Lokalizacja

Fascynująca wyprawa do północnej Etiopii, owianej wielką tajemnicą historii. Trasa wyprawy wiedzie przez tereny uważane za kolebkę chrześcijaństwa. XII wieczne kościoły kute w litej skale, zamki Gonderu, arka przymierza... To tylko niektóre z atrakcji, które oferuje Etiopia. Zobacz to wszystko na własne oczy z MK Adventure!!!

Cena przelotu została podana w przedziale od 2400 do 3000 PLN. Jest ona wprost uzależniona od bieżącej oferty przewoźników lotniczych. Nie latamy czarterami!!!

________________________________________________________________________

Dzień 1: Warszawa - Addis Abeba
Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie. Wylot do Adis Abeba przez jeden z europejskich portów lotniczych.

Dzień 2: Addis Abeba
Przylot do stolicy Etiopii w godzinach porannych. Pierwszy kontakt z Czarnym Lądem. Już po wyjściu z lotniska rozpościera się piękny widok na położone na wzgórzach miasto. Transfer do hotelu. Po krótkim odpoczynku jedziemy na zwiedzanie miasta. Widzimy między innymi.: grób ostatniego Cesarza Etiopii Haile Selasie, położony w przepięknej katedrze Świętej Trójcy, Merkato- największy targ Afryki pod gołym niebem oraz muzeum archeologiczne, gdzie spoczywa słynna Lucy- jedna z najstarszych kobiet na świecie. W przerwie zwiedzania udajemy się na posiłek do jednej z tysiąca restauracji, serwujących zupełnie egzotyczne dla nas dania kuchni etiopskiej. Przez cały czas towarzyszy nam gwar i niezwykła pogoda ducha mieszkańców. Pełni wrażeń z pierwszego dnia pobytu powracamy do hotelu na nocleg.

Dzień 3: Addis Abeba - Bahir Dar
Przejazd ze stolicy do Bahir Dar, gdzie spędzamy noc.

Dzień 4: Bahir Dar - Gonder
Po śniadaniu czeka nas wycieczka łodzią po ogromnym jeziorze Tana. Zwiedzamy także jedne z najstarszych kościołów w Etiopii - Ura Kidame Meheret oraz Kibran Gabreil. Po południu jedziemy do Gonder, gdzie spędzimy noc.

Dzień 5: Gonder
Dzisiaj przeniesiemy sią do XVI wieku. Cały dzień mamy przeznaczony na zwiedzanie Gonder. Bardzo dobrze zachowane i przepiekne zamki (byłe siedziby władców etiopskich) zaskoczą niejednego. A już na pewno nikt ze znajomych nie będzie chciał uwierzyć w to, że zrobione tam zdjęcia pochodzą z Afryki. Wieczorem powracamy do hotelu na nocleg.

Dzień 6: Gonder - Aksum
Przed nami cały dzień spędzony w drodze. Będzie szansa bliżej zobaczyć codzienne życie mijanych miasteczek i wsi. Nocleg w Aksum. 

Dzień 7: Aksum
Dzisiejszy dzień przeznaczamy na zobaczenie wszystkiego tego, co Aksum ma do zaproponowania. Zobaczymy słupy nagrobne – stelle oraz kościół św. Marii. To własnie tam najprawdopodobniej spoczywa poszukiwana od wieków Arka Przymierza. Po zwiedzeniu kompleksu grobowców i pałaców udamy się do hotelu na nocleg.

Dzień 8: Aksum - Mekele
Opuszczamy Aksum i udajemy się do Mekele. Po drodze zajedziemy do miejscowości Tigray. Będziemy tam mieli okazję zobaczyć dwa z trzech wykutych w skale kościołów, które z racji położenia są zwykle pomijane w programach odbywanych samolotem. Nocleg w Mekele.

Dzień 9: Mekele - Lalibela
Naszym celem dzisiaj jest mistyczna Lalibela. Zbliżając się powoli czujemy ducha tego miejsca. Otaczają nas przepiękne krajobrazy, na wzgórzach o dziwnych kształtach majaczą tajemnicze budowle. W niesamowitej scenerii, setkami serpentyn, nasze samochody wspinają się mozolnie pod górę. U celu leży Lalibela, niewielkie górskie miasteczko, perła Etiopii. Nocleg w hotelu w Lalibeli.

Dzień 10: Lalibela
Życie w Lalibeli toczy się sennie, jakby czas zatrzymał się tam wieki temu. Po śniadaniu wyruszamy na całodzienne zwiedzanie kompleksu kościołów wykutych w litej skale. Żaden opis nie odda mistyki tego miejsca.  Wiekowe rękopisy oraz używane do dziś szczerozłote dewocjonalia, chłód grubych murów, skrywający największe tajemnice kolebki chrześcijaństwa oraz autentyczność wiary przybywających tu pielgrzymów, sprawią, że długo nie będziemy mogli zasnąć.

Dzień 11: Lalibela - Kombolcha
Rozpoczynamy powrót do Addis Abeba. Żeby nie jechać tą samą drogą, kierujemy się do miejscowości Kombolcha, gdzie spędzimy noc.

Dzień 12: Kombolcha - Addis Abeba
Powrót do Adis Ababa. Obiad w trasie oraz pożegnalna kolacja w stolicy Etiopii. Wieczorny transfer na lotnisko. Siedząc już w samolocie, rozpamietując przeżycia ostatnich dni i patrząc na przesuwający się poniżej Czarny Ląd poczujemy nieodpartą chęć powrotu i przeżycia jeszcze raz podobnej przygody.

________________________________________________________________________

TERMINY WYJAZDÓW:


24.09 - 06.10.2010 - wolne miejsca /
29.10 - 10.11.2010 - wolne miejsca /

Poza podanymi powyżej terminami istnieje możliwość zorganizowania wyjazdów indywidualnych
dla zamkniętych grup od 2 osób - .

________________________________________________________________________

CENA: 1480 USD/osobę

Cena zawiera:

 • uczestnictwo w programie imprezy
 • transfer lotnisko-hotel-lotnisko
 • zakwaterowanie w hotelu 3* w Addis Ababa ze śniadaniem
 • zakwaterowanie w hotelach 3* , hotelach klasy turystycznej oraz na kempingach podczas wyprawy
 • transport samochodem 4X4 lub wygodnym busem (w zależności od ilości osób)
 • wyżywienie: 3 posiłki dziennie
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, parków narodowych (wyszczególnionych w programie)
 • opiekę anglojęzycznego pilota/kierowcy
 • opłaty dla lokalnych przewodników
 • rejs łodzią po jeziorze Tana
 • ubezpieczenie KL, NNW i BP


Cena nie zawiera:

 • przelotów międzynarodowych: Warszawa - Addis Ababa – Warszawa
 • wizy do Etiopii (około 20 USD)
 • dodatkowych posiłków i napoi
 • zwyczajowych napiwków
 • nieobowiązkowego, dodatkowego ubezpieczenia (od chorób przewlekłych, rezygnacji z imprezy turystycznej)
 • opłat za filmowanie i fotografowanie
 • wydatków własnych

 

Zapisz się do newslettera, aby być zawsze na bieżąco!