Lokalizacja

7 dni na sawannach i bezdrożach Kenii z Kilimandżaro w tle. Zobaczymy bajecznie położone, pełne różowych flamingów, białych nosorożców czy żyraf siatkowatych Jezioro Nakuru. Przemierzymy sawanny rezerwatów Masai Mara i Amboseli, gdzie zobaczymy z bliska stada lwów, gepardów, gnu, słoni czy hien. Poznamy odwiecznych mieszkańców tych rejonów - walecznych i dumnych Masajów. Noclegi będziemy spędzać jak pierwsi odkrywcy - w namiotach, pod pełnym gwiazd niebem Afryki. Zapraszamy serdecznie na wspaniały tydzień z MK Adventure!!!

Cena przelotu została podana w przedziale od 2400 do 2800 PLN. Jest ona wprost uzależniona od bieżącej oferty przewoźników lotniczych. Nie latamy czarterami!!!

________________________________________________________________________

Dzień 1: Warszawa - Nairobi
Zbiórka na międzynarodowym lotnisku Okęcie w Warszawie. Wylot do Nairobi przez jeden z europejskich portów lotniczych. Po przylocie spotkanie z przewodnikiem i transfer do hotelu w Nairobi.

Dzień 2: Nairobi - Amboseli National Park
Wyruszamy z Nairobi w stronę Parku Amboseli. Ten ogromny Mark Narodowy słynie z dużej ilości zwierząt, zwłaszcza słoni oraz malowniczego położenia u stóp najwyższej góry Afryki - Kilimandżaro. Na teren parku wjeżdżamy we wczesnych godzinach popołudniowych i udajemy się rozbić obóz oraz zjeść lunch. Następnie do zmroku spędzamy czas na safari, zapoznając się z okolicą. Nocleg w namiotach na terenie Amboseli.

Dzień 3: Amboseli National Park
Cały dzisiejszy dzień spędzamy na safari w Parku Amboseli. Amboseli posiada miano jednego z najpiękniejszych parków narodowych Kenii. Tysiące dzikich zwierząt, wioski masajskie oraz wszechobecny szczyt Kilimandżaro w tle, na długo pozostaną w naszej pamięci. Nocleg w namiotach na terenie parku.

Dzień 4: Amboseli National Park - Jezioro Nakuru
Po śniadaniu, o godzinie 08:00 wyruszamy w kierunku Jeziora Nakuru. Na miejscu jesteśmy przed południem i od razu rozpoczynamy safari, zapoznając się z tym uroczym miejscem. Obiad jemy w Lake Nakuru Lodge i po chwili odpoczynku rozpoczynamy właściwe safari. Zaliczamy wszystkie punkty widokowe, fotografujemy z bliska tysiące różowych flamingów, białe i czarne nosorożce, ogromne bawoły afrykańskie, szakale czy różne gatunki antylop. Kolacja i nocleg w przepięknie położonej Lake Nakuru Lodge.

Dzień 5: Jezioro Nakuru - Masai Mara
Wcześnie rano pobudka, śniadanie i wyjazd o 07:30 w stronę Wielkiej Doliny Ryftowej. Lunch zjemy w przepięknej scenerii Wielkiego Rowu Afrykańskiego. Po południu docieramy do Sentrim Tented Camp. Po rozlokowaniu się w namiotech, wyruszamy na wieczorne safari. Powrót na późną kolację do obozu.

Dzień 6: Masai Mara
Cały dzisiejszy dzień spędzamy na safari w parku Masai Mara. Będzie okazja na zrobienie setek wspaniałych zdjęć. Nocleg w namiotach w Sentrim Tented Camp.

Dzień 7: Masai Mara - Nairobi
Przed śniadaniem będziemy mieli ostatnią okazję na podglądanie dzikich zwierząt podczas porannego safari. Wczesny poranek i późny wieczór to najlepsza pora na safari - zwierzęta wtedy intensywnie korzystają z chłodu poranka. Z aparatami pełnymi wspaniałych fotografii, późnym popołudniem powracamy do Nairobi. Dla powracających do Polski - wieczorny transfer na miedzynarodowe lotnisko. Dla przedłużających pobyt o kolejne safari lub wypoczynek - transfer do hotelu lub na krajowe lotnisko w Nairobi.

DOWOLNE TERMINY WYJAZDÓW!!!
________________________________________________________________________

CENY (w zależności od ilości osób):

2 os - 1750 USD/osobę
3 os - 1560 USD/osobę
4 os - 1440 USD/osobę
5 os - 1385 USD/osobę

6 os - 1330 USD/osobę
7 os - 1290 USD/osobę

Cena zawiera:

 • uczestnictwo w programie imprezy
 • transfer lotnisko-hotel-lotnisko
 • 1 nocleg w Nairobi w hotelu ze śniadaniem
 • noclegi w namiotach podczas safari
 • wyżywienie: 3 posiłki dziennie
 • bilety wstępu do odwiedzanych parków narodowych i rezerwatów
 • transport „busem safari” z otwieranym dachem
 • anglojęzyczny przewodnik/kierowca
 • 0,5 l wody mineralnej na osobę/dzień
 • ubezpieczenie KL, NNW i BP


Cena nie zawiera:

 • przelotów międzynarodowych Warszawa-Nairobi-Warszawa
 • wizy do Kenii (25 USD)
 • dodatkowych posiłków i napoi
 • zwyczajowych napiwków
 • nieobowiązkowego, dodatkowego ubezpieczenia (choroby przewlekłe, rezygnacja z imprezy, „flying doctors” )
 • opłat za filmowanie i fotografowanie
 • wydatków własnych
 • dodatkowych wycieczek fakultatywnych (np. wizyta w wiosce masajskiej – ok. 30 USD)

 

 

Zapisz się do newslettera, aby być zawsze na bieżąco!