Wyprawy
polski pilot

Arabia Saudyjska

Cena:
3340 USD
Przelot: 3300 PLN
Arabia Saudyjska

Arabia Saudyjska, ukryta przed okiem zachodniego turysty, od wielu lat rozpalała naszą wyobraźnię. Już od jakiegoś czasu pojawiały się informacje, że kraj wznowi wizy dla turystów i w końcu się doczekaliśmy. Zapraszamy Państwa na niezwykle ciekawą wycieczkę do kraju z niesamowitą historią, kulturą i przepięknymi krajobrazami. Kraju, gdzie meczet nie może być dalej niż 800 m od zabudowań, gdzie restauracje mają osobne wejścia dla singli i rodzin, gdzie kobiety chodzą w abajach, a reklamy nie mają twarzy☺

Program

DZIEŃ 1

Warszawa – Rijadh   /   
Wcześnie rano spotkanie z pilotem MK Adventure na lotnisku w Warszawie i wylot do Arabii Saudyjskiej. Z Warszawy nie ma bezpośrednich lotów do Rijadh. Polecimy więc z jedną przesiadką w europejskim porcie lotniczym. Po przylocie do stolicy Królestwa Arabii Saudyjskiej spotykamy się z naszym lokalnym przewodnikeim i jedziemy do hotelu.
Wyżywienie: brak
Nocleg: hotel 4* w Rijadh

DZIEŃ 2

Rijadh – Diriyyah - Rijadh   /   
Dzisiejszy dzień rozpoczniemy od zwiedzania pierwszej stolicy Arabii Saudyjskiej, miasta Diriyyah. To tutaj rozpoczęło się panowanie Dynastii Saudów. Miasto położone jest niedaleko Rijadh, w dolinie zwanej Wadi Halifa. Jest to najstarsze na świecie miasto z cegły zrobionej z gliny. Spacerując krętymi uliczkami miasta poczujemy tysiące lat arabskiej kultury. Najcenniejszym zabytkiem Diriyyah jest Pałac Salwa w którym żyli kiedyś pierwsi władcy Królestwa Saudyjskiego. Po zwiedzaniu miasta jedziemy na obiad do jednej z tureckich restauracji, a następnie do Muzeum Narodowego. Muzeum składa się z 8 galerii opowiadających historię od stworzenia wszechświata do czasów współczesnych. Do muzeum należy także znajdujący się naprzeciwko Pałac Murraba, który był rezydencją króla Abdula Aziz. Jedną z wielu ciekawych ekspozycji jest jego pierwszy Rolls Royce Real☺. Pałac ten wybudowany został dla rodziny Abdula w roku 1937.
Późnym popołudniem wracamy do hotelu.
Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja
Nocleg: hotel 4* w Rijadh

DZIEŃ 3

Rijadh – Al Ula   /   
Po śniadaniu jedziemy na lotnisko i lecimy do Al Ula. Jeśli przelot będzie w godzinach popołudniowych to jeszcze przed wylotem udajemy się na targ wielbłądów. Po przylocie do Al Ula kwaterujemy się na naszym campie na pustyni.
Wyżywienie: śniadanie i kolacja
Nocleg: tented camp (łóżka i łazienki w namiotach)

DZIEŃ 4

Al Ula – Madain Saleh – Al Ula   /   
Dzisiaj mamy całodzienną wycieczkę do antycznej nekropolii wybudowanej pomiędzy I w.p.n.e, a I w.n.e. – Madain Saleh. Jest to cud architektury zbudowany przez Nabatejczyków ponad 2000 lat temu. Wyrzeźbili oni tutaj w litej skale ponad 131 grobowców ze zdobionymi fasadami oraz studniami wodnymi. W tej chwili , w mieście Nabatejczyków, na powierzchni ok. 10 km2 można znaleźć liczne studnie oraz 111 monumentalnych grobowców wykutych w litej skale.Najsłynniejszym z nich i przykuwającym największą uwagę jest oddalony od pozostałych potężny i ozdobiony pilastrami grobowiec Qasr al-Farid, czyli “samotny pałac”.
Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja
Nocleg: tented camp (łóżka i łazienki w namiotach)

DZIEŃ 5

Al Ula – Jeddah   /   
Po śniadaniu pakujemy nasze bagaże do samochodów i jedziemy do starego miasta Al Ula założonego w VI w.p.n.e. Znajduje się tutaj labirynt murów i ruin domów z glinianej cegły. Po drodze zatrzymujemy się przy słynnej Elephant Rock, Jest to ogromna, czerwona skała o wysokości trzech kondygnacji, przypominająca gigantycznego słonia bez kłów. Następnie jedziemy na lotnisko i stąd do Jeddah. Po przylocie transfer do hotelu.
Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja
Nocleg: hotel 4* w Jeddah

DZIEŃ 6

Jeddah   /   
Dzisiejszy cały dzień poświęcimy na zwiedzanie Jeddah. Miasto położone jest w prowincji Mekka i jest bramą do świętego miasta.
Jeddah jest głównym ośrodkiem przemysłowym i handlowym kraju, a także , ze względu na swoje położenie nad Morzem Czerwonym, głównym portem Arabii Saudyjskiej. Wykopaliska wykazują, że miasto powstało w 500 r.p.n.e i początkowo była to niewielka wioska rybacka. W związku z tym, że Jeddah była bramą do Mekki wielokrotnie była podbijana. Na przestrzeni wieków miasto wchodziło w skład różnych imperiów: Ajjubidów, Sułtanatu Mameluków, czy Imperium Osmańskiego. Dzisiaj odwiedzimy niektóre domy osmańskie zbudowane z koralowca i wzmocnione drewnem. Najpiękniejszym domem jest Dom Nasifów, zbudowany w latach 50-tych XIX wieku. Rodzina Nasifów była najbardziej wpływową rodziną Jeddah w XIX i XX wieku. Po obiedzie odwiedzimy muzeum, gdzie znajdują się ciekawe zbiory dzieł sztuki, etnografii i archeologii.
Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja
Nocleg: hotel 4* w Jeddah

DZIEŃ 7

Jeddah – wylot   /   
To nasz ostatni dzień na terenie Królestwa Arabii Saudyjskiej. Dzisiaj oglądamy jeszcze jedno muzem i jedziemy zobaczyć najwyższy budynek na świecie: Kingdom Tower. Budynek ten ma mieć 1 km wysokości, a koszt jego budowy to 2 miliardy dolarów…Otwarcie planowane jest na rok 2020. Przejedziemy się także drogą w stronę Mekki, gdzie zobaczymy znaki drogowe wskazujące drogę Muzułmanom i “niewierzącym”. Muzułmanie mogą jechać prosto (Mekka), a niewierzącym nakazuje się zjechanie z drogi na prawo☺
Popołudniem wracamy do hotelu, by odpocząć i przygotować się do powrotu do kraju. Nocą jedziemy na lotnisko i wracamy do Europy.

DZIEŃ 8

Warszawa   /   
Przylot do Polski.

CENA ZAWIERA:

 • uczestnictwo w programie imprezy
 • opiekę polskiego pilota/kierownika grupy
 • opiekę lokalnego przewodnika
 • transfery lotnisko-hotel-lotnisko
 • 2 przeloty wewnętrzne
 • klimatyzowany samochód na całej trasie
 • ZAKWATEROWANIE: hotele 4* i camp w Al Ula
 • WYŻYWIENIE: 3 posiłki dziennie (poza 1 dniem)
 • woda butelkowana
 • wstępy do wszystkich odwiedzanych miejsc
 • obowiązkowa składka na Fundusz Turystyczny
 • ubezpieczenie KL, NNW i BP

CENA NIE ZAWIERA:

 • przelotów międzynarodowych na trasie Warszawa-Rijadh,Jeddah – Warszawa (ok.3300 PLN / bilet)
 • opłaty wizowej: ok.180 USD (cena może ulec zmianie)
 • dodatkowych posiłków i napoi
 • wydatków osobistych
 • dopłata do pokoju jednoosobowego: 450 USD
 • nieobowiązkowego ubezpieczenie od chorób przewlekłych, czy rezygnacji z imprezy turystycznej
Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies
POROZMAWIAJ Z NAMI NA:

Użytkownik: mk.adventure

INNE Z TEJ KATEGORII

Wyprawy
polski pilot

Kamerun z Rezerwatem Dzanga-Sangha (RŚA)

Cena: 3740 EUR
Przelot: ok.3500 PLN
Kamerun, Rep.Środkowej Afryki
Lokalne, wciąż żywe królestwa Kamerunu, animistyczne plemiona Dupa i Dowayo, Mbororo oraz prawdziwa perełka naszej planety - jeden z największych i najdzikszych rezerwatów Afryki: Dzanga – Sangha. W rezerwacie udamy się do położonego w sercu dżungli Dzanga Bai - miejsca, które codziennie przyciąga ogromne stada słoni oraz innych zwierząt. Będziemy też tropić wspaniałe goryle nizinne oraz spotkamy się z ludźmi lasu - Pigmejami Baka. Ta wyprawa to zdecydowanie unikatowa podróż do jednego z ostatnich dzikich miejsc na naszej planecie, gdzie naprawdę mało kto przed nami był.

Partnerzy:

p1
p2
p4
p5
p7
Bocian Safaris