Lokalizacja

Ponad tydzień na przekrojowym safari w trzech różnych parkach narodowych Kenii. Zobaczymy bajecznie położone, pełne różowych flamingów, białych nosorożców czy żyraf siatkowatych Jezioro Nakuru. Przemierzymy sawanny rezerwatu Masai Mara oraz zielone wzgórza Samburu, gdzie zobaczymy z bliska stada lwów, gepardów, gnu, słoni, antylop czy hien. Na brzegach brunatnej rzeki Nyiro River w Samburu, wypatrywać będziemy ogromnych krokodyli. Noclegi będziemy spędzać jak pierwsi odkrywcy - w namiotach, pod pełnym gwiazd niebem Afryki. Zapraszamy serdecznie na wspaniałe safari z MK Adventure!!!

Cena przelotu została podana w przedziale od 2400 do 2800 PLN. Jest ona wprost uzależniona od bieżącej oferty przewoźników lotniczych. Nie latamy czarterami!!!

________________________________________________________________________

Dzień 1: Warszawa - Nairobi
Zbiórka na międzynarodowym lotnisku Okęcie w Warszawie. Wylot do Nairobi przez jeden z europejskich portów lotniczych. Po przylocie spotkanie z przewodnikiem i transfer do hotelu w Nairobi.

Dzień 2: Nairobi - Samburu
Przed nami dzisiaj długa i niezbyt wygodna droga do rezerwatu Samburu. Po południu docieramy do celu podróży. Przejeżdżamy przez ostatni most na brązowej rzece Uaso Nyiro River. Przed nami zielone wzgórza Afryki, olbrzymie palmy wyznaczające koryto rzeki pełnej olbrzymich krokodyli i niesamowicie czerwona ziemia. Stada słoni i antylop są dosłownie wszędzie. Właśnie wkroczyliśmy na tereny Samburu, jednego z najpiękniejszych rezerwatów Kenii. Jedziemy wybrać miejsce na obóz i rozpakować nasz samochód. Do szybko zapadającego zmroku pozostało jeszcze trochę czasu. Udajemy się na późne, wieczorne safari. W ciepłych promieniach zachodzącego słońca robimy niezapomniane zdjęcia licznych zwierząt i przepięknych krajobrazów. Tuż przed zmrokiem jesteśmy już w obozie. Będzie czas na szybki, zimy prysznic, tak zbawienny w panującym tutaj gorącym klimacie. Dzisiejszy wieczór spędzamy przy ognisku nad brzegiem rzeki, zaś noc w namiotach. W samym środku rezerwatu, bez prądu, odgłosów cywilizacji, bez żadnego ogrodzenia. Pomimo zmęczenia, nieznane odgłosy otaczającej nas zewsząd dzikiej przyrody nie pozwalają tak szybko zasnąć…

Dzień 3: Samburu
Po nocy pełnej wrażeń, pod prysznic czy do toalety chodzimy niezwykle czujnie. Cały dzisiejszy dzień spędzamy na safari w Parku Samburu. Nocleg w namiotach na terenie parku.

 

Dzień 4: Samburu - Sweetwaters
Dzień rozpoczynamy od porannego safari. Po safari wracamy na śniadanie, a następnie udajemy się w kierunku drugiej co wielkości góry Afryki i najwyższego szczytu Kenii – Mount Kenya (5199 m. n.p.m.). Po południu jesteśmy już na miejscu. Czas, który pozostał nam do wieczora wykorzystujemy na zwiedzanie pobliskiego rezerwatu szympansów oraz safari w Sweetwaters Game Ranch. Noc spędzimy u stóp Mount Kenya, na kempingu Sweetwaters Tented Camp.

Dzień 5: Sweetwaters - Jezioro Nakuru
Po śniadaniu wyruszamy w kierunku Jeziora Nakuru. Na miejscu jesteśmy w porze obiadowej. Po obiedzie i chwili odpoczynku rozpoczynamy safari po parku. Park Nakuru leży w przepięknej kotlinie otoczonej licznymi skałami i wzgorzami. Słynie z występującej licznie populacji flamingów Lessera. Ptaki te posiadają charakterystyczne, różowe upierzenie i dzięki nim całe jezioro z oddali przybiera intensywny, rożowy kolor. Upewniwszy się, że w pobliżu nie ma drapieżników i nosorożców, wychodzimy z samochodu, żeby z bliska porobić fantastyczne zdjęcia. Park Narodowy Jeziora Nakuru jest również sanktuarium nosorożca czarnego. Poza nimi spotkamy żyrafy siatkowane, bawoły afrykańskie, szakale, gepardy oraz wszędobylskie pawiany. Kolacja i nocleg na kampingu.

Dzień 6: Jezioro Nakuru - Masai Mara
Wcześnie rano pobudka, śniadanie i wyjazd o 07:30 w stronę Wielkiej Doliny Ryftowej. Lunch zjemy w przepięknej scenerii Wielkiego Rowu Afrykańskiego. Po południu docieramy do Sentrim Tented Camp. Po rozlokowaniu się w namiotach, wyruszamy na wieczorne safari. Masai Mara to jeden z najpiękniejszych rezerwatów w Afryce. To miejsce ma w sobie prawdziwą magię. Zapierające dech w piersiach widoki, niekończące się równiny, wzgórza i lasy oraz niesamowity, korzenny zapach i klimat. Tak pachniała i wyglądała Afryka pierwszych odkrywcow. Masai Mara zamieszkuje największa populacja lwów w Kenii. Jakby tego było mało, stada bawołów i antylop, gepardy, słonie oraz wiele innych zwierząt będą nam towarzyszyć dosłownie na wyciągnięcie ręki. Powracamy na późną kolację do obozu. Noc na równiku zapada w 5 minut i w niczym nie przypomina tej znanej nam z Polski. Upiorne wycie hien, przerywane od czasu do czasu rykiem lwa na pewno nie pozwoli nam zapomnieć gdzie właśnie jesteśmy i zbyt szybko zasnąć...

Dzień 7: Masai Mara
Po niesamowitej nocy wstajemy dość wcześnie, by uzbrojeni w aparaty fotograficzne i kamery wyruszyć na kolejne bezkrwawe łowy. W pierwszych promieniach wschodzącego afrykańskiego słońca, piękne zdjęcia gwarantowane! Będzie szansa zapomnieć o burczącym brzuchu, dopominającym się śniadania. Gdy wracamy na chwilę do obozu, żeby coś jednak zjeść okazuje się, że wszystko smakuje wyśmienicie. Najedzeni wrócimy do parku, by wytropić tzw. Wielką Piątkę. Rezerwat Masai Mara jest przedłużeniem Parku Narodowego Serengeti. Corocznie jesienią odbywa się tu niesamowity spektakl - Wielka Migracja. Miliony antylop gnu oraz innych roślinożerców przemierzają wielkie odległości w poszukiwaniu wody i pożywienia. Przekraczając rzekę Mara, dzielącą Serengeti od Masai Mara, wiele z nich ginie w paszczach czekających tu olbrzymich, sześciometrowych krokodyli.. Nocleg w namiotach.

Dzień 8: Masai Mara - Nairobi
Przed śniadaniem będziemy mieli ostatnią okazję na podglądanie dzikich zwierząt podczas porannego safari. Wczesny poranek i późny wieczór to najlepsza pora na safari - zwierzęta wtedy intensywnie korzystają z chłodu poranka. Z aparatami pełnymi wspaniałych fotografii, późnym popołudniem powracamy do Nairobi. Dla powracających do Polski - wieczorny transfer na miedzynarodowe lotnisko. Dla przedłużających pobyt o kolejne safari lub wypoczynek - transfer do hotelu lub na krajowe lotnisko w Nairobi.

DOWOLNE TERMINY WYJAZDÓW!!!

________________________________________________________________________

CENY (w zależności od ilości osób):

2 os - 1910 USD/osobę
3 os - 1690 USD/osobę
4 os - 1535 USD/osobę
5 os - 1475 USD/osobę

6 os - 1430 USD/osobę
7 os - 1405 USD/osobę

Cena zawiera:

 • uczestnictwo w programie imprezy
 • transfer lotnisko-hotel-lotnisko
 • 1 nocleg w Nairobi w hotelu ze śniadaniem
 • noclegi w namiotach podczas safari
 • wyżywienie: 3 posiłki dziennie
 • bilety wstępu do odwiedzanych parków narodowych i rezerwatów
 • transport „busem safari” z otwieranym dachem
 • opiekę anglojęzycznego przewodnika/kierowcy
 • 0,5 l wody mineralnej na osobę/dzień
 • ubezpieczenie KL, NNW i BP


Cena nie zawiera:

 • biletów lotniczych na trasie Warszawa-Nairobi-Warszawa
 • wizy do Kenii (25 USD)
 • dodatkowych posiłków i napoi
 • zwyczajowych napiwków (około 5 USD/os./dzień)
 • nieobowiązkowego, dodatkowego ubezpieczenia (choroby przewlekłe, rezygnacja z imprezy, „flying doctors” )
 • opłat za filmowanie i fotografowanie
 • wydatków własnych
 • dodatkowych wycieczek fakultatywnych (np. wizyta w wiosce masajskiej – ok. 30 USD)

Zapisz się do newslettera, aby być zawsze na bieżąco!