Lokalizacja

Dwa najbardziej znane i pełne dzikich zwierząt parki Kenii w niecały tydzień. Zobaczymy bajecznie położone, pełne różowych flamingów, białych nosorożców czy żyraf siatkowatych Jezioro Nakuru. Przemierzymy sawanny rezerwatu Masai Mara, by zobaczyć z bliska stada lwów, gepardów, gnu, słoni czy hien. Noclegi będziemy spędzać jak pierwsi odkrywcy Afryki - w namiotach, pod pełnym gwiazd niebem Afryki. Zapraszamy serdecznie na wyprawę z MK Adventure na krótką lecz treściwą przygodę do Kenii!!!

Cena przelotu została podana w przedziale od 2400 do 2800 PLN. Jest ona wprost uzależniona od bieżącej oferty przewoźników lotniczych. Nie latamy czarterami!!!

________________________________________________________________________

Dzień 1: Warszawa - Nairobi
Zbiórka na międzynarodowym lotnisku Okęcie w Warszawie. Wylot do Nairobi przez jeden z europejskich portów lotniczych. Po przylocie spotkanie z przewodnikiem i transfer do hotelu Kipepeo w Nairobi.

Dzień 2: Nairobi - Jezioro Nakuru
Po śniadaniu, o godzinie 08:00 wyruszamy w kierunku Jeziora Nakuru. Na miejscu jesteśmy przed południem i od razu rozpoczynamy safari. Park Nakuru leży w przepięknej kotlinie otoczonej licznymi skałami i wzgorzami. Słynie z występującej licznie populacji flamingów Lessera. Ptaki te posiadają charakterystyczne, różowe upierzenie i dzięki nim całe jezioro z oddali przybiera intensywny, rożowy kolor. Upewniwszy się, że w pobliżu nie ma drapieżników i nosorożców, wychodzimy z samochodu, żeby z bliska porobić fantastyczne zdjęcia. Park Narodowy Jeziora Nakuru jest również sanktuarium nosorożca czarnego. Poza nimi spotkamy żyrafy siatkowane, bawoły afrykańskie, szakale, gepardy oraz wszędobylskie pawiany. Po obiedzie i chwili odpoczynku kontynuujemy nasze safari, zaliczając wszystkie punkty widokowe w parku. Kolacja i nocleg na kampingu.

Dzień 3: Jezioro Nakuru - Masai Mara
Wcześnie rano pobudka, śniadanie i wyjazd o 07:30 w stronę Wielkiej Doliny Ryftowej. Lunch zjemy w przepięknej scenerii Wielkiego Rowu Afrykańskiego. Po południu docieramy do miejsca, gdzie spędzimy nocleg. Po rozlokowaniu się w namiotach, wyruszamy na wieczorne safari. Powrót na późną kolację do obozu.

Dzień 4: Masai Mara
Cały dzisiejszy dzień spędzamy na safari w parku Masai Mara, jednego z najpiękniejszych rezerwatów w Afryce. To miejsce ma w sobie prawdziwą magię. Zapierające dech w piersiach widoki, niekończące się równiny, wzgórza i lasy oraz niesamowity, korzenny zapach i klimat. Tak pachniała i wyglądała Afryka pierwszych odkrywcow. Masai Mara zamieszkuje największa populacja lwów w Kenii. Jakby tego było mało, stada bawołów i antylop, gepardy, słonie oraz wiele innych zwierząt będą nam towarzyszyć dosłownie na wyciągnięcie ręki. Będzie okazja na zrobienie setek wspaniałych zdjęć. Nocleg w namiotach.

Dzień 5: Masai Mara - Nairobi
Przed śniadaniem będziemy mieli ostatnią okazję na podglądanie dzikich zwierząt podczas porannego safari. Wczesny poranek i późny wieczór to najlepsza pora na safari - zwierzęta wtedy intensywnie korzystają z chłodu poranka. Z aparatami pełnymi wspaniałych fotografii, późnym popołudniem powracamy do Nairobi. Dla powracających do Polski - wieczorny transfer na miedzynarodowe lotnisko Jomo Kenyata. Dla przedłużających pobyt o kolejne safari lub wypoczynek - transfer do hotelu lub na obsługujące krajowe loty, lotnisko w Nairobi.

DOWOLNE TERMINY WYJAZDÓW!!!
________________________________________________________________________

CENY (w zależności od ilości osób):

2 os - 1250 USD/osobę
3 os - 1120 USD/osobę
4 os - 1010 USD/osobę
5 os - 970 USD/osobę

6 os - 950 USD/osobę
7 os - 920 USD/osobę

Cena zawiera:

 • uczestnictwo w programie imprezy
 • transfer lotnisko-hotel-lotnisko
 • 1 nocleg w Nairobi w hotelu ze śniadaniem
 • noclegi w namiotach podczas safari
 • wyżywienie: 3 posiłki dziennie
 • bilety wstępu do odwiedzanych parków narodowych i rezerwatów
 • transport „busem safari” z otwieranym dachem
 • opiekę anglojęzycznego przewodnika/kierowcy
 • 0,5 l wody mineralnej na osobę/dzień
 • ubezpieczenie KL, NNW i BP


Cena nie zawiera:

 • biletów lotniczych Warszawa-Nairobi-Warszawa
 • wizy do Kenii (25 USD)
 • dodatkowych posiłków i napoi
 • zwyczajowych napiwków (około 5 USD/os./dzień)
 • nieobowiązkowego, dodatkowego ubezpieczenia (choroby przewlekłe, rezygnacja z imprezy, „flying doctors” )
 • opłat za filmowanie i fotografowanie
 • wydatków własnych
 • dodatkowych wycieczek fakultatywnych (np. wizyta w wiosce masajskiej – ok. 30 USD)

Zapisz się do newslettera, aby być zawsze na bieżąco!