Lokalizacja

Wielka równina Serengeti, krater Ngorongoro, Park Tarangire czy Manyara to ikony Tanzanii. Miejsca marzeń każdego kto tęskni za prawdziwą przygodą!!! Obcowanie z dzikimi zwierzętami, spektakularne krajobrazy, noclegi z dala od cywilizacji są wpisane na stałe w ten program. Po emocjach safari odpoczynek na boskich plażach kultowego Zanzibaru. Czy można chcieć czegoś więcej??? Zapraszamy na bezkresne równiny Serengeti z MK Adventure!!!

Cena biletu lotniczego jest uzależniona od bieżącej oferty przewoźników lotniczych. Nie latamy czarterami!!!
________________________________________________________________________

Dzień 1: Warszawa - Tanzania
Naszą wyprawę rozpoczynamy w Warszawie, na międzynarodowym lotnisku Okęcie. Polecimy do Tanzanii z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych. Po przylocie na międzynarodowe lotnisko Kilimanjaro, transfer do hotelu w Arusha.

Dzień 2: Arusha - Jezioro Manyara
Po śniadaniu mamy kilka godzin wolnego czasu na powłóczenie się po Arushy. Miasto jest ważnym węzłem komunikacyjnym Tanzanii, swoją siedzibę mają tutaj też wszystkie tanzańskie organizacje, firmy turystyczne i ekspedycyjne. Dlatego też pomimo afrykańskiego charakteru tego miejsca, zobaczymy stosunkowo dużo białych na ulicach. O 13:30, po obiedzie, pakujemy bagaże do Land Cruisera i rozpoczynamy naszą przygodę. Jedziemy nad urocze krajobrazowo Jezioro Manyara, do parku narodowego o tej samej nazwie. Do wieczora spędzamy czas na safari, podziwiając liczne tutaj stada hipopotamów, zebry, antylopy czy różowe flamingi. Obszar ten zamieszkują także lwy, które wykształciły umiejętność wspinania się na drzewa. Nocleg spędzamy pod namiotami, na kampingu w Mto wa Mbu.

Dzień 3: Jezioro Manyara - Serengeti National Park
Po wczesnym śniadaniu wyruszamy do najsłynniejszego i największego Parku Narodowego na świecie - do Serengeti National Park. Czeka nas dzisiaj naprawdę długa droga, więc lunch zjemy po drodze, na świeżym powietrzu. Po południu docieramy do celu i od razu udajemy się na safari. W Serengeti spotykamy praktycznie wszystkie dzikie zwierzęta Afryki. Od tych najmniejszych, do budzących grozę olbrzymich drapieżników. Przed zmrokiem rozbijamy nasze namioty. Dzisiejsza kolacja i nocleg daleko od cywilizacji, na bezkresnych równinach Serengeti. Tylko my, dzika przyroda i pełne gwiazd niebo Czarnej Afryki...

Dzień 4: Serengeti National Park
Cały dzisiejszy dzień spędzamy na tropieniu zwierząt w Parku Narodowym Serengeti. Te odludne, zupełnie dzikie tereny, zamieszkują oczywiście wszyscy przedstawiciele tzw. Wielkiej Piątki Afryki (słoń, lew, gepard, bawół afrykański oraz nosorożec). W dawnych czasach wytropienie i zabicie wszystkich zwierząt z Big Five, było największym osiągnięciem myśliwego. Na szczęście świat się zmienił na lepsze i my będziemy na nie polować wyłącznie przez obiektywy naszych aparatów fotograficznych. Nocleg pod namiotami na terenie parku Serengeti.

Dzień 5: Serengeti National Park - Krater Ngorongoro
Opuszczamy równiny Serengeti i kierujemy się w stronę olbrzymiego krateru Ngorongoro. Będziemy jechali przez przepiękny i sławny na całym świecie Wąwóz Olduvai. Wiele lat temu odkryto tutaj szczątki i narzędzia pierwszych człekokształtnych, datowane na 2.6 do 2 mln lat. Do chwili obecnej znajdują się tutaj intensywnie eksplorowane stanowiska archeologiczne. Obiad zjemy na pikniku w wąwozie. Pod wieczór miniemy granicę parku Serengeti i wjedziemy na teren Ngorongoro. Nocleg w namiotach na pięknie położonym kampingu Simba, który znajduje się już na terenie parku Ngorongoro.

Dzień 6: Krater Ngorongoro
Po śniadaniu wyjeżdżamy na całodniowe safari. Wąską drogą, wiodącą wśród gęstego lasu, docieramy na skraj krateru. Rozpościera się stąd niesamowity widok na 30 km. średnicy krater z jeziorem. Wąską i stromą drogą zjeżdżamy ponad 600 metrów na dno wygasłego krateru. W Ngorongoro wytworzył się naturalny zamknięty ekosystem. Zwierzęta mieszkające tutaj nie migrują. Żyją, rozmnażają się i polują w kraterze. Lwy zamieszkujące Ngorongoro podzieliły tutaj pomiędzy stada strefy wpływów i nie wchodzą sobie w drogę. Zwiedzimy cały krater porośnięty sawanną, przepiękno jezioro z licznymi hipopotamami oraz rzadziej uczęszczaną część parku, porośniętą gęstym lasem równikowym. Po południu udamy się na lunch a następnie w drogę do Karatu, gdzie rozbijemy obóz, zjemy kolację i spędzimy noc. Nocleg w namiotach.

Dzień 7: Tarangire National Park
Jemy śniadanie i wyjeżdżamy do Parku Narodowego Tarangire. Wśród fantastycznych afrykańskich krajobrazów spędzamy cały dzień. Charakterystyczne dla tutejszego krajobrazu są olbrzymie baobaby, które wyglądają tak, jakby ktoś zasadził je do góry korzeniami. Park Tarangire zamieszkuje liczna populacja różnych gatunków antylop oraz lwów. Obiad jemy na łonie natury, natomiast kolację na kampingu. Nocleg w namiotach.

Dzień 8: Tarangire National Park - Arusha - Zanzibar
Żegnamy się z dziką Afryką i wyruszamy w stronę cywilizacji. Na obiad powinniśmy już być w Arushy. Po obiedzie udajemy się na lotnisko Kilimanjaro. Nasz lot na Zanzibar jest w godzinach popołudniowych. Przy sprzyjającej pogodzie będzie szansa podziwiać najwyższy szczyt Afryki - Mount Kilimanjaro! Na magicznej wyspie lądujemy po około godzinie lotu. Po szybkiej odprawie jedziemy do naszego hotelu. Nie możemy się już doczekać widoku białych plaż i turkusu Oceanu Indyjskiego. Zakwaterowanie w hotelu Kichanga Lodge lub w przypadku braku miejsc w innym o takim samym standardzie.

Dzień 9-12: Zanzibar
Błogie lenistwo na bajecznych plażach Zanzibaru, utrwalanie opalenizny, kąpiele w oceanie i pięknie położonym hotelowym basenie. Na miejscu możliwe jest skorzystanie z licznych fakultatywnych atrakcji, takich jak sporty wodne, pływanie z delfinami, nurkowanie, zwiedzanie Stone Town, wycieczki na plantacje przypraw, do wioski Jambiani, snorkeling czy wyprawy wędkarskie na otwartym oceanie.

Dzień 13: Zanzibar - Warszawa
Po południu transfer na lotnisko, skąd samolot zabierze nas do Europy. Przelot do Warszawy przez jeden z europejskich portów lotniczych.

________________________________________________________________________

TERMIN WYJAZDU:


06.01 - 19.01.2012
- wolne miejsca /

Poza podanym powyżej terminem istnieje możliwość zorganizowania wyjazdów indywidualnych
dla zamkniętych grup od 2 osób - .

________________________________________________________________________

STATUS WYPRAWY: przyjmujemy zgłoszenia na ten termin
________________________________________________________________________

CENA: 2180 USD/osobę
liczba uczestników przy której wyjazd jest realizowany to 6 osób
________________________________________________________________________ 

Cena zawiera:

 • uczestnictwo w programie imprezy
 • transfery lotnisko-hotel-lotnisko
 • przelot wewnętrzny Kilimanjaro – Zanzibar
 • 2 noclegi w Arushy w hotelu ze śniadaniem
 • noclegi w namiotach podczas safari
 • wyżywienie: 3 posiłki dziennie podczas safari, 2 posiłki dziennie w hotelu na Zanzibarze
 • wszystkie opłaty i bilety wstępu do parków narodowych i rezerwatów
 • transport samochodem przystosowanym do safari
 • 5 noclegów w hotelu Kichanga Lodge lub innym, o podobnym standardzie, na Zanzibarze
 • opiekę anglojęzycznego przewodnika / kierowcy
 • ubezpieczenie KL, NNW i BP


Cena nie zawiera:

 • przelotów międzynarodowych Warszawa – Kilimanjaro Airport, Zanzibar – Warszawa
 • wizy do Tanzanii (50 USD)
 • opłaty wylotowej z Zanzibaru (30 USD)
 • dodatkowych posiłków i napoi
 • zwyczajowych napiwków
 • opcjonalnych atrakcji (dodatkowego safari, city tour po Stone Town, sportów wodnych na Zanzibarze itp.)
 • nieobowiązkowego, dodatkowego ubezpieczenia (kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej, chorób przewlekłych)
 • wydatków własnych
 • śpiworów (należy wziąć ze sobą z Polski)

 

Zapisz się do newslettera, aby być zawsze na bieżąco!