Lokalizacja

Trekking na Kilimandżaro, najwyższą górę Afryki, zaliczaną do prestiżowej Korony Ziemi! Szczególnie polecamy najpiekniejszą widokowo i jedną z dłuższych dróg wiodących na tą górę. W porównaniu do drogi Marangu, Machame daje nieporównywalnie większe możliwości aklimatyzacji uczestnikom wyprawy oraz posiada najkrótszy odcinek ataku szczytowego. Dzięki temu drogą Machame wchodzi na szczyt 99% uczestników naszych ekspedycji!

Jak w przypadku każdej z naszych wypraw oferujemy Państwu zawsze  najtańszą ofertę w Polsce! Po zakończonej wyprawie istnieje oczywiście możliwość przedłużenia pobytu w Tanzanii lub Kenii, na dzikim safari czy też wylegując się na boskich plażach Zanzibaru lub na nie mniej boskich białych plażach Mombasy.

 

Cena przelotu została podana w przedziale od 2400 do 4200 PLN. Jest ona wprost uzależniona od bieżącej oferty przewoźników lotniczych. Nie latamy czarterami!!! Zawsze wybieramy dla naszych klientów najtańszą opcję połączenia lotniczego (chyba że klienci życzą sobie inaczej). Dlatego w zależności od ceny biletów lotniczych poniższy program może być realizowany z Nairobii w Kenii lub z Arushy w Tanzanii.

Dzień 1 Warszawa – Arusha
Wylot do Tanzanii przez jeden z europejskich portów lotniczych. Po dotarciu na miejsce transfer do hotelu w Moshi. Wieczorne spotkanie z pilotem/przewodnikiem. Kolacja we własnym zakresie. Nocleg.

Dzień 2 Moshi – Machame Hut
Wyjazd do Parku Narodowego Kilimanjaro. Po rejestracji w bramie parku zaczniemy trekking drogą potocznie zwaną „Whisky Road”. Przedzierać się będziemy przez gęstą, afrykańską dżunglę Po około 5 godzinach dotrzemy do Machame Hut. Nocleg w namiotach.

Dzień 3 Machame Hut – Shira Hut
Po obfitym śniadaniu trekking do Shira Hut na wysokość 3800 m n.p.m. Po drodze mijać będziemy doliny i płaskowyż Shira. Otaczać nas będą piękne krajobrazy. Dzisiejsza wędrówka trwać będzie około 6 godzin. Nocleg w namiotach w Shira Hut.

Dzień 4 Shira Hut – Barranco Campsite
Po śniadaniu rozpoczniemy trekking w kierunku wschodnim aż do Arrow Glacier Campsite na wysokość 4876 m n.p.m. Po osiagnięciu tej wysokości zejście do Barranco Campsite (3950 m n.p.m.), osłoniętego przez pionowe ściany. Będzie to pierwszy dzień ścisłej aklimatyzacji.Czas trekkingu: ok. 6 godzin.

Dzień 5 Barranco Campsite – Barafu

Czwarty dzień trekkingu. Dzisiaj wspinac się będziemy aż do Barafu Camp (4600 m n.p.m; 6-8 godzin). Po drodze przejdziemy przez piękną Dolinę Karanga z iście księżycowymi krajobrazami. Po dotarciu do obozu czas na odpoczynek i zebranie sił na atak szczytowy.

Dzień 6 Barafu Camp – Szczyt
Około północy zaczynamy atak szczytowy (Uhuru Peak). Na szczyt dotrzemy o wschodzie słońca. Po chwilach szczęścia i wśród łez radości zaczniemy zejście: najpierw do Barafu Camp na śniadanie, a następnie do Mweka Hut. Tu zjemy obiad i zrelaksujemy się po bardzo męczącym dniu i nocy.

Dzień 7 Mweka Hut – Moshi
Po śniadaniu spokojne zejście do bramy parku i przejazd do hotelu w Moshi.

Dzień 8
Wylot do Polski, wyjazd na safari lub na bajeczne plaże Zanzibaru...

DOWOLNE TERMINY WYJAZDÓW!!!

________________________________________________________________________

CENY (w zależności od ilości osób):

2 os - 1545 USD/osobę
4 os - 1445 USD/osobę
5-6 os - 1345 USD/osobę
7-10 os - 1195 USD/osobę


 

Zapisz się do newslettera, aby być zawsze na bieżąco!