Wyprawy
polski pilot

Nigeria

Cena:
2720 USD
Przelot: 3300 PLN
Nigeria

WYPRAWA PRZEŁOŻONA NA 2021.

Program

DZIEŃ 1

Warszawa – Lagos   /   
Spotkanie z pilotem MK Adventure na lotnisku F.Chopina w Warszawie i wylot do Nigerii przez jeden z europejskich portów lotniczych. Po przylocie do Lagos spotkanie z naszym lokalnym przewodnikiem i transfer do hotelu. 
W zależności od godziny przylotu jemy kolację i udajemy się na odpoczynek po długiej podróży.

Wyżywienie: kolacja

Nocleg: hotel w Lagos

DZIEŃ 2

Lagos – Badagry   /   
Po śniadaniu pakujemy bagaże do samochodu i wzdłuż nadmorskiej drogi wyruszamy do Badagry. Miasto zostało założone na początku XV wieku i służyło, jako główny port w eksporcie niewolników. Po zakwaterowaniu się w hotelu udajemy się na tak zwaną Badagry Slave Route podczas której zobaczymy: stary targ niewolników, budynki w których byli przetrzymywani oraz muzeum niewolnictwa.

Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja

Nocleg: hotel w Badagry

DZIEŃ 3

Badagry – Abeokuta – Ibadan   /   
emy śniadanie i jedziemy do Ibadan. Po drodze zajeżdżamy do miejscowości Abeokuta – największego miasta stanu Ogun. Odwiedzamy tutaj targ Itoku, gdzie możemy zaopatrzyć się w barwiony na kolor indygo materiał Adire, zwiedzamy Pałac Obe oraz wspinamy się na słynną skałę Olumo, skąd rozpościera się piękny widok na miasto. 
Po obiedzie odwiedzimy jeszcze Bibliotekę Obasanjo, a następnie jedziemy dalej do Ibadan. Po przyjeździe kwaterujemy się w hotelu i mamy czas wolny.

DZIEŃ 4

Ibadan – Oyo – Ilorin – Esie – Oshogbo   /   
Po śniadaniu spacerujemy po zielonych terenach IITA (Tropikalne Centrum Badań Rolniczych) i odwiedzamy Pałac Obe. Następnie, przez Ilorin, gdzie zatrzymujemy się na obiad, jedziemy do Esie. Tutaj, w lokalnym muzeum, oglądamy tajemnicze rzeźby z steatytu. Po przyjeździe do Oshogbo kwaterujemy się w hotelu.

Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja

Nocleg: hotel w Oshogbo

DZIEŃ 5

Oshogbo – Ile Ife - Oshogbo   /   
Rankiem zwiedzamy Oshogbo. Okolica znana jest z upraw yam, manioku , zbóż, bawełny i tytoniu. Raz w roku w świętym gaju bogini Oxun odbywa się festiwal na który zjeżdżają się ludzie Yoruba. Bogini Oxun jest boginią płodności. Gaj ten wpisany jest na listę UNESCO, znajduje się tu wiele świątyń i rzeźb poświęconych bogom Yoruba.
Po obiedzie jedziemy do muzeum narodowego oraz Ile Ife. Ile Ife to jedno z najstarszych i największych miast Królestwa Yoruba. Według ludu Yoruba to w Ife rozpoczęło się tworzenie świata.

Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja

Nocleg: hotel w Oshogbo

DZIEŃ 6

Oshogbo – Ondo – Idanre - Akure   /   
o śniadaniu opuszczamy Oshogbo i wyruszamy w drogę do Akure.
Po drodze, w miejscowości Ondo, jemy lunch. Po obiedzie jedziemy do Idanre, gdzie wspinamy się na wzgórza starożytnego miasta Idanre. Po przyjeżdzie do Akure, zwiedzamy miasto i jedziemy do hotelu.

Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja

Nocleg: hotel w Akure

DZIEŃ 7

Akure – Owo – miasto Benin   /   
emy śniadanie i jedziemy do miasta Benin. Po drodze zatryzmujemy się w starożytnym mieście Owo, gdzie zwiedzamy kolejny Pałac Obo. Po dotarciu do Beninu mamy czas wolny na samodzielne spacery po mieście.

Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja

Nocleg: hotel w Benin

DZIEŃ 8

Benin   /   
Po śniadaniu udajemy się na całodniową wycieczkę po mieście. Zwiedzamy muzeum narodowe, Pałac Obe i Centrum Kultury Ebohan z dużą kolekcją sztuki afrykańskiej. Pomiędzy zwiedzaniem jemy obiad w jednej z lokalnych restauracji.
Popołudniem powrót do hotelu.

Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja

Nocleg: hotel w Benin

DZIEŃ 9

Benin – Abudża   /   
Jemy śniadanie i opuszcamy hotel. Dzisiaj lecimy do Abudży. W zależności od godziny lotu możemy pojechać jeszcze na zakupy. Przylot do stolicy Nigerii. Po przylocie jedziemy zobaczyć olbrzymią skałę Zuma, nazywaną “bramą do Abudży”. Następnie jedziemy na obiad i oglądamy odrobinę miasto.

Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja

Nocleg: hotel w Abudży

DZIEŃ 10

Abudża   /   
Abudża stolicą Nigerii jest od 1991 roku. Wybrano ja na nową stolicę kraju ze względu na jej centralne położenie. Co ciekawe, miasto zostało zaprojektowane przez japońskiego architekta Kenzo Tange. Dzisiejszy dzień poświęcimy na zwiedzanie miasta. Nie znajdziemy tutaj “starówki”, ale jest wiele miejsc, które warto obejrzeć. Należy do nich Millenium Park, zaprojektowany przez Manfreda Nicolette, meczet narodowy z lśniącą w słońcu złotą kopułą, Chrześcijańskie Centrum Ekumeniczne, Centrum Konferencyjne i dzielnicę biznesową. Abudża to dobre miejsce na zrobienie zakupów. Znajduje się tutaj wioska sztuki i rzemiosła z pamiątkami z całego kraju.
Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja

Nocleg: hotel w Abudży

DZIEŃ 11

Abudża – Lagos   /   
Po śniadaniu jedziemy na lotnisko i lecimy do Lagos – komercyjnej stolicy Nigerii. Lagos to mega miasto, uważane za najbardziej zaludnione w Afryce (ponad 21 milionów mieszkańców! )
Położone jest na dwóch wyspach: Lagos i Victorii, połączonych ze sobą mostami. Zwiedzimy obie wyspy i ich największe zabytki i słynne miejsca, a po obiedzie wyruszamy na rejs po lagunie z przepięknym widokiem na miasto.

Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja

Nocleg: hotel w Lagos

DZIEŃ 12

Lagos – wylot   /   
To już nasz ostatni dzień w Nigerii. W zależności od godziny lotu możemy udać się na jedną z pięknych plaż lub na ostatnie zakupy. 
Następnie transfer na lotnisko i wylot do Europy.

DZIEŃ 13

Warszawa   /   
Przylot do Polski.

CENA ZAWIERA:

 •  uczestnictwo w programie imprezy turystycznej
 • opiekę pilota MK Adventure
 • opiekę lokalnego przewodnika
 • 2 przeloty wewnętrzne: Benin – Abudża i Abudża – Lagos
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • wyżywienie: 3 posiłki dziennie (zaczynamy kolacją i kończymy śniadaniem)
 • zakwaterowanie: hotele
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • ubezpieczenie KL, NNW i BP

CENA NIE ZAWIERA:

 • przelotów międzynarodowych na trasie: Warszawa – Lagos – Warszawa
 • napojów i dodatkowego wyżywienia
 • opłaty konsularnej: 50 USD (jeśli Ambasada Nigerii w Warszawie nie będzie chciała wydać wiz to będziemy się o nie starać w Berlinie. Wtedy do ceny wizy trzeba będzie doliczyć opłatę za pośrednictwo)
 • zwyczajowych napiwków
 • nieobowiązkowego ubezpieczenia: choroby przewlekłe, czy rezygnacja z imprezy turystycznej.
Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies
POROZMAWIAJ Z NAMI NA:

Użytkownik: mk.adventure

INNE Z TEJ KATEGORII

Wyprawy
polski pilot

Kamerun z Rezerwatem Dzanga-Sangha (RŚA)

Cena: 3740 EUR
Przelot: ok.3500 PLN
Kamerun, Rep.Środkowej Afryki
Lokalne, wciąż żywe królestwa Kamerunu, animistyczne plemiona Dupa i Dowayo, Mbororo oraz prawdziwa perełka naszej planety - jeden z największych i najdzikszych rezerwatów Afryki: Dzanga – Sangha. W rezerwacie udamy się do położonego w sercu dżungli Dzanga Bai - miejsca, które codziennie przyciąga ogromne stada słoni oraz innych zwierząt. Będziemy też tropić wspaniałe goryle nizinne oraz spotkamy się z ludźmi lasu - Pigmejami Baka. Ta wyprawa to zdecydowanie unikatowa podróż do jednego z ostatnich dzikich miejsc na naszej planecie, gdzie naprawdę mało kto przed nami był.

Partnerzy:

p1
p2
p4
p5
p7
Bocian Safaris