Lokalizacja
Wyprawa do Keni i Ugandy. Unikatowy program, pozwalający poczuć i zobaczyć dwie najpiękniejsze perły Czarnej Afryki. Przemierzymy Ugandę od źródeł Nilu nad Jeziorem Wiktorii, poprzez smagane ciepłym wiatrem sawanny, malowane błękitem urocze jeziora aż do porośniętych dżunglą gór, skrywających jedne z ostatnich na świecie dziko żyjących goryli górskich. W Kenii zwiedzimy dwa najbardziej znane i pełne dzikich zwierząt parki narodowe. Zobaczymy bajecznie położone, pełne różowych flamingów, białych nosorożców czy żyraf siatkowatych Jezioro Nakuru. Przemierzymy sawanny rezerwatu Masai Mara, by zobaczyć z bliska stada lwów, gepardów, gnu, słoni czy bawołów. Noclegi będziemy spędzać jak pierwsi odkrywcy Afryki - w namiotach, pod pełnym gwiazd niebem Afryki.
 

Cena przelotów została podana w przedziale od 3000 do 3500 PLN. Jest ona wprost uzależniona od bieżącej oferty przewoźników lotniczych. Nie latamy czarterami!!!

________________________________________________________________________

Dzień 1: Warszawa- Entebbe - Kampala
Spotykamy się na międzynarodowym lotnisku Okęcie w Warszawie. Do Ugandy polecimy z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych. Po przylocie do Entebbe spotkanie z naszym anglojęzycznym przewodnikiem i kierowcą. Transfer do hotelu w Kampali.

Dzień 2: Kampala – Kibale Forest
Pobudka wcześnie rano. Pakujemy nasze plecaki do samochodu i wyruszymy w drogę do Parku Narodowego Lasu Kibale. Droga wiedzie przepiękną Doliną Ryftową Albertine. Mijamy liczne kolorowe wioski i miasteczka, wymieniamy pozdrowienia z przyjaźnie nastawionymi mieszkańcami. Po południu dojeżdżamy do kolorowego miasta Fort Portal.  Rozciąga się stąd spektakularny widok na tajemnicze i trudno dostępne szczyty legendarnych Gór Księżycowych - Rwenzori.

Dzień 3: Trekking w królestwie szympansów
Dzisiejszy dzień spędzamy w całości ze wspaniałymi, chociaż chwilami trochę złośliwymi szympansami. Z samego rana wyruszamy do Centrum Kanyancu, gdzie odbieramy nasze pozwolenia na wejście do Kibale Forest. Podczas trekkingu naprawdę z bliska przyjrzymy się tym zabawnym naczelnym. Warto pamiętać, że różnica w genach pomiędzy szympansem a człowiekiem to jedynie 1,3%! Kolejny punkt dzisiejszego dnia to Sanktuarium Bigodi, gdzie w towarzystwie lokalnego przewodnika, przyglądamy się z bliska różnym gatunkom lokalnej fauny i flory. Po wyczerpującym dniu powracamy na zasłużony wypoczynek.

Dzień 4: Kibale Forest – Park Narodowy Królowej Elżbiety
Wcześnie rano wyjeżdżamy w kierunku Parku Narodowego Królowej Elżbiety. Po drodze zatrzymamy się w jednym z pałaców władcy królestwa Toro. Po odwiedzinach w królewskich komnatach ruszamy w dalszą drogę. Nagle samochód zatrzymuje się. Nasz przewodnik z uśmiechem oznajmia nam, że właśnie przekraczamy równik. Wszyscy wysiadamy, robimy pamiątkowe zdjęcia, kupujemy charakterystyczne dla tego miejsca pamiątki. Oczywiście wszyscy otrzymujemy Certyfikat Przekroczenia Równika. Oprawiony w ramkę czy antyramę, będzie zawsze budził zazdrość naszych znajomych i przypominał nam tą chwilę. Po dotarciu na kemping mamy czas wolny. Wielu z nas wykorzystuje ten czas na pełen relaks w cieniu akacji, z butelką chłodnego ugandyjskiego piwa w dłoni.

Dzień 5: Park Narodowy Królowej Elżbiety
W chłodzie poranka wyjeżdżamy na safari. To dobry czas na wytropienie licznych tutaj zwierząt, zanim upał afrykańskiego dnia przegoni je do swoich kryjówek. W Parku Narodowym Królowej Elżbiety żyje największa liczba dzikich zwierząt w Ugandzie. Więc praktycznie cały czas widzimy słonie, bawoły afrykańskie, lwy, żyrafy i wiele, wiele innych. Zaś sam park to miejsce przepiękne i zróżnicowane krajobrazowo. Wschodnia jego część to płaska równina, pokryta malowniczą sawanną, północno-zachodnią pokrywają stare kratery wulkaniczne, zaś środkowa to dwa malownicze jeziora: Alberta i Edwarda. Udajemy się również do południowej części parku, gdzie bardzo częstym widokiem są lwy wylegujące się na drzewach! Po obiedzie wsiadamy na łódź i wypływamy na rejs po Jeziorze Edwarda (Kazinga Channel). Powrót na kemping późnym wieczorem.

Dzień 6: Park Narodowy Królowej Elżbiety – Bwindi Impenetrable Forest
W planach na dzisiaj mamy drugie już spotkanie z szympansami. Tym razem w malowniczym Wąwozie Kyambura. W zależności od dostępności wejściówek, nasz trekking odbędzie się wcześnie rano lub po południu. Po kilku szalonych godzinach spędzonych wśród szympansów, opuszczamy park i udajemy się w drogę do Bwindi Impenetrable Forest. Kolacja i nocleg na kempingu lub w lokalnych domach, zwanych tutaj Bandas.

Dzień 7: Tropienie goryli
Dzisiejszy dzień jest jednym z najpiękniejszych w naszym życiu! Po śniadaniu wkraczamy do gęstej, tropikalnej dżungli. Poruszamy się w trudnym górskim terenie. Otaczająca nas poranna mgła dodaje niesamowitego, tajemniczego klimatu. Szukamy gatunku zagrożonego całkowitym wyginięciem - przepięknych, ogromnych i łagodnych jak baranki goryli górskich. Nasi przewodnicy znają świetnie teren oraz miejsca przebywania goryli. Mimo tego przez kilka godzin przebijamy się przez gęstą dżunglę, niczym pierwsi zdobywcy Afryki. Widok tych niesamowitych zwierząt, ich bliskość, łagodność i ciekawość człowieka wynagrodzą wszystkie nasze trudy. Chcielibyśmy tutaj spędzić resztę dnia. Niestety dla nas, stety dla goryli, przepisy Ugandy są nieubłagane. W trosce o zdrowie tych zwierząt, każda grupa turystów ma tylko godzinę na pobyt w ich królestwie. Teraz czeka nas długa droga powrotna na kemping.

Dzień 8: Bwindi Impenetrable Forest – Entebbe - Nairobi
Ostatnie spojrzenie w stronę mglistych gór i udajemy się w drogę powrotną do Entebbe. To nasze ostatnie godziny w Ugandzie. Dla wielu z nas to były najpiękniejsze chwile w życiu. Wszystkim dopisują świetne humory, gdyż za parę godzin będziemy w Kenii :-). Po przyjeździe na lotnisko żegnamy się z naszym przewodnikiem, wsiadamy do samolotu i lecimy do stolicy Kenii, Nairobi. Po przylocie spotkanie z naszym kenijskim przewodnikiem i transfer do hotelu Kipepeo.

Dzień 9: Nairobi - Jezioro Nakuru
Po śniadaniu, o godzinie 08:00 wyruszamy w kierunku Jeziora Nakuru. Na miejscu jesteśmy przed południem i od razu rozpoczynamy safari. Park Nakuru leży w przepięknej kotlinie otoczonej licznymi skałami i wzgórzami. Słynie z występującej licznie populacji flamingów Lessera. Ptaki te posiadają charakterystyczne, różowe upierzenie i dzięki nim całe jezioro z oddali przybiera intensywny, różowy kolor. Upewniwszy się, że w pobliżu nie ma drapieżników i nosorożców, wychodzimy z samochodu, żeby z bliska porobić fantastyczne zdjęcia. Park Narodowy Jeziora Nakuru jest również sanktuarium nosorożca czarnego. Poza nimi spotkamy żyrafy siatkowane, bawoły afrykańskie, szakale, gepardy oraz wszędobylskie pawiany. Po obiedzie i chwili odpoczynku kontynuujemy nasze safari, zaliczając wszystkie punkty widokowe w parku. Kolacja i nocleg na kampingu.

Dzień 10: Jezioro Nakuru - Masai Mara
Wcześnie rano pobudka, śniadanie i wyjazd o 07:30 w stronę Wielkiej Doliny Ryftowej. Lunch zjemy w przepięknej scenerii Wielkiego Rowu Afrykańskiego. Po południu docieramy do miejsca, gdzie spędzimy nocleg. Po rozlokowaniu się w namiotach, wyruszamy na wieczorne safari. Powrót na późną kolację do obozu.

Dzień 11: Masai Mara
Cały dzisiejszy dzień spędzamy na safari w parku Masai Mara, jednego z najpiękniejszych rezerwatów w Afryce. To miejsce ma w sobie prawdziwą magię. Zapierające dech w piersiach widoki, niekończące się równiny, wzgórza i lasy oraz niesamowity, korzenny zapach i klimat. Tak pachniała i wyglądała Afryka pierwszych odkrywców. Masai Mara zamieszkuje największa populacja lwów w Kenii. Jakby tego było mało, stada bawołów i antylop, gepardy, słonie oraz wiele innych zwierząt będą nam towarzyszyć dosłownie na wyciągnięcie ręki. Będzie okazja na zrobienie setek wspaniałych zdjęć. Nocleg w namiotach.

Dzień 12: Masai Mara - Nairobi
Przed śniadaniem będziemy mieli ostatnią okazję na podglądanie dzikich zwierząt podczas porannego safari. Wczesny poranek i późny wieczór to najlepsza pora na safari - zwierzęta wtedy intensywnie korzystają z chłodu poranka. Z aparatami pełnymi wspaniałych fotografii, późnym popołudniem powracamy do Nairobi. Transfer na międzynarodowe lotnisko w Nairobi i powrót do Europy. Wylot mamy późnym wieczorem, więc w Warszawie jesteśmy następnego dnia.
________________________________________________________________________

TERMIN WYJAZDU:

09.01 - 21.01.2011 - wolne miejsca /

Poza podanym powyżej terminem istnieje możliwość zorganizowania wyjazdów indywidualnych
dla zamkniętych grup od 2 osób - .

________________________________________________________________________

CENA: 2800 USD/osobę
________________________________________________________________________  

Cena zawiera:

 • uczestnictwo w programie imprezy
 • transfery lotnisko-hotel-lotnisko
 • nocleg w hotelu w Kampali ze śniadaniem
 • nocleg w hotelu w Nairobi ze śniadaniem
 • noclegi w hotelach klasy turystycznej, domach gościnnych oraz na kempingach podczas wyprawy
 • 3 posiłki dziennie
 • bilety wstępu do parków narodowych i innych zwiedzanych obiektów
 • opłatę za trekking w poszukiwaniu goryli górskich (500 USD/osobę!!!)
 • opłatę za trekking w poszukiwaniu szympansów
 • rejs łodzią po jeziorze w Ugandzie
 • transport samochodem terenowym 4X4 lub mini busem safari
 • opiekę anglojęzycznego przewodnika/kierowcy
 • praktyczny przewodnik Pascala "Kenia, Tanzania i Zanzibar"
 • ubezpieczenie KL, NNW i BP

Cena nie zawiera:

 • biletu lotniczego Warszawa - Entebbe - Nairobi - Warszawa (3000 - 3500 PLN)
 • wizy do Ugandy (50 USD)
 • wizy do Kenii (25 USD)
 • dodatkowych posiłków i napoi
 • zwyczajowych napiwków
 • wydatków osobistych
 • opłat za fotografowanie/filmowanie
 • dodatkowego ubezpieczenia (od chorób przewlekłych, rezygnacji z imprezy)

Zapisz się do newslettera, aby być zawsze na bieżąco!