Lokalizacja
Chcesz zobaczyć w Egipcie miejsca, które widziało niewiele osób? Chcesz odpocząć w wyjątkowo pięknej, rajskiej oazie Siwa na egipskiej Pustyni Zachodniej? Chcesz spędzić w tej oazie wyjątkową noc podczas październikowej pełni księżyca? ZAPRASZAM! Ewa Zarychta - pilot grupy, współautorka książki o Egipcie "Księżyc zza nikabu" oraz bloga polskamuzulmanka.blog.pl

________________________________________________________________________

Dzień 1: Warszawa - Kair
Spokane na lotnisku w Warszawie i wylot do Kairu. Po dotarciu na miejsce i załatwieniu formalności wizowych, transfer do hotelu.

Dzień 2: Kair
Śniadanie w hotelu
Po śniadaniu zwiedzanie z przewodnikiem najciekawszych zabytków Starego Kairu  – przepięknej starej muzułmańskiej dzielnicy, do której rzadko docierają zorganizowane wycieczki: Meczetu Ahmad Ibn Tulun, Muzeum – Pałacu Andersona, Meczetu Sułtana Hassana, Meczetu Reffai (uważanego przez muzułmanów za najpiękniejszy meczet na świecie). Na trasie zwiedzania obejrzeć można wiele innych ciekawych zabytków. Zwiedzanie Cytadeli. Po południu zwiedzanie Meczetu Husseina (najważniejszy święty meczet w Egipcie), Meczetu El Sultan Qalawoon i szkoły koranicznej, Wielkiej Bramy Kairu i spacer ulicami Starego Kairu z budynkami z XIII wieku. Obiadokolacja w małej lokalnej restauracji przy Placu Husseina. Typowe potrawy wegetariańskiej kuchni egipskiej: fatta (ryż z kawałkami arabskich chlebków, delikatnie przyprawiony czosnkiem, shorba (tradycyjna zupa z kluseczkami), pikantna kiełbaski ryżowe, sałatka, tahina (sos sezamowy) i domowego wypieku egipskie chlebki.
Nocleg w tym samym hotelu w Kairze.
Transfery w Kairze – wynajętym mini-busem

Dzień 3: Kair
Śniadanie w hotelu.
Po śniadaniu zwiedzanie piramid w Gizie, Sfinksa i Muzeum Egipskiego (chyba, że ktoś już tam był i nie chce).
Po południu spacer po typowo arabskim bazarze Khan Al. Khalili ze sklepami, straganami  i warsztatami rzemieślniczymi oferującymi ręcznie wytwarzane produkty z miedzi, mosiądzu, aluminium, orientalne lampy, dywany, antyki, biżuterię, przyprawy i inne ciekawe wyroby. Przechadzając się uliczkami bazaru można wypatrzeć i zakupić (bez typowego dla kurortów nagabywania przez sprzedawców) prawdziwe orientalne cudeńka po bardzo przystępnych cenach. Podczas spaceru po Starym Kairze odpoczynek na herbatę lub kawę z tygielka w najsłynniejszej kultowej kawiarni w tej dzielnicy. Można też zapalić tam shishę, czyli fajkę wodną. Obiadokolacja w starannie wybranej lokalnej restauracji serwującej typowo egipskie przysmaki.
Nocleg w tym samym hotelu w Kairze.

Dzień 4: Kair - Aleksandria
Wczesne śniadanie w hotelu.
Po śniadaniu wyjazd do Aleksandrii (jeśli będzie nas grupa ok. 10 osób – to wynajętym mini-busem). Zwiedzanie Aleksandrii: Pałacu Montaza, Meczetu Abu al.-Abbas al.-Mursi, Biblioteki Aleksandryjskiej,  koptyjskiej Katedry św. Marka Ewangelisty, wieczorny spacer słynnym nadmorskim bulwarem Cornich.
Nocleg w hotel w Aleksandrii.

Dzień 5: Aleksandria - Oaza Siwa
Przejazd autobusem do Marsa Matruh  (ok. 3 godzin) a następnie mini-busem do oazy Siwa (ok. 5 godzin).
Zakwaterowanie w eko-hotelu w oazie Siwa.

Siwa, największa i najpiękniejsza egipska oaza, ze swoim surowym pięknem i bogactwami natury, które oferuje, jest idealnym miejscem na wypoczynkowo zdrowotny pobyt dla osób, które chcą uciec od zgiełku miast, szybkiego tempa życia i stresu spowodowanego tym tempem. Źródła mineralne i siarczane, lecznicze właściwości  miejscowego  pustynnego piasku i glinek, zdrowa ekologiczna żywność i wyjątkowa życzliwość i serdeczność miejscowej ludności sprawią, że pobyt w tej rajskiej oazie będzie niezapomnianym urlopem. W oazie Siwa, chętni uczestnicy programu pobytowego mogą uczestniczyć w kręceniu filmu.

Dzień 6-11: pobyt w oazie Siwa
Każdego dnia jedna 2-3 godzinna wycieczka, prócz tego wypoczynek na terenie eko-hotelu, w którego ogród wkomponowany jest piękny basen ze źródlaną wodą. Spacery po gajach oliwnych i daktylowych.

Dnia 19 października, podczas pełni księżyca, jeśli nie będzie ogólnej imprezy u stóp wzgórza Dakhrur, będzie  organizowana specjalna obiadokolacja w rewelacyjnej Abdu Restaurant, połączona z daktylową ucztą.
Dzień 6: Wycieczka do starej twierdzy obronnej Shali z XI w. z której rozciąga się wspaniały widok na całą oazę.
Dzień 7: Wycieczka na wzgórze Dakhrour. Zwiedzanie malowniczych budowli u stóp wzgórza.
Dzień 8: Przejażdżka tzw. karettą, czyli pojazdem ciągnionym przez osła do basenu z krystalicznie czystą mineralną wodą bijącą ze słynnego źródła Kleopatry. Kąpiel w basenie (bezpłatna) i wylegiwanie się na beduińskich kanapach w zadaszonym barze np. Joba Lounge, przy świeżo wyciskanych sokach i lekkich przekąskach wytworzonych z miejscowych ekologicznych produktów.
Dzień 9: Wycieczka do sanktuarium boga Amon Re, w którym to właśnie miejscu boska wyrocznia potwierdziła prawo Aleksandra Wielkiego – założyciela Aleksandrii do władania egipską ziemią, 15 km od oazy Siwa.
Dzień 10: Wycieczka na Górę Zmarłych – starożytną nekropolię z grobowcami z czasów faraonów i starożytnego Rzymu. Z Góry Zmarłych również przepiękny widok na całą oazę. Po południu dla chętnych wyjazd na kąpiel w basenie w siarczkowej wodzie termalnej z bijącego na miejscu źródła w Beduin Camp.
Dzień 11: Odwiedzimy miejscową manufakturę, gdzie uzdolnieni artystycznie mieszkańcy Siwy produkują piękną tradycyjną biżuterię, tkają dywany i haftują regionalne stroje.

Dzień 12: Oaza Siwa - Marsa Matruh - Kair
Po wczesnym śniadaniu wyjazd mini-busem do Marsa Matruh, a następnie autobusem do Kairu. W zależności od godziny wylotu transfer na lotnisko i wylot do Polski.

Dzień 13: Przylot do Polski.

________________________________________________________________________

TERMIN WYJAZDU:

12.10-24.10.2017 - wolne miejsca /

Poza podanym powyżej terminem istnieje możliwość zorganizowania wyjazdów indywidualnych
dla zamkniętych grup - .

________________________________________________________________________

STATUS WYPRAWY: zbieramy grupę
________________________________________________________________________

CENA: 900 USD/osobę
minimalna liczba uczestników przy której wyjazd jest realizowany to 8 osób (max.9)

________________________________________________________________________ 

Cena zawiera:

 • uczestnictwo w programie imprezy
 • opiekę polskiego pilota/ kierownika grupy
 • transfery lotnisko – hotel – lotnisko
 • ZAKWATEROWANIE: hotel 4* w Kairze i w Aleksandrii, Ecolodge w oazie Siwa
 • WYŻYWIENIE: śniadania i kolacje
 • napoje do posiłków
 • transport: bus
 • przejażdżka carrettą w oazie Siwa
 • ubezpieczenie NNW, KL i BP


Cena nie zawiera:

 • przelotu międzynarodowego na trasie: Warszawa – Kair – Warszawa (ok. 900 - 1100 PLN)
 • wizy do Egiptu: 25 USD
 • opłat wstępu do zwiedzanych obiektów: ok.55 USD
 • dodatkowego, nieobowiązkowego ubezpieczenia (choroby przewlekłe, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy).
 • zwyczajowe napiwki: 20 USD