Abalak – obóz przy Festiwalu Gerewol   /   
Dzisiaj opuszczamy pustynne tereny Agadez i wyruszamy na południe w okolice miasta Abalak. Są to tereny sawannowe, idelane do wypasu bydła Mbororo (Wodabee). Zanim dojedziemy na nasz kemping zatrzymamy się w Abalak, które jest ostatnim większym miastem na naszej trasie. Po dotarciu na miejsce, gdzie odbywa się festiwal rozbijamy nasze namioty. Podczas festiwalu mamy zapewnione 3 posiłki dziennie.
Nocleg: namioty

DZIEŃ 5

Festiwal Gerewol   /   
Gerewol to festiwal odbywający się raz w roku na terenie Nigru, Czadu i północy Kamerunu. Jest to rodzaj konkursu związanego z inicjacją młodych chłopców i uzyskaniem przez nich statusu dorosłego mężczyzny. Kandydaci tańczą ramię w ramię, a delegacja młodych dziewcząt, wytypowanych przez Starszyznę, wybiera najpiękniejszego mężczyznę. Pretendenci do tego zaszczytu, make up-em, wyrazem twarzy oraz śpiewem próbują przyciągnąć uwagę dziewcząt.
Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja
Nocleg: namioty

DZIEŃ 6

Festiwal Gerewol   /   
Podczas dwóch dni spędzonych na festiwalu będziemy uczestniczyć w rytuale malowania, tańca i śpiewania. Odwiedzimy też kilka różnych campów Mbororo.
Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja
Nocleg: namioty

DZIEŃ 7

Abalak – Tahoua   /   
Dzisiaj rano składamy swoje namioty i wyruszamy do Tahoua. Po drodze mijać będziemy liczne obozy Tuaregów. Zatrzymamy się w Tablak, które jest ujęciem wody pitnej.
Wyżywienie: śniadanie i kolacja
Nocleg: hotel klasy turystycznej w Tahoua

DZIEŃ 8

Tahoua – meczety Yaamy – Dogondoutchi   /   
Po śniadaniu jedziemy do Dogondoutchi. Jest to niewielkie miasteczko, położone około 40 kilometrów od granicy z Nigerią. Uczestniczymy tutaj w tańcu opętania, zwanym Bori. Jest to pradawny zwyczaj Hausa podczas którego mężczyźni i kobiety wchodzą w trans i proszą dżinów oraz swoich przodków o dobre żniwa. Zanim dojedziemy do Dogondoutchi zatrzymamy się w wiosce Yama i zwiedzimy jej sudańską architerkturę, łącznie z kilkoma niewielkimi, ale bardzo interesującymi meczetami.
Wyżywienie: śniadanie i kolacja
Nocleg: hostel

DZIEŃ 9

Dogondoutchi – Dosso – Niamey   /   
Po śniadaniu opuszczamy Dogondoutchi i udajemy się w drogę powrotną do Niamey. Po drodze zatrzymujemy się w miejscowości Dosso, gdzie zobaczymy Pałac Djermakoye. Po wizycie w starym sułtanacie Dosso jedziemy dalej do Niamey zatrzymując się jeszcze w miejscu, gdzie spotykamy ostatnie w Afryce Zachodniej stada żyraf. Po dotarciu do Niamey jedziemy do hotelu, by odświeżyć się przed czekającą nas podróżą do Europy. Wieczorem transfer na lotnisko i wylot.
Wyżywienie: śniadanie i lunch

DZIEŃ 10

Berlin/Warszawa   /   
Powrót do Europy.

CENA ZAWIERA:

 • uczestnictwo w programie imprezy
 • transfery lotnisko-hotel-lotnisko
 • opiekę polskiego pilota MK Adventure w trakcie całej wyprawy
 • noclegi w hotelach klasy turystycznej oraz w namiotach
 • wyżywienie: wyszczególnione w programie imprezy
 • uczestnictwo w festiwalu Gerewol
 • namioty i materace podczas spania na kempingach
 • transport samochodem 4x4
 • wszystkie pozwolenia i opłaty rządowe
 • przelot wewnętrzny na trasie Niamey – Agadez
 • ochrona w miejscach, gdzie będzie to wymagane
 • opiekę anglojęzycznego przewodnika/kierowcy
 • ubezpieczenie KL, NNW i BP
 • obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

CENA NIE ZAWIERA:

 • biletu lotniczego Warszawa – Niamey – Warszawa lub Berlin – Niamey - Berlin
 • wizy do Nigru: 110 EUR
 • dodatkowych posiłków i napoi
 • zwyczajowych napiwków: 50 - 60 EUR
 • wydatków osobistych
 • dodatkowego nieobowiązkowego ubezpieczenia (od chorób przewlekłych, od rezygnacji z imprezy
Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies
POROZMAWIAJ Z NAMI NA:

Użytkownik: mk.adventure

INNE Z TEJ KATEGORII

Ekspedycje
polski pilot

Sudan Południowy

Cena: 3700 EUR
Przelot: 3200 - 4700 PLN
Sudan
Czas: 10 dni
16.06.19 - 26.06.19
!!WYPRAWA POTWIERDZONA!! Niezwykła wyprawa do najmłodszego państwa świata - przepięknego, dzikiego i zupełnie nietkniętego turystycznie Południowego Sudanu. Czeka nas niesamowita przygoda w kraju, w którym ciągle żyją nieskażone cywilizacją plemiona, gdzie złoto i diamenty leżą kilka centymetrów pod stopami, a przejechanie 100 kilometrów drogi zajmuje zwykle kilka dni. Samochodami terenowymi, w stylu Camel Trophy, przedzierać się będziemy przez gęsty busz i dzikie góry.
Ekspedycje
polski pilot

Północ Kenii z Południowym Sudanem

Cena: 3890 USD
Przelot: ok.2700 PLN
Kenia, Sudan Płd.
Czas: 15 dni
02.06.19 - 15.06.19
Wyprawa nad bajecznie turkusowe Jezioro Turkana, kolebkę ludzkości, odwieczne tereny wojowniczych i mało znanych plemion i do najmłodszego państwa świata - przepięknego, dzikiego i zupełnie nietkniętego turystycznie Południowego Sudanu. Czeka nas niesamowita przygoda w kraju, w którym ciągle żyją nieskażone cywilizacją plemiona i gdzie złoto i diamenty leżą kilka centymetrów pod stopami. Polecamy ten wyjazd wszystkim żądnym przygód oraz odkrywania miejsc, w których do tej pory bywali naprawdę nieliczni.
Ekspedycje
polski pilot

Gabon.Parki Narodowe Moukalaba Doudou i Loango

Cena: 4440 EUR
Przelot: ok.4300 PLN
Gabon
Czas: 13 dni
17.08.19 - 30.08.19
Podczas tej wyprawy poznajemy naturalne piękno dwóch parków narodowych Gabonu. Moukalaba Doudou słynie głównie z wielkiej ilości małp naczelnych, a Loango z występowania słoni leśnych, bawołów, antylop i goryli, które możemy spotkać nawet na plaży! Oba parki będziemy odkrywać częściowo pieszo i częściowo łodziami. Czeka nas także dość długi, bo 18 kilometrowy trekking w który wybierzemy się wspólnie z tragarzami. Miejsce do którego idziemy zarezerwowane jest tylko dla wytrwałych turystów. Goryle, słonie leśne, udział w rutuale bwiti i pobyt w najdzikszych miejscach Gabonu to tylko niektóre atrakcje tej wyprawy... Uwaga : Program dla osób, które znają afrykańskie realia i nie są im straszne długie przejazdy, zimna woda lub jej całkowity brak i ogólne zmęczenie. Mogą zdarzyć się opóźnienia i popsute samochody:-)

Partnerzy: