Lokalizacja
Wielkie Safari podczas Wielkiej Migracji w Serengeti!!! Wszystkie największe, najpiękniejsze i najsławniejsze parki narodowe i rezerwaty Kenii oraz Tanzanii: Masai Mara, Serengeti, Tarangire, Amboseli, Ngorongoro, Samburu, Naivasha, Nakuru oraz Manyara. Gwarancja wytropienia i zobaczenia dzikich zwierząt Afryki w ich naturalnym środowisku oraz uczestnictwo w wyjątkowym spektaklu jakim jest Wielka Migracja z Serengeti do Masai Mara. Spektakularne krajobrazy zmieniające się jak w kalejdoskopie: góry, wyżyny, kratery, wielkie równiny i sawanny, rzeki oraz jeziora. Zapraszamy i polecamy!!!

Cena przelotu została podana w przedziale od 2400 do 2800 PLN. Jest ona wprost uzależniona od bieżącej oferty przewoźników lotniczych. Nie latamy czarterami!!!
________________________________________________________________________

Dzień 1: Warszawa – Nairobi
Wylot do stolicy Kenii z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych.

Dzień 2: Warszawa – Nairobi
Około 7:30 rano przylatujemy do Nairobi. Po wykupieniu wiz i odebraniu bagaży spotkanie z anglojęzycznym przewodnikiem, który towarzyszyć nam będzie podczas całej wyprawy. Po wyjściu z lotniska transfer do hotelu na zasłużony wypoczynek po całonocnym locie. Dla chętnych możliwość zorganizowania opcjonalnych atrakcji, takich jak: City Tour w Nairobi, zwiedzanie Centrum Żyraf, posiadłości baronowej Karen Blixen lub posiłku w restauracji Carnivore serwującej dania z dzikich zwierząt Afryki. Nocleg w hotelu The Mvuli House Hotel w Nairobi.

Dzień 3: Nairobi – Samburu National Park
Po śniadaniu w hotelu wyruszamy w drogę. W godzinach obiadowych docieramy do Parku Narodowego Samburu. Po obiedzie od razu udajemy się na safari. Podglądać będziemy licznie występujące tu słonie, strusie, zebry, antylopy i żyrafy, a także udamy się na poszukiwanie drapieżników. Nocleg w Samburu Sopa Lodge.

Dzień 4: Samburu National Park
W trakcie dzisiejszego dnia pojedziemy dwa razy na safari. Pierwsze odbędzie się wcześnie rano, jeszcze przed śniadaniem, natomiast drugie po południu. To najlepszy czas na zobaczenie dzikich zwierząt i najlepsze światło do robienia zdjęć. Nocleg w Samburu Sopa Lodge.

Dzień 5: Samburu National Park – Lake Naivasha
Po śniadaniu opuszczamy Samburu i jedziemy nad Jezioro Naivasha. Na miejsce docieramy w porze obiadowej. Po obiedzie udajemy się na przejażdżkę łodzią po bajecznie położonym jeziorze. Z pokładu łodzi obserwujemy niezliczone gatunki wodnego ptactwa oraz tysiące różowych flamingów. Nocleg w Naivasha Country Club.

Dzień 6: Lake Naivasha – Lake Nakuru
Z nad Jeziora Naivasha jedziemy do jednego z najpiękniejszych parków narodowych Kenii – Jeziora Nakuru. Na miejsce docieramy w porze obiadowej i od razu po obiedzie udajemy się na safari w Parku. Słynie on z występującej tu licznie populacji flamingów Lessera. Ptaki te posiadają charakterystyczne, różowe upierzenie i dzięki nim całe jezioro z oddali przybiera intensywny, różowy kolor. Udamy się także na punkt widokowy, gdzie w towarzystwie pawianów podziwiać będziemy przepiękną panoramę parku. Nocleg w Lake Nakuru Lodge.

Dzień 7: Lake Nakuru – Masai Mara
Przed śniadaniem wyjeżdżamy na wczesno poranne safari w parku Nakuru. Następnie opuścimy Nakuru i przez Wielki Rów Afrykański udamy się do słynnego parku Kenii – Masai Mara. Po obiedzie wyruszymy na pierwsze safari po tym dzikim rezerwacie. Nocleg w Ol Moran Tented Camp.

Dzień 8: Masai Mara
W trakcie dzisiejszego dnia mamy zaplanowane poranne oraz popołudniowo - wieczorne safari w tym niesamowicie pięknym rezerwacie. Masai Mara to 100% pewności na spotkanie Wielkiej Piątki. W rezerwacie mieszka największa populacja lwów w Kenii! Dzień dzisiejszy i wczorajszy, podczas których z aparatami w ręku „polować” będziemy na dzikie zwierzęta, na zawsze pozostaną w naszej pamięci. Nocleg w Ol Moran Tented Camp.

Dzień 9: Masai Mara – Serengeti National Park
Opuszczamy Masai Mara i wyruszamy do Tanzanii. Jedziemy do najsławniejszego i największego Parku Narodowego na świecie - do Serengeti National Park. Granicę przekraczamy w Isebania i jadąc do naszej lodgy zaliczamy pierwsze safari w Serengeti. Po dotarciu do celu i od razu udajemy się na safari. W Serengeti spotykamy praktycznie wszystkie dzikie zwierzęta Afryki. Od tych najmniejszych, do budzących grozę olbrzymich drapieżników. Nocleg na terenie parku Serengeti, w malowniczo położonej Seronera Wildlife Lodge.

Dzień 10: Serengeti National Park
Cały dzisiejszy dzień spędzamy na tropieniu zwierząt w Parku Narodowym Serengeti. Te odludne, zupełnie dzikie tereny, zamieszkują oczywiście wszyscy przedstawiciele tzw. Wielkiej Piątki Afryki (słoń, lew, gepard, bawół afrykański oraz nosorożec). W dawnych czasach wytropienie i zabicie wszystkich zwierząt z Big Five, było największym osiągnięciem myśliwego. Na szczęście świat się zmienił na lepsze i my będziemy na nie polować wyłącznie przez obiektywy naszych aparatów fotograficznych. Nocleg na terenie parku Serengeti, w Seronera Wildlife Lodge.

Dzień 11: Serengeti National Park – Krater Ngorongoro
Opuszczamy Park Narodowy Serengeti i kierujemy się w stronę olbrzymiego krateru Ngorongoro. Na miejsce docieramy przed wieczorem. Zakwaterowanie w Ngorongoro Wildlife Lodge, z niesamowitym widokiem na 30 kilometrowej szerokości krater.

Dzień 12: Krater Ngorongoro
Wyruszamy na całodniowe, niesamowite safari. Wąską drogą wiodącą wśród gęstego lasu, docieramy na skraj krateru. Rozpościera się stąd niesamowity widok na 30 km. średnicy krater z jeziorem pośrodku. Wąską i stromą drogą zjeżdżamy ponad 600 metrów na dno wygasłego wulkanu. W Ngorongoro wytworzył się naturalny zamknięty ekosystem. Zwierzęta mieszkające tutaj nie migrują. Żyją, rozmnażają się i polują w obrębie krateru. Lwy zamieszkujące Ngorongoro podzieliły tutaj pomiędzy siebie strefy wpływów i nie wchodzą sobie w drogę. Zwiedzimy cały krater porośnięty sawanną, przepiękno jezioro z licznymi hipopotamami oraz rzadziej uczęszczaną część parku, porośniętą gęstym lasem równikowym. Nocleg w Ngorongoro Wildlife Lodge.

Dzień 13: Krater Ngorongoro – Jezioro Manyara
Po wczesnym śniadaniu udajemy się nad urocze krajobrazowo Jezioro Manyara, do parku narodowego o takiej samej nazwie. Do wieczora spędzamy czas na safari, podziwiając liczne tutaj stada hipopotamów, zebr, antylop oraz różowych flamingów. Obszar ten zamieszkują także lwy, które wykształciły umiejętność wspinania się na drzewa. Wieczorny relaks oraz nocleg w Lake Manyara Wildlife Lodge.

Dzień 14: Jezioro Manyara – Tarangire National Park
Wyjeżdżamy do Parku Narodowego Tarangire. Wśród fantastycznych afrykańskich krajobrazów spędzamy cały dzień. Charakterystyczne dla tutejszego krajobrazu są olbrzymie baobaby, które wyglądają tak, jakby ktoś zasadził je do góry korzeniami. Park Tarangire zamieszkuje liczna populacja różnych gatunków antylop oraz lwów. Nocleg w Tarangire Sopa Lodge.

Dzień 15: Tarangire National Park – Amboseli National Park
Po śniadaniu wyruszamy w stronę granicy z Kenią, do miejscowości Namanga i dalej do Parku Narodowego Amboseli. Amboseli posiada miano jednego z najpiękniejszych parków narodowych Kenii. Tysiące dzikich zwierząt, wioski masajskie oraz wszechobecny szczyt Kilimandżaro w tle, na długo pozostaną w naszej pamięci. Kolacja i nocleg w Amboseli Sopa Lodge.

Dzień 16: Amboseli National Park – Nairobi
Wcześnie rano wyruszymy w drogę powrotną do Nairobi. Nadszedł czas powoli pożegnać się z Czarnym Lądem. Pocieszający jest fakt że zobaczyliśmy wszystko co najlepsze w Kenii i Tanzanii, mamy tysiące wspaniałych zdjęć oraz wspomnienia, których nie zapomnimy do końca życia. Po przyjeździe do stolicy Kenii transfer na lotnisko i powrót do Polski.

________________________________________________________________________

TERMIN WYJAZDU:

28.02 - 15.03.2011 - wolne miejsca /

Poza podanym powyżej terminem istnieje możliwość zorganizowania wyjazdów indywidualnych
dla zamkniętych grup od 2 osób - .

________________________________________________________________________

CENA: 3315 USD/osobę
liczba uczestników przy której wyjazd jest realizowany to 6 osób
________________________________________________________________________ 

Cena zawiera:

 • uczestnictwo w programie imprezy
 • transfery lotnisko-hotel-lotnisko
 • zakwaterowanie w Mvuli House Hotel w Nairobi
 • zakwaterowanie w wyszczególnionych w programie lodgach
 • wyżywienie: śniadanie w hotelu w Nairobi, 3 posiłki dziennie podczas safari, śniadanie ostatniego dnia wyprawy
 • transport samochodem przystosowanym do safari
 • wszystkie opłaty wstępu do parków narodowych i rezerwatów
 • opiekę anglojęzycznego przewodnika / kierowcy
 • praktyczny przewodnik Pascala "Kenia, Tanzania i Zanzibar"
 • ubezpieczenie KL, NNW i BP

Cena nie zawiera:

 • biletu lotniczego Warszawa-Nairobi-Warszawa
 • wizy do Kenii (25 USD) i Tanzanii (50 USD)
 • nieobowiązkowego, dodatkowego ubezpieczenia (Flying Doctors - 50 USD, chorób przewlekłych, rezygnacji z imprezy turystycznej)
 • napoi i dodatkowych posiłków
 • zwyczajowych napiwków
 • wydatków osobistych

 

Zapisz się do newslettera, aby być zawsze na bieżąco!