Wyprawy
polski pilot

Uganda-w królestwie goryli górskich

Cena:
3780 USD
Przelot: ok.3000 PLN
Uganda Czas: 13 dni
08.03.20 - 21.03.20

Niesamowita wyprawa do Ugandy - królestwa goryli górskich, źródeł Nilu, największego jeziora Afryki - Jeziora Wiktorii czy legendarnych Gór Księżycowych. Przemierzymy Ugandę od granicy z Sudanem Południowym i Kenią, poprzez smagane ciepłym wiatrem sawanny, aż do porośniętych dżunglą gór, skrywających jedne z ostatnich na świecie dziko żyjących goryli górskich.
Grupa: max.8 osób

Program

DZIEŃ 1

Warszawa – Entebbe – Kampala   /   
Spotykamy się na międzynarodowym lotnisku Okęcie w Warszawie. Do Ugandy polecimy z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych. Po przylocie do Entebbe spotkanie z naszym anglojęzycznym przewodnikiem i kierowcą. Transfer do hotelu w Kampali.
Wyżywienie: brak

DZIEŃ 2

Kampala – Kitgum   /   
Jemy śniadanie, a następnie pakujemy nasze bagaże do samochodu i wyruszamy na północ w stronę najbardziej odizolowanego parku w Ugandzie - Kidepo Valey. Po drodze, w miejscowości Gulu zatrzymujemy się na lunch. Mamy chwilę, by podejrzeć codzienne życie mieszkańców Gulu, a następnie jedziemy dalej do Kitgum, gdzie zatrzymujemy się na noc.
Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja
Nocleg: lokalny hotel lub dom gościnny

DZIEŃ 3

Kitgum – Park Narodowy Kidepo Valley   /   
Po śniadaniu kontynuujemy naszą podróż do Parku Narodowego Kidepo Valley. Po drodze mijamy wioski plemion Acholi i Karamojong.
Ten dziewiczy park jest bez wątpienia jednym z najlepszych obszarów dzikiej przyrody w Afryce. Zamieszkują go zwierzęta, których nie spotkamy w żadnym innym parku narodowym w Ugandzie. Większa jego część to sawanna z pojawiającymi się gdzieniegdzie wzgórzami. Poza wyjątkowym safari wśród dzikich zwierząt park jest doskonałym miejscem na spotkania z lokalnymi plemionami takimi jak: Karamojong, Acholi czy Ike.
Po dotarciu na miejsce kwaterujemy się w przepięknie położonej lodgy i udajemy się na popołudniowe, krótkie safari po parku.
Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja
Nocleg: lodge w Kidepo Valley

DZIEŃ 4

Park Narodowy Kidepo Valley (Plemię IKE)   /   
Dzisiaj dzień rozpoczynamy bardzo wcześnie, bo już przed 6 rano! Jemy szybko śniadanie i zaczynamy przepiękny trekking do wioski plemienia Ike. Plemię to żyje w górach Morungole na granicy z Kenią. Ike, których zostało około 11 000, przybyli do Kidepo Valley z Etiopii. Zajmują się głównie hodowlą kóz i rolnictwem. Spędzimy z nimi trochę czasu, by poznać ich tradycje oraz codzienne, jakże różne od naszego, życie. Do wioski wiedzie ścieżka w górzystym terenie, czas trekkingu to ok. 3 godzin. Wymagana jest dość dobra sprawność fizyczna.
Pod wieczór wracamy do naszej lodgy w Kidepo.
Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja
Nocleg: lodge w Kidepo Valley

DZIEŃ 5

Park Narodowy Kidepo Valley   /   
Wcześnie rano jemy śniadanie, zabieramy ze sobą lunch i jedziemy na safari. Po drodze wypatrujemy kolejnych dzikich mieszkańców parku takich, jak lamparty, słonie, strusie czy lwy. Niezapomnianym obrazem, jaki zapamiętamy z Kidepo są ogromne stada bawołów. Nie zobaczycie takich ilości tych zwierząt w żadnym innym parku Afryki. Popołudniem wracamy do lodgy. Bierzemy prysznic i relaksujemy się przed kolacją i kolejną nocą w krainie zwierząt.
Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja

DZIEŃ 6

Park Narodowy Kidepo Valley – Kampala   /   
Przed nami kolejny dzień w Ugandzie! Dzisiaj wracamy na jedną noc do Kampali. Droga, z przerwą na lunch i zdjęcia, zajmuje nam ok. 10 godzin.
Po dotarciu na miejsce jedziemy do hotelu odespać trudy podróży i naładować baterie przed czekającymi na nas kolejnymi atrakcjami. Jeśli czas nam pozwoli to na kolację pójdziemy do Nderere Cultural Center, gdzie co wieczór odbywają się bardzo ciekawe przedstawienia.
Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja
Nocleg: hotel w Kampali

DZIEŃ 7

Kampala – Park Narodowy Kibale   /   
Jemy śniadanie, opuszczamy Kampalę i udajemy się w długą drogę do Parku Narodowego Lasu Kibale. Mijamy liczne kolorowe wioski i miasteczka i wymieniamy pozdrowienia z ich przyjaźnie nastawionymi mieszkańcami. Lunch jemy w mieście Fort Portal, położonym u stóp Gór Rwenzori. Po południu dojeżdżamy do naszej lodgy. Kto będzie miał siłę to może wybrać się na spacer po okolicy.
Wyżywienie: śniadanie,obiad,kolacja.
Nocleg: lodge

DZIEŃ 8

Park Narodowy Kibale   /   
Dzisiejsze pierwsze kilka godzin spędzimy w Lesie Kibale. Poszukamy naszych odrobinę złośliwych, małpich kuzynów: szympansów. Z samego rana wyruszamy do Centrum Kanyancu, gdzie odbieramy nasze pozwolenia na wejście do Kibale Forest. W trakcie trekkingu naprawdę z bliska przyglądamy się tym zabawnym naczelnym, z ich zachowaniami tak łudząco podobnymi do naszych. Warto pamiętać, że różnica w genach pomiędzy szympansem a człowiekiem to jedynie 1,3%! Kolejny punkt dzisiejszego dnia to Sanktuarium Bigodi, gdzie w towarzystwie lokalnego przewodnika, przyglądamy się z bliska różnym gatunkom lokalnej fauny i flory, odwiedzamy lokalnego szamana i próbujemy lokalnego alkoholu! Po dość wyczerpującym dniu powracamy na zasłużony wypoczynek.
Wyżywienie: śniadanie,obiad i kolacja
Nocleg: lodge

DZIEŃ 9

Las Kibale – Park Narodowy Królowej Elżbiety   /   
Po śniadaniu jedziemy na południe Ugandy do Parku Narodowego Królowej Elżbiety. Po drodze mijamy równik! Foto stop obowiązkowy! Podczas dzisiejszej drogi towarzyszyć nam będą przepiękne krajobrazy. Wczesnym popołudniem docieramy do naszej lodgy. Kwaterujemy się w pokojach i jedziemy na pierwsze safari po parku. W Parku Narodowym Królowej Elżbiety widzimy słonie, bawoły afrykańskie, lwy, żyrafy i wiele, wiele innych. Sam park to miejsce przepiękne i zróżnicowane krajobrazowo. Wschodnia jego część to płaska równina, pokryta malowniczą sawanną, północno-zachodnią pokrywają stare kratery wulkaniczne, zaś środkowa to dwa malownicze jeziora: Alberta i Edwarda. Po safari wracamy do lodgy na odpoczynek i kolację.
Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja
Nocleg: domki na obrzeżach parku narodowego

DZIEŃ 10

Park Narodowy Królowej Elżbiety   /   
Po śniadaniu i porannej kawie jedziemy na poszukiwanie króla sawanny. Lwy w parku Elżbiety zostały bardzo wytrzebione przez kłusowników. Zostało ich tylko kilkadziesiąt osobników. W celu badań i ochrony tych zwierząt niektórzy członkowie grupy mają obroże z nadajnikami. Bardzo ułatwia to ich wytropienie. Po pobycie wśród lwów wracamy do lodgy na obiad, a popołudniem wsiadamy na łódź i wypływamy w rejs po Kanale Kazinga, który łączy 2 jeziora: Alberta oraz Jerzego. Kanał ma 40 kilometrów długości i daje wspaniałe możliwości podglądania zwierząt, które przychodzą do wodopoju. W wodach kanału żyje największa w Afryce populacja hipopotamów.
Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja
Nocleg: domki na obrzeżach parku narodowego

DZIEŃ 11

Park Narodowy Królowej Elżbiety - Park Narodowy Bwindi Impenetrable Forest   /   
Dzisiaj opuszczamy sawannę i jedziemy do parku w którym żyją najpiękniejsze na świecie zwierzęta - goryle górskie. Gdy dotrzemy na miejsce i zakwaterujemy się w pokojach idziemy na spacer po okolicznych wioskach. Pod wieczór wracamy na nasz camp.
Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja
Nocleg: Ruhija Community Rest Camp

DZIEŃ 12

Park Narodowy Bwindi Impenetrable Forest – Jezioro Bunyonyi   /   
Dzisiejszy dzień jest jednym z najpiękniejszych w naszym życiu! Po śniadaniu wkraczamy do gęstej, tropikalnej dżungli. Poruszamy się w trudnym górskim terenie. Otaczająca nas poranna mgła dodaje niesamowitego, tajemniczego klimatu. Szukamy gatunku zagrożonego całkowitym wyginięciem - przepięknych, ogromnych i łagodnych jak baranki goryli górskich. Nasi przewodnicy znają świetnie teren oraz miejsca przebywania goryli. Mimo tego przez kilka godzin przebijamy się przez gęstą dżunglę, niczym pierwsi zdobywcy Afryki. Widok tych niesamowitych zwierząt, ich bliskość, łagodność i ciekawość człowieka wynagrodzą wszystkie nasze trudy. Chcielibyśmy tutaj spędzić resztę dnia. Niestety dla nas, stety dla goryli, przepisy Ugandy są nieubłagane. W trosce o zdrowie tych zwierząt, każda grupa turystów ma tylko godzinę na pobyt w ich królestwie. Po wizycie w parku każdy z uczestników otrzymuje oryginalny certyfikat, potwierdzający to unikalne spotkanie. Popołudniem opuszczamy królestwo goryli i jedziemy nad przepiękne widokowo Jezioro Bunyonyi.
Na jeziorze znajduje się 29 wysp, a wśród nich wyspa, na którą zsyłano kobiety, które zaszły w ciąże przed wyjściem za mąż! Na dzisiejsze popołudnie mamy zaplanowany rejs po jeziorze, a dla chętnych kąpiele!
Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja
Nocleg: resort nad brzegiem jeziora

DZIEŃ 13

Jezioro Bunyonyi - Kampala lub Las Mabira   /   
Jemy śniadanie i wyruszamy w rejs po jeziorze (jeśli nie zdążyliśmy wczoraj), a następnie jedziemy w drogę powrotną do Kampali. Po drodze robimy przerwy w punktach widokowych i jemy lunch. W zależności od długości naszej podróży (korki!) dzisiejszą noc spędzimy w Kampali lub w lodgy w lesie Mabira.
Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja

DZIEŃ 14

Kampala/Las Mabira - Jinja - Entebbe   /   
Po śniadaniu jedziemy na całodniową wycieczkę w okolice Jinja. Po drodze zatrzymujemy się przy wodospadach Ssezibwa, które znajdują się na terenie lokalnego Królestwa Buganda i zajedziemy do tropikalnego lasu Mabira. W lesie żyje zagrożony i bardzo rzadki gatunek małp: Grey Mangabey. Po krótkim spacerze w lesie jedziemy na obiad do Jinja Sailing Club. Po obiedzie wybieramy się w rejs do teraźniejszych źródeł Nilu i płyniemy zobaczyć pomnik Mahatma Gandhiego. Postawiono go w miejscu z którego wrzucono jego prochy do Nilu. W drodze powrotnej do Kampali zatrzymujemy się jeszcze przy wodospadach Bujagali. Pod wieczór jesteśmy w stolicy. Jeśli czas nam pozwoli to jedziemy do hotelu, by wziąć prysznic przed czekającym nas powrotem do Polski.
Wyżywienie: śniadanie i obiad
UWAGA: Tego dnia możliwe jest zorganizowanie raftingu po Nilu (dodatkowo płatne).

DZIEŃ 15

Warszawa   /   
Powrót do kraju.

CENA ZAWIERA:

 • uczestnictwo w programie imprezy
 • transfery lotnisko-hotel-lotnisko
 • opiekę polskiego pilota MK Adventure w trakcie całej wyprawy
 • noclegi w lodgach i hotelach klasy turystycznej
 • wyżywienie: wyszczególnione w programie imprezy
 • bilety wstępu do wszystkich parków narodowych i innych zwiedzanych obiektów
 • opłatę za trekking w poszukiwaniu goryli górskich (700 USD/osobę!!!)
 • opłatę za wstęp i tropienie szympansów
 • wizyta w wiosce IKE
 • rejs łodzią po Kazinga Chanel
 • transport samochodem terenowym 4X4 lub mini busem 4x4 dostosowanym do safari
 • opiekę anglojęzycznego przewodnika/kierowcy
 • ubezpieczenie KL, NNW i BP

CENA NIE ZAWIERA:

 • biletu lotniczego Warszawa - Entebbe – Warszawa (ok.3500 PLN)
 • wizy do Ugandy (50 USD - płatna na lotnisku w Entebbe lub załatwiana przez internet,tzw.e-visa)
 • dodatkowych posiłków i napoi
 • zwyczajowych napiwków
 • rafting po Nilu w Jinja (opcjonalnie)
 • wydatków osobistych
 • dodatkowego nieobowiązkowego ubezpieczenia (od chorób przewlekłych, od rezygnacji z imprezy)
Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies
POROZMAWIAJ Z NAMI NA:

Użytkownik: mk.adventure

INNE Z TEJ KATEGORII

Wyprawy
polski pilot

Przez bezdroża Sudanu

Cena: 1835 USD
Przelot: 2800 - 3100 PLN
Sudan
Czas: 13 dni
27.02.20 - 11.03.20
Poczuj oddech prawdziwej pustyni, zobacz zapomniane, starożytne piramidy czarnych władców Nubii, odkryj nieznaną historię czarnego lądu. Przemierzając bezdroża pustynnego, tajemniczego i wciąż słabo poznanego Sudanu, poczujesz smak prawdziwej przygody!!!Cena przelotu jest uzależniona od bieżącej oferty przewoźników lotniczych i może ulec zmianie. Nie latamy czarterami!!!
Wyprawy
polski pilot

Kamerun z Rezerwatem Dzanga-Sangha (RŚA)

Cena: 3740 EUR
Przelot: ok.3500 PLN
Kamerun, Rep.Środkowej Afryki
Czas: 19 dni
16.11.20 - 04.12.20
Lokalne, wciąż żywe królestwa Kamerunu, animistyczne plemiona Dupa i Dowayo, Mbororo oraz prawdziwa perełka naszej planety - jeden z największych i najdzikszych rezerwatów Afryki: Dzanga – Sangha. W rezerwacie udamy się do położonego w sercu dżungli Dzanga Bai - miejsca, które codziennie przyciąga ogromne stada słoni oraz innych zwierząt. Będziemy też tropić wspaniałe goryle nizinne oraz spotkamy się z ludźmi lasu - Pigmejami Baka. Ta wyprawa to zdecydowanie unikatowa podróż do jednego z ostatnich dzikich miejsc na naszej planecie, gdzie naprawdę mało kto przed nami był.

Partnerzy:

p1
p2
p4
p5
p7
Bocian Safaris