Jedyna w roku i unikatowa w Polsce oferta wyjazdu, na sławny na całym świecie, niezwykle barwny Festival Au Desert, który odbywa się w niesamowitej scenerii, na pustyni, niedaleko Timbuktu w Mali. Wyprawa połączona ze zwiedzaniem królestwa Tuaregów i Dogonów. Czeka pełna emocji podróż rzeką Niger, poznawanie wielobarwnych plemion, surowa i gorąca pustynia, feria zapachów i barw oraz całe wieki kultury i tradycji. Szczerze zapraszamy na wyprawę z nami do Afryki Zachodniej, do targanego wiatrami pustyni i historii państwa Mali.

Cena przelotu została podana w przedziale od 3100 do 5000 PLN. Jest ona wprost uzależniona od bieżącej oferty przewoźników lotniczych oraz kombinacji połączeń. Nie latamy czarterami!!! Zawsze wybieramy dla naszych klientów najtańszą opcję połączenia lotniczego (chyba że klienci życzą sobie inaczej).

________________________________________________________________________

Dzień 1: Warszawa - Bamako (28.12.2010)
Naszą wyprawę rozpoczynamy w Warszawie, na międzynarodowym lotnisku Okęcie. Polecimy do do stolicy Mali z przesiadką w jednym z francuskich portów lotniczych. Po przylocie do Bamako transfer do hotelu oraz zależna od wcześniejszej godziny przylotu, wspólna kolacja z przewodnikiem.

Dzień 2: Bamako - Djenné (29.12.2010)
Opuszczamy Bamako wcześnie rano i udajemy się w podróż do Djenné. Temperatura na zewnątrz jest wysoka ale my podróżujemy w miłym chłodzie klimatyzowanego pojazdu terenowego. Po drodze mijamy piękne, gliniane wioski, spotykamy się z ich mieszkańcami, słuchamy opowieści, poznajemy tradycję i kulturę Mali. Wieczorem docieramy do Djenné, gdzie czas się zatrzymał wieki temu. Spędzamy resztę dnia w chłodnym cieniu tarasów, obserwując niespieszne życie mieszkańców lub też włóczymy się po mieście.

Dzień 3: Djenné (30.12.2010)
Dzisiejszego dnia odbędziemy podróż do dalekiej przeszłości. Djenné to niewielkie malijskie miasto, którego największą atrakcją jest Wielki Meczet, w całości zbudowany z gliny i wpisany na listę UNESCO. W każdy poniedziałek odbywa się też tutaj niesamowity kiermasz, który jest atrakcją samą w sobie. Po obowiązkowym targowaniu się przywieziemy niesamowite, niesłychanie oryginalne afrykańskie pamiątki. Dodatkowo na targu będziemy mieli okazję do zrobienia wielu fantastycznych zdjęć. Przyjeżdżają tutaj bowiem różnorodne plemiona z bliższej i dalszej okolicy, jak Bambara, Tuaregowie czy Fulani. Po dniu pełnym wrażeń nocleg w naszym hotelu klasy turystycznej.

Dzień 4 - 6: Podróż przez Krainę Dogonów (31.01.2010-02.01.2011)
Wcześnie rano, przez piękne klify Bandiagara, jedziemy do krainy Dogonów. Przez następne 3 dni podróżować będziemy, częściowo pieszo, przez tereny należące właśnie do plemienia Dogonów. Będziemy podziwiać ich tradycyjne tańce oraz wspaniałe maski. Dogoni to jedno z najciekawszych plemion afrykańskich. Nikt dokładnie nie wie, skąd pochodzą, a oni sami twierdzą, że przybyli z Syriusza. Dogoni mają wiele tabu oraz miejsc zakazanych, dlatego po wioskach poruszać się będziemy z miejscowym przewodnikiem. Przy odrobinie szczęścia i przychylności wodza obejrzymy słynny taniec masek i odwiedzimy położone w centrum wioski miejsce odpoczynku i dyskusji TOGUNA. Podróż kończymy trzeciego dnia w miejscowości o nazwie Mopti. W Kraju Dogonów noclegi spędzimy na kempingach w wioskach, natomiast w Mopti w hotelu o pięknej nazwie “No Problem” :-)

Dzień 7 - 9: Mopti – Timbuktu (03.01-05.01.2011)
Wcześnie rano udajemy się nad rzekę Niger, gdzie czeka już na nas łódź. Zaopatrzeni w wodę i jedzenie wypływamy w 3-dniową, niesamowitą podróż dziką rzeką Niger, do legendarnego miasta o magicznej wręcz nazwie. Do Timbuktu. Po drodze mijamy przybrzeżne wioski, spotykamy mało znane plemiona. W planach mamy także przeprawę przez jezioro Debo. Zaliczamy bliskie spotkania ze stadami wylegujących sie w wodzie hipopotamów, podziwiamy wielką różnorodność wodnego ptactwa. Każdego wieczoru rozbijamy obóz w niesamowitej scenerii, nad samym brzegiem rzeki Niger. Wiadome już jest, że nigdy nie zapomnimy tych magicznych wieczorów spędzonych przy ognisku, ciepłych afrykańskich nocy z milionem gwiazd nad głowami, czy nieznanych odgłosów dochodzących zza granicy mroku. 

Dzień 10: Timbuktu (06.01.2011)
Wczesnym porankiem udajemy się na przechadzkę ulicami Timbuktu. W czerwonych promieniach wschodzącego słońca, ulice zasypywane piaskami Sahary, wyglądają naprawdę zjawiskowo. Dawniej Timbuktu było centrum wymiany handlowej pomiędzy Czarną Afryką a islamską Afryką Północną. Handlowano tu przede wszystkim solą ale także niewolnikami sprowadzanymi z głębi kontynentu, złotem czy kością słoniową. Odwiedzimy najstarszy w Afryce Zachodniej meczet z manuskryptami z XVI wieku, muzeum, targ oraz miejsca, gdzie ręcznie wyrabia się przepiękną, srebrną biżuterię. Noc spędzamy na kampingu festiwalowym.

Dzień 11 - 12: Festiwal (07.01-08.01.2011)
Czeka nas dwudniowy, niesamowity i unikatowy w skali światowej spektakl na pustyni. W krainie tuaregów, w scenerii wydm Sahary, wśród przechadzających się wielbłądów, słuchamy najsławniejszych artystów Czarnego Lądu i nie tylko. Wśród widzów oraz wykonawców widzimy wiele znanych gwiazd i osobistości z całego świata. (Dla zainteresowanych i chcących się dowiedzieć więcej, podajemy oficjalną strona festiwalu: www.festival-au-desert.org )

Dzień 13: Timbuktu (09.01.2011)
Wcześnie rano udajemy się w drogę powrotną do Timbuktu. Po południu docieramy na miejsce i tam mamy czas wolny na osobiste włóczęgi po mieście 1001 nocy lub po prostu leniuchowanie i rozprostowanie kości w hotelu.

Dzień 14: Timbuktu - Mopti (10.01.2011)
Dzień poświęcony praktycznie w całości na drogę powrotną do Mopti. W trakcie ponad 400 kilometrowej podróży przez magiczną krainę robimy tysiące zdjęć. Do Mopti docieramy późnym popołudniem. Będzie czas na odpoczynek i pozbycie się piasku z naszych uszu i nosów!

Dzień 15: Mopti - Bamako (11.01.2011)
Opuszczamy Mopti i ruszymy w podróż powrotną do Bamako. Po dotarciu na miejsce będzie czas na odpoczynek i relaks. Na kolację wybieramy się do lokalnej restauracji. Dla chętnych “zwiedzanie” nocnych klubów Bamako, wypełnionych rytmami wspaniałej, znanej na całym świecie muzyki Mali!

Dzień 16: Bamako - Warszawa (12.01.2011)
Po nocy spędzonej w rytmach Mali wyruszymy na zwiedzanie Bamako. Będzie okazja na zakup malijskich instrumentów muzycznych czy pięknych , oryginalnych masek na lokalnym targu. Przeciskając się przez tłum targować się będziemy o lokalne przyprawy czy przepyszne mango. Jeżeli wystarczy wszystkim sił i chęci, będzie możliwość zwiedzenia Muzeum Narodowego. Popołudnie każdy spędzi tak, jak chce... W chłodnych murach hotelu bądź na zatłoczonych i hałaśliwych ulicach stolicy. Wieczorem transfer na lotnisko i powrót do Europy.

________________________________________________________________________

TERMINY WYJAZDÓW:


28.12.2010 - 12.01.2011
- wolne miejsca /

________________________________________________________________________

CENA: 2200 EUR/osobę

Cena zawiera:
 • uczestnictwo w programie wyprawy
 • transfery lotnisko-hotel-lotnisko
 • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych:w hotelach klasy turystycznej oraz namiotach podczas wyprawy
 • 3 posiłki dziennie
 • Trzy 1.5l butelki wody mineralnej na dzień/osobę
 • transport samochodem terenowym
 • serwis anglojęzycznego przewodnika/kierowcy
 • rejs łodzią po rzece Niger
 • ubezpieczenie KL, NNW i BP

Cena nie zawiera:

 • przelotów międzynarodowych (3100 - 5000 PLN)
 • wizy do Mali (około 30 EUR)
 • zwyczajowych napiwków
 • dodatkowych posiłków i napoi
 • wydatków osobistych
 • opłat za fotografowanie/filmowanie
 • dodatkowego ubezpieczenia (od chorób przewlekłych, rezygnacji z imprezy turystycznej)

 

 

Zapisz się do newslettera, aby być zawsze na bieżąco!