Lokalizacja

Wyprawa na wyspę kochających lemurów, zwaną również ósmym kontynentem świata. Niesamowite krajobrazy, fauna i flora niespotykana nigdzie indziej na świecie, dzika tropikalna dżungla i wciąż mnóstwo białych plam na mapach. To właśnie Madagaskar, jedno z nielicznych już miejsc na świecie, gdzie ruch turystyczny jest znikomy a ostatnie aktualne mapy datowane są na lata 60-te XX wieku... Zapraszamy na wyprawę na magiczny i bajkowy Madagaskar, gdzie wspólnie przeniesiemy się na dwa tygodnie do innego świata! Wyprawę zakończymy dwudniowym pobytem na plażach Ifaty, uważanych za jedne z najpiękniejszych na świecie.

Cena przelotu jest uzależniona od bieżącej oferty przewoźników lotniczych. Nie latamy czarterami!!!
________________________________________________________________________

Dzień 1. Warszawa – Antananarivo
Zbiórka na międzynarodowym lotnisku Chopina w Warszawie. Przelot na Madagaskar z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych.

Dzień 2. Antananarivo
Przylot do Antananarivo. Po przylocie transfer do hotelu na zasłużony wypoczynek. Nocleg w hotelu w Antananarivo.

Dzień 3. Antananarivo
Po śniadaniu mamy czas wolny. Po południu ruszamy na zwiedzanie stolicy Madagaskaru, czyli na tzw. City Tour. Zobaczymy wszystko to, co w Antananarivo warte jest zobaczenia, a przede wszystkim stare miasto z jego licznymi zabytkami oraz targowiska i bazary ze sztuką miejscowego rękodzieła.

Dzień 4. Antananarivo – Andasibe
Po śniadaniu pakujemy nasze bagaże do samochodu i wyruszamy w liczącą około 140 km. trasę do Andasibe. Po drodze mijamy liczne malowniczo położone wioski,  pola ryżowe i uprawne, porastające wyżyny lasy eukaliptusowe i bananowe oraz liczne małe wodospady. Odwiedzimy także rezerwat Peyreras, gdzie zobaczymy żyjące wyłącznie na Madagaskarze różne gatunki gadów, owadów i kameleonów. Następnie wyruszamy w dalszą drogę do Andasibe. Późnym popołudniem udajemy się na spacer w poszukiwaniu ciekawych, nocnych gatunków myszy, żab, lemurów i kameleonów.
Nocleg w Vakona Forest Lodge.

Dzień 5: Andasibe
Po śniadaniu idziemy na pieszą wycieczkę do Rezerwatu Analamazaotra. Jest on częścią Parku Narodowego Andasibe - Mantadia. Rezerwat ten jest domem dla największego, żyjącego lemura Indri Indri. Po południu czeka nas jeszcze jedna spora atrakcja – wizyta w prywatnym Rezerwacie Vacona, gdzie mieści się sierociniec dla lemurów. Będzie okazja do naprawdę bliskiego poznania tych ślicznych i sympatycznych zwierzątek. Nocleg w Vakona Forest Lodge.

Dzień 6: Andasibe – Antananarivo
Po śniadaniu udajemy się w drogę powrotną do Antananarivo. Po południu zwiedzimy wpisane na Światową Listę UNESCO Królewskie Wzgórze Ambohinanga. To na nim znajduje się miasto królewskie, miejsca pochówku byłych władców Madagaskaru oraz zespół świętych miejsc do których do dnia dzisiejszego podążają pielgrzymi z Madagaskaru i nie tylko. Nocleg w hotelu Royal Palissandre.

Dzień 7: Antananarivo – Ambatolampy – Antsirabe
Opuszczamy stolicę Madagaskaru i jedziemy w kierunku Antsirabe. Podczas licznych przystanków będzie okazja do zakupu miejscowego rękodzieła. W godzinach popołudniowych docieramy do Ambatolampy, gdzie zatrzymujemy się na obiad. Po dotarciu do Antsirabe krótkie zwiedzanie miasta oraz szaleństwo zakupowe w licznych sklepikach, oferujących przede wszystkim wyroby z kamieni szlachetnych. Nocleg w hotelu Chambre du Voyageur.

Dzień 8: Antsirabe – Ambositra – Fianarantsoa
Dzisiaj jedziemy do Ambositra. Po drodze odwiedzamy szkołę oraz sierociniec. Obiad jemy w Ambohimahasoa, po czym czeka nas dalsza jazda do Fianarantsoa. Droga będzie prowadzić przez piękne lasy sosnowe i eukaliptusowe. Nocleg w Tsara Guest.

Dzień 9: Fianarantsoa – Ambalavao – Ranohira
Po śniadaniu udajemy się na zwiedzanie miasta oraz niezwykle barwnego miejscowego targu. Po chwili odpoczynku ruszamy do Ambalavao, po drodze składając wizyty w lokalnych wioskach, m.in. w słynnej z produkcji papieru Antemoro. Po południu docieramy do granic Parku Isalo. Nolceg w hotelu Jardin du Roi w Ranohira.

Dzień 10: Isalo National Park
Dzisiaj czeka nas całodniowy trekking po najsławniejszym parku narodowym Madagaskaru - Isalo National Park. Pełen jest on gigantycznych i niesamowitych formacji skalnych, uformowanych w okresie jurajskim. Występują tutaj niezliczone kaniony, wodospady i malowniczo położone jeziorka. Park Isalo to absolutnie obowiązkowa pozycja podczas wizyty na Madagaskarze.

Dzień 11: Isalo National Park – Toliara – Ifaty
Opuszczamy Isalo i kontynuujemy naszą wyprawę po Madagaskarze, jadąc w kierunku wybrzeża, do nadmorskiej wioski rybackiej Ifaty. Po drodze mijamy osady pasterskiego plemienia Bara, liczne baobaby oraz zwiedzamy grobowiec Mahafaly z jego słynnymi stellami. Po około 300 kilometrach docieramy nad Ocean Indyjski. Wieczorna kąpiel w ciepłych wodach zalecana i polecana :-).
Nocleg w hotelu Dunes.

Dzień 12: Ifaty
Po śniadaniu wycieczka do prywatnego rezerwatu Reniala Forest. Jest to niewielki obszar chroniony, raj dla obserwatorów ptaków, ale nie tylko. Na terenie rezerwatu żyją także żółwie, jaszczurki, kameleony czy węże. Spotykamy tutaj także wiekowe, ogromne baobaby. Największy z nich ma średnicę 12, 5 metra. Po wizycie w Reniala Forest powracamy do hotelu, by cieszyć oczy jednymi z najpiękniejszych plaż na świecie. Nocleg w hotelu Dunes.

Dzień 13: Ifaty – Toliara – Antananarivo
Czas powoli żegnać się bajeczną wyspą. Jedziemy na lokalne lotnisko, skąd czeka nas przelot do Antananarivo. Po przybyciu do stolicy, transfer do hotelu.  Będzie czas na ostatnie zakupy czy skorzystanie z ciepłych promieni afrykańskiego słońca. W zależności od godziny wylotu, przejazd na międzynarodowe lotnisko i wylot do Europy.

Dzień 14: Antananarivo Warszawa
Przylot
do Warszawy. 

________________________________________________________________________

TERMIN WYJAZDU:

20.09 - 02.10.2014 - wolne miejsca /

Poza podanym powyżej terminem istnieje możliwość zorganizowania wyjazdów indywidualnych
dla zamkniętych grup od 2 osób - .

________________________________________________________________________

STATUS WYPRAWY: przyjmujemy zgłoszenia na ten termin
________________________________________________________________________

CENA: 2600 EUR/osobę
minimalna liczba uczestników przy której wyjazd jest realizowany to 6 osób
________________________________________________________________________ 

Cena zawiera:

 • uczestnictwo w programie imprezy
 • transfery lotnisko-hotel-lotnisko
 • przelot wewnętrzny na trasie Toliara - Antananarivo
 • noclegi w 3* i 4* hotelach wyszczególnionych w programie imprezy
 • wyżywienie: 2 posiłki dziennie (HB-śniadanie i obiadokolacja)
 • tradycyjny malgaski obiad w Imanasoa Vahiny
 • wszystkie bilety wstępu do parków narodowych i rezerwatów
 • transport samochodem przystosowanym do safari
 • wszystkie opłaty lokalne, zezwolenia i wejściówki do zwiedzanych obiektów
 • opiekę polskiego pilota MK Adventure w trakcie całej wyprawy
 • ubezpieczenie KL, NNW i BP


Cena nie zawiera:

 • przelotów międzynarodowych Warszawa – Antananarivo – Warszawa
 • wizy na Madagaskar (dostępna na lotnisku w Antananarivo w cenie ok. 50 USD.Potrzebne są 2 fotografie)
 • dodatkowych posiłków i napoi
 • zwyczajowych napiwków
 • wydatków własnych
 • nieobowiązkowego, dodatkowego ubezpieczenia (kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej, chorób przewlekłych)