Lokalizacja

Jedyna w roku oferta wyjazdu, na niezwykle barwny Festival w Segou, który odbywa się corocznie w Mali. Wyprawa połączona ze zwiedzaniem królestwa Tuaregów i Dogonów. Czeka pełna emocji podróż rzeką Niger, poznawanie wielobarwnych plemion, surowa i gorąca pustynia, feeria zapachów i barw oraz całe wieki kultury i tradycji. Szczerze zapraszamy na wyprawę z nami do Afryki Zachodniej, do targanego wiatrami pustyni i historii państwa Mali. Wyjazd z polskim pilotem MK Adventure.

 

Termin wyprawy
Cena
Przelot
Status
 Rezerwacja
 25.01 - 10.02.2014
(wyjazd z polskim pilotem)
 2450 EUR  3200 - 3500 PLN  grupa zamknięta
-
minimalna liczba uczestników przy której wyjazd jest realizowany to 4 osoby

 

Dzień 1 (25.01.2014): Warszawa – Bamako
Naszą wyprawę rozpoczynamy w Warszawie, na międzynarodowym lotnisku Okęcie. Polecimy do stolicy Mali z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych. Po przylocie do Bamako transfer do hotelu oraz zależna od godziny przylotu, wspólna kolacja z przewodnikiem.

Dzień 2 (26.01.2014): Bamako – Djenné
Opuszczamy Bamako wcześnie rano i udajemy się w podróż do Djenné. Temperatura na zewnątrz jest wysoka, ale my podróżujemy w miłym chłodzie klimatyzowanego pojazdu terenowego. Po drodze mijamy piękne, gliniane wioski, spotykamy się z ich mieszkańcami, słuchamy opowieści, poznajemy tradycję i kulturę Mali. Wieczorem docieramy do Djenné, gdzie czas zatrzymał się wieki temu. Spędzamy resztę dnia w chłodnym cieniu tarasów, obserwując niespieszne życie mieszkańców lub też włóczymy się po mieście.

Dzień 3 (27.01.2014): Djenné – Mopti
Dzisiejszego dnia odbędziemy podróż do dalekiej przeszłości. Djenné to niewielkie malijskie miasto, którego największą atrakcją jest Wielki Meczet, w całości zbudowany z gliny i wpisany na listę UNESCO. W każdy poniedziałek odbywa się też tutaj niesamowity kiermasz, który jest atrakcją samą w sobie. Po obowiązkowym targowaniu się przywieziemy niesamowite, niesłychanie oryginalne afrykańskie pamiątki. Dodatkowo na targu będziemy mieli okazję do zrobienia wielu fantastycznych zdjęć. Przyjeżdżają tutaj bowiem różnorodne plemiona z bliższej i dalszej okolicy, jak Bambara, Tuaregowie czy Fulani. Po południu przejazd do Mopti.

Dzień 4-6 (28 – 30 01.2014): Mopti – Timbuktu (rejs rzeką Niger)
Wcześnie rano udajemy się nad rzekę Niger, gdzie czeka już nasza łódź. Zaopatrzeni w wodę i jedzenie wypływamy w 3-dniową, niesamowitą podróż dziką rzeką Niger. Naszym celem jest legendarne miasto o magicznej wręcz nazwie, Timbuktu. Po drodze mijamy przybrzeżne wioski, spotykamy mało znane plemiona. W planach przeprawa przez jezioro Debo. Zaliczamy bliskie spotkania ze stadami wylegujących się w wodzie hipopotamów, podziwiamy wielką różnorodność wodnego ptactwa. Każdego wieczoru rozbijamy obóz w niesamowitej scenerii, nad samym brzegiem rzeki Niger. Wiadome już jest, że nigdy nie zapomnimy magicznych wieczorów spędzonych przy ognisku, ciepłych afrykańskich nocy z milionem gwiazd nad głowami, czy nieznanych odgłosów dochodzących zza granicy mroku...

Dzień 7 (31.01.2014): Timbuktu – Pustynna odyseja
W pierwszych promieniach słońca udajemy się na przechadzkę ulicami Timbuktu. W czerwonych promieniach wschodzącego słońca, ulice zasypywane piaskami Sahary, wyglądają naprawdę zjawiskowo. Dawniej Timbuktu było centrum wymiany handlowej pomiędzy Czarną Afryką a islamską Afryką Północną. Handlowano tu przede wszystkim solą ale także niewolnikami sprowadzanymi z głębi kontynentu, złotem czy kością słoniową. Odwiedzimy najstarszy w Afryce Zachodniej meczet z manuskryptami z XVI wieku, muzeum, targ oraz miejsca, gdzie ręcznie wyrabia się przepiękną, srebrną biżuterię. Po południu na grzbietach wielbłądów udajemy się na pustynię. Po drodze przejeżdżać będziemy przez liczne obozy koczowniczych Tuaregów – odzianych w błękitne szaty, dumnych królów Sahary. Noc spędzamy na pustyni, w jednym z obozów Tuaregów. Wysłuchamy wielu opowieści oraz miejscowych legend, zjemy tradycyjny tuareski posiłek. Zasypiamy przy ognisku, pod pełnym gwiazd niebem Sahary, otuleni nocną ciszą wszechogarniającego nas morza piasku, z rzadka tylko przerywaną ujadaniem kojotów.

Dzień 8 (01.02.2014): Timbuktu
Wcześnie rano, po nocy spędzonej w niesamowitej scenerii i towarzystwie, dosiadamy naszych wielbłądów i udajemy się w drogę powrotną do Timbuktu. Poczujemy co oznacza podróż w karawanie przez spaloną słońcem pustynię. Tutaj standard podróży jest niezmienny od wieków. Po południu docieramy do Timbuktu i tam mamy czas wolny na osobiste włóczęgi po mieście 1001 nocy lub po prostu rozprostowanie kości w hotelu.

Dzień 9-11 (02 – 04 02.2014): Podróż przez Krainę Dogonów
Opuszczamy Timbuktu i przez piękne klify Bandiagara, jedziemy do krainy Dogonów. Przez kolejne 3 dni podróżować będziemy, częściowo pieszo, przez tereny należące właśnie do tego plemienia. Będziemy podziwiać ich tradycyjne tańce oraz wspaniałe maski. Dogoni to jedno z najciekawszych plemion afrykańskich. Nikt dokładnie nie wie, skąd pochodzą, a oni sami twierdzą, że przybyli z Syriusza. Dogoni mają wiele tabu oraz miejsc zakazanych, dlatego po wioskach poruszać się będziemy z miejscowym przewodnikiem. Przy odrobinie szczęścia i przychylności wodza obejrzymy słynny taniec masek i odwiedzimy położone w centrum wioski miejsce odpoczynku i dyskusji TOGUNA. Podróż zakończymy trzeciego dnia w Mopti. 

Dzień 12 (05.02.2014): Mopti – Segou
Od rana zwiedzanie Mopti, miasta gdzie krzyżują się wszystkie ważniejsze szlaki handlowe i które nazywane jest Wenecją Afryki. Następnie ruszamy do Segou - portowego miasta Mali, ciągnącego się wzdłuż rzeki Niger. Po drodze podziwiamy gigantyczne baobaby, wpadamy też z wizytą do wiosek Bambara oraz Bobo. Na dłuższą chwilę zatrzymujemy się w San. Tam przyjrzymy się z bliska pięknemu meczetowi. Nocleg w hotelu w Segou, usytuowanym na brzegu Nigru.

Dzień 13 – 16 (06 – 09 02.2014): Festiwal w Segou
Czeka nas trzydniowy, niesamowity festiwal muzyczny, na który przybywają wszyscy znani muzycy afrykańscy. Wśród wielobarwnego tłumu słuchamy najsławniejszych artystów Czarnego Lądu i nie tylko. Wśród widzów oraz wykonawców widzimy wiele znanych gwiazd i osobistości z całego świata.

Dzień 17 (10.02.2014): Segou – Bamako – Warszawa
Pełni muzycznych wrażeń opuszczamy Segou i ruszymy w podróż powrotną do Bamako. Po dotarciu na miejsce będzie czas na chwilę odpoczynku i relaksu. Na kolację wybieramy się do lokalnej restauracji. Późnym wieczorem transfer na lotnisko i powrót do Europy. W Warszawie będziemy następnego dnia.

 CENA ZAWIERA
 CENA NIE ZAWIERA

- uczestnictwo w programie wyprawy
- transfery lotnisko-hotel-lotnisko
- opiekę polskiego pilota MK Adventure w trakcie całej wyprawy
- pośrednictwo w uzyskaniu wizy do Mali
- zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych, w hotelach klasy turystycznej oraz namiotach podczas wyprawy
- 3 posiłki dziennie
- transport samochodem terenowym 4x4
- opiekę anglojęzycznego przewodnika/kierowcy w trakcie całej wyprawy
- rejs łodzią po rzece Niger
- sprzęt kempingowy
- wszystkie opłaty lokalne, zezwolenia i wejściówki do zwiedzanych obiektów
- ubezpieczenie KL, NNW i BP

- przelotów międzynarodowych
- zwyczajowych napiwków
- dodatkowych posiłków i napoi
- wydatków osobistych
- dodatkowego nieobowiązkowego ubezpieczenia (od chorób przewlekłych, rezygnacji z imprezy turystycznej)