Lokalizacja

Zachwycająca widokowo wyprawa z Malawi do Zambii nad porywające swoim ogromem i pięknem Wodospady Wiktorii. Po drodze liczne safari w obfitujących w dziką zwierzynę parkach Zambii oraz niezapomniane nocne safari w poszukiwaniu drapieżników! Zapraszamy na przygodę z MK Adventure w Malawi i Zambii!!!

Cena przelotu została podana w przedziale od 3000 do 4500 PLN. Jest ona wprost uzależniona od bieżącej oferty przewoźników lotniczych. Nie latamy czarterami!!!

________________________________________________________________________

Dzień 1: Warszawa - Lilongwe
Zbiórka na międzynarodowym lotnisku Okęcie w Warszawie. Przelot do stolicy Malawi z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych. Po przylocie do Lilongwe, transfer do Hotelu.

Dzień 2: Lilongwe - Dolina Luangwa
Wyjazd z Lilongwe w Malawi w kierunku Doliny Luangwa w Zambii. Po drodze zatrzymamy się na obiad.
Po południu dojedziemy nad rzekę Luangwa, gdzie rozbijemy nasz obóz. Resztę dnia spędzimy na aklimatyzacji w afrykańskim buszu, wypatrując słoni i innych zwierząt zmierzających do wodopoju. Gdy zapadnie zmierzch, nasłuchując nieznanych nam dotąd dźwięków Afryki, zjemy kolację, a następnie udamy się do naszych namiotów na zasłużony wypoczynek.

Dzień 3/4: Park Narodowy Luangwa
Wcześnie rano, po śniadaniu wyjazd na safari do południowej części Parku Narodowego Luangwa. Tropienie słoni,  żyraf, zebr, lwów, gepardów i wielu wielu innych! Po dobrych kilku godzinach powrót do obozu na obiad. Szukanie ochłody przed palącym, afrykańskim słońcem, czas na drzemkę lub kąpiele w basenie. Następnie ponowny wyjazd do parku na wieczorne safari. Po zapadnięciu zmroku UNIKALNE, nocne obserwacje dzikiej przyrody... Po mocnych wrażeniach powrót na kemping na kolację i nocleg.

Dzień 5: Luangwa - Chipata
Po śniadaniu wyjazd do Chipata. Po drodze zatrzymamy się w warsztacie tekstylnym, by zobaczyć jak powstają piękne tkaniny wykonywane przez lokalnych rzemieślników i artystów. Obiad zjemy w Chipata, a następnie rozbijemy obóz na Luangwa Bridge Campsite. Kolacja na kempingu.

Dzień 6: Chipata - Livingstone
Po wczesnym śniadaniu wyjazd do Lusaka, a następnie przejazd do Livingstone. Po drodze zatrzymamy się w Choma, by odwiedzić muzeum poświęcone ludowi Tonga z południowej Zambii.
Do Livingstone dotrzemy w późnym godzinach popołudniowych. Obóz rozbijemy wzdłuż  potężnej Zambezi. Wsłuchując się w odgłosy rzeki udamy się na spoczynek.

Dzień 7/8: Wodospady Wiktorii
Dwa dni spędzone nad Wodospadem Wiktorii, nazywanym przez tubylców „Mosi-oa-Tunya”- dym, który brzmi...
Możliwość skorzystania z całej masy wycieczek fakultatywnych: rejs balonem nad wodospadem, przelot helikopterem lub niewielkim samolotem czy rejs canoe po rzece Zambezi.
Na poszukujących przygód i wysokiej dawki adrenaliny czeka bungee jumping (śmiałkowie spadają 111 metrów w dół!!!) lub mrożący krew w żyłach rafting.
Wodospad znajduje się na granicy Zimbabwe z Zambią i jest najbardziej imponującym wodospadem w Afryce. Ścieżki prowadzą to w dół to w górę do kolejnych tarasów widokowych, gdzie możemy napawać oczy coraz to piękniejszymi obrazami.
Rozpryskująca się wokół wodospadu woda stworzyła pośród sawanny wiecznie zieloną oazę z drzewami hebanowymi, palmami daktylowymi, pnączami oraz całym bogactwem innej roślinności.
Na ścieżkach widokowym można spotkać słonie i bawoły afrykańskie, więc nie należy beztrosko spacerować wokół wodospadu!

Dzień 9: Livingstone
Ostatni poranek w Livingstone. Żegnamy się z niesamowitym wodospadem i wyruszamy w długą podróż do Lusaki. Po południu dojazd do miasta i rozbijanie obozu. Odpoczynek po szaleństwach nad wodospadem lub samodzielne spacery po okolicy. Kolacja na kempingu.

Dzień 10: Livingstone - Lilongwe
Mijając wzgórza i przepiękne, afrykańskie pejzaże docieramy do granicy z Malawi. W późnych godzinach popołudniowych dotrzemy do Lilongwe. Transfer do hotelu na nocleg.

Dzień 11: Lilongwe - Warszawa
Czas na ostatnie zakupy i transfer na międzynarodowe lotnisko w Lilongwe. Powrót do Warszawy przez jeden z europejskich portów lotniczych.

DOWOLNE TERMINY WYJAZDÓW!!!
________________________________________________________________________

CENA: 1155 USD/osobę

Cena zawiera:

 • uczestnictwo w programie imprezy
 • transfer lotnisko-hotel-lotnisko
 • 2 noclegi w Lilongwe w hotelu Kiboko ze śniadaniem
 • noclegi w namiotach podczas wyprawy
 • sprzęt biwakowy (namioty, materace) z wyjątkiem śpiworów, które należy wziąć ze sobą z Polski
 • wyżywienie: 3 posiłki / dzień podczas wyprawy
 • bilet wstępu do Parku Narodowego Luangwa
 • transport samochodem przystosowanym do safari
 • opiekę anglojęzycznego przewodnika / kierowcy
 • ubezpieczenie KL, NNW i BP

Cena nie zawiera:
 • przelotów międzynarodowych Warszawa – Lilongwe – Warszawa
 • wizy do Malawi i Zambii
 • dodatkowych posiłków i napoi
 • biletu wstępu do Victoria Falls
 • opcjonalnych atrakcji w Victoria Falls (rafting, bungee jumping, rejs po Zambezi, przelot helikopterem nad wodospadami...)
 • zwyczajowych napiwków
 • nieobowiązkowego, dodatkowego ubezpieczenia (choroby przewlekłe, rezygnacja z imprezy turystycznej)
 • wydatków własnych

Zapisz się do newslettera, aby być zawsze na bieżąco!