Lokalizacja

Poznaj uroki Czarnego Lądu na ekstremalnie luksusowym safari od MK Adventure!!! Poprzez bezkresne sawanny ruszymy na poszukiwanie potomków legendarnych lwów ludożerców z Tsavo. Czerwona ziemia, białe lodowce Kilimanjaro czy turkus oceanu z całymi kilometrami białych plaż Mombasy to znaki charakterystyczne Kenii. Jeżeli nie masz zbyt dużo czasu a chcesz to wszystko przeżyć, ten program jest stworzony właśnie dla Ciebie.

Cena przelotu została podana w przedziale od 2400 do 3900 PLN. Jest ona wprost uzależniona od bieżącej oferty przewoźników lotniczych. Nie latamy czarterami!!!

________________________________________________________________________

Dzień 1
Lotnisko Okęcie, Warszawa. Ponieważ z Polski nie ma bezpośredniego połączenia do Kenii, polecimy przez jeden z europejskich portów lotniczych. Po przylocie, odebraniu bagaży oraz wykupieniu wiz, pierwsze spotkanie z Czarnym Lądem. Na lotnisku czekać będzie już na nas kierowca-tropiciel, który towarzyszyć nam będzie podczas całego safari. Nocleg w Nairobi Serena Hotel (5*).

Dzień 2
Po śniadaniu wyjeżdżamy z hotelu przyjrzeć się z bliska stolicy Kenii. Nieśpieszny tryb życia, śpiący w parkach ludzie czy siedzące na drzewach obrzydliwe, wielkie marabuty. To krajobraz tak odmienny od znanego nam na co dzień. Pomimo różnic miasto tętni życiem, panuje bardzo duży ruch. Jedziemy na przedmieścia Nairobii, gdzie odwiedzamy dom legendarnej baronowej Karen Blixen, znanej z filmu i książki „Pożegnania z Afryką”. Dalej jedziemy do Centrum Żyraf, gdzie mamy okazję nakarmić własnymi rękoma potomstwo słynnej żyrafy Daisy. Po zwiedzeniu Nairobi kierujemy się do jednego z najpiękniejszych parków Kenii - Amboseli, gdzie zjemy obiad. Po południu safari w parku. Kolacja i nocleg w Amboseli Serena Safari Lodge (5*).
 
Dzień 3
Po nocy spędzonej na wypatrywaniu dzikich zwierząt z pokojowego okna lub werandy, pakujemy aparaty fotograficzne i wyruszamy na safari! Na każdym kroku towarzyszy nam zapierający dech w piersiach widok na Dach Afryki – Kilimanjaro. W parku żyje największa w Kenii populacja sloni. Fantastyczne zdjęcia, które widzieliśmy do tej pory tylko w Magazynie National Geographic, wypełnią teraz nasze aparaty. Po zapadnięciu zmroku, siedząc z zimnym piwem Tusker w ręku na werandzie, będziemy mogli jeszcze długo kontemplować magię i urok tego miejsca. Nocleg w Amboseli Serena Safari Lodge (5*).

Dzień 4
Tego dnia wstajemy bardzo wcześnie, tak aby o godzinie 7.30 wyjechać w dalszą drogę. Wyjeżdżając z parku po raz ostatni rzucimy okiem na Kilimanjaro, które w ciepłym świetle poranka wygląda wręcz bajecznie. Po kilku godzinach drogi docieramy do parku Tsavo West, który razem z Tsavo East tworzą największy park narodowy Kenii. Po znakomitym obiedzie, wyruszymy na safari. Ci z nas, którzy oglądali „Duch i Mrok” z Valem Killmerem wiedzą o co chodzi… Lwy, zamieszkujące Tsavo są potomkami cieszących się złą sławą „Lwów Ludożerców”, które dziesiątkowały ludzi pracujacych przy budowie lini kolejowej z Mombasy do Ugandy. Po dniu pełnym wrażeń, szczęśliwi, że mieszkamy w Kilaguni Serena Safari Lodge (5*), a nie w namiocie wrócimy na kolację i bezpieczny nocleg.

Dzień 5
Cały dzień piąty spędzamy na intensywnym safari w parku tropiąc wspomniane lwy oraz inne zwierzęta. Nasz przewodnik przypomni nam zasady bezpieczeństwa panujące na safari. Podczas jazdy po parku spotykać będziemy dumnych i wojowniczych Masajów. Kolację i nocleg mamy zapewnioną w tym samym luksusowym lodgu (Kilaguni Serena Safari Lodge 5*), co w dniu poprzednim.
  
Dzień 6
Pora opuścić królestwo dzikich zwierząt. Po śniadaniu wyjeżdżamy z Parku Narodowego Tsavo. Na chwilę zatrzymujemy się jeszcze przy Mzima Spring. To miejsce pełne żarłocznych krokodyli i tłustych, z pozoru leniwych hipopotamów. Jadąc dalej przemieszczamy się przez dzikie i suche tereny pustyni Taru aż do Mariakani, gdzie krzewy ustepują miejsca lasom palmowym. W godzinach popołudniowych docieramy wreszcie do Mombasy i celu naszej dzisiejszej drogi - hotelu  Sarova Whitesands. Delektujemy się luksusem, na który w pełni zasłużyliśmy, podziwiamy przepiękne białe plaże i turkusowe wody Oceanu Indyjskiego. Kolacja i zakwaterowanie w hotelu Sarova Whitesands Beach Resort (5*) lub Serena Beach Hotel & SPA (5*).
 
Dzień 7- 9
Te dni spędzamy na błogim lenistwie. Kąpiele w przejrzystych i ciepłych wodach Oceanu Indyjskiego, liczne animacje, nieprzyzwoite obżarstwo, zimne drinki czy też nocne wypady na plaże w poszukiwaniu krabów to tylko ułamek możliwości spędzania wolnego czasu w miejscu takim jak to. Dla tych z nas, którzy jeszcze nie będą mieli dość, będzie możliwość skorzystania z licznych wycieczek fakultatywnych. Zakwaterowanie w hotelu Sarova Whitesands Beach Resort (5*) lub Serena Beach Hotel & SPA (5*).

   
Dzień 10
To już niestety nasze ostatnie chwile w Czarnej Afryce. Ze łzami w oczach pakujemy swoje walizki, żegnamy się z oceanem i wyruszamy na lotnisko Moi w Mombasie, by złapać przelot do Nairobi, skąd następny samolot zabierze nas do Europy.

DOWOLNE TERMINY WYJAZDÓW!!!
________________________________________________________________________

CENY (w zależności od ilości osób):

2 os. - 3490 USD/osobę
3 os. - 3290 USD
/osobę
4 os. - 3170 USD/osobę
5 os. - 3095 USD/osobę
6 os. - 3050 USD/osobę

Cena zawiera:

 • uczestnictwo w programie
 • zakwaterowanie w luksusowych lodgach (5*) i hotelach (5*), wyszczególnionych w programie
 • wyżywienie: 3 posiłki/dzień na safari, 2 posiłki/dzień w hotelach w Mombasie
 • 6-osobowy bus safari z otwieranym dachem
 • opiekę anglojęzycznego kierowcy/przewodnika
 • bilety wstępu do parków narodowych i rezerwatów
 • 0,5l wody mineralnej na osobę/dzień w trakcie safari
 • ubezpieczenie NNW, KL i BP


Cena nie zawiera:
 • przelotów międzynarodowych i lokalnych: Warszawa-Nairobi-Mombasa-Warszawa (2400 - 3900 PLN)
 • wizy do Kenii: 25 USD
 • napoi do posiłków
 • zwyczajowych napiwków (około 5 USD na osobę/dzień)
 • dopłata do pokoju jednoosobowego – 636 USD
 • ubezpieczenia flying doctors- (około 30 USD na osobę/pobyt)

Zapisz się do newslettera, aby być zawsze na bieżąco!