Lokalizacja

Trekking na Kilimandżaro, najwyższą górę Afryki, zaliczaną do prestiżowej Korony Ziemi! Polecamy najłatwiejszą i zarazem najkrótszą drogę wiodącą na ten szczyt. Warte podkreślenia jest, że oczywiście oferujemy Państwu najtańszą ofertę w Polsce! Po zakończonej wyprawie istnieje oczywiście możliwość przedłużenia pobytu w Tanzanii lub Kenii, na dzikim safari czy też wylegując się na boskich plażach Zanzibaru lub na nie mniej boskich białych plażach Mombasy.

Cena przelotu została podana w przedziale od 2400 do 4200 PLN. Jest ona wprost uzależniona od bieżącej oferty przewoźników lotniczych. Nie latamy czarterami!!! Zawsze wybieramy dla naszych klientów najtańszą opcję połączenia lotniczego (chyba że klienci życzą sobie inaczej). Dlatego w zależności od ceny biletów lotniczych poniższy program może być realizowany z Nairobi w Kenii lub z Arushy w Tanzanii.

Dzień 1. Warszawa – Arusha
Po przylocie do Arushy przejazd do Moshi, gdzie rozpoczynają się wszystkie trekkingi na Kilimandżaro. Zakwaterowanie w hotelu i spotkanie z przewodnikiem, który będzie odpowiedzialny za nas podczas trekkingu. Sprawdzenie sprzętu i nocleg.

Dzień 2. Moshi – Mandara Hut (2750 m n.p.m.)
Po sycącym śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Kilimandżaro, do bramy wejściowej Marangu. Po rejestracji wszystkich uczestników rozpoczniemy trekking przez las deszczowy aż do Mandara Hut. Po drodze zjemy obiad przygotowany wcześniej przez naszego kucharza. Po dojściu do Mandara Hut czas na relaks i odpoczynek. Kolacja i nocleg.

Dzień 3. Mandara Hut – Horombo Hut (3720 m n.p.m.)
Dzisiaj przemierzać będziemy piękne wrzosowiska aż do Horombo Hut. Po drodze zatrzymamy się na obiad, by dodać sobie sił. Nocleg i kolacja w Horombo Hut.
UWAGA: Istnieje możliwość wydłużenia trekkingu w celu zdobycia lepszej aklimatyzacji. Chętni zostają jeden dzień dłużej w Horombo Hut i wspinają się do Mawenzi Hut. Wieczorem wracają do Horombo.

Dzień 4. Horombo Hut – Kibo Hut (4700m n.p.m.)
Dalszy spacer pod górę aż do Kibo Hut. Stąd wyruszać będziemy na atak szczytowy, więc do północy czas poświęcimy na odpoczynek i sen.

Dzień 5. Kibo Hut – Uhuru Peak- Horombo Hut
Około północy zabieramy ze sobą latarki oraz niezbędny bagaż i zaczynamy atak szczytowy. Mijamy Gilman's Point i pniemy się do góry do Uhuru Peak. Po dotarciu na szczyt czas na kilka zdjęć na Dachu Afryki! Następnie zaczynamy ostrożnie schodzić do Kibo Hut, gdzie zjemy śniadanie. Po chwili odpoczynku dalsze zejście aż do Horombo Hut.
Nocleg w Horombo Hut.

Dzień 6. Horombo Hut – Moshi
Po śniadaniu kontynuujemy zejście do bramy parku, gdzie będzie czekać na nas samochód, który zawiezie nas do Moshi. Po zakwaterowaniu w hotelu w Moshi czas na świętowanie i radość po zdobyciu jednego ze szczytów, należącego do Korony Ziemi.
Nocleg w Moshi.

Dzień 7. Moshi
Transfer na lotnisko i powrót do kraju lub kontynuacja podróży. Safari lub wypoczynek na Zanzibarze.

DOWOLNE TERMINY WYJAZDÓW!!!

________________________________________________________________________

CENY (w zależności od ilości osób):

2-3 os - 1445 USD/osobę
4 os- 1395 USD/osobę
5-6 os- 1295 USD/osobę
7-10 os- 1195 USD/osobę

 


Zapisz się do newslettera, aby być zawsze na bieżąco!