Lokalizacja

Jambo w języku Suahili oznacza powitanie. Ten program jest idealnym powitaniem z Czarnym Lądem. Słynne parki pełne dzikich zwierząt, przepiękne krajobrazy, spotkania z plemionami wojowniczych Masajów oraz ciepłe wody Oceanu Indyjskiego. Aparaty pełne egzotycznych i barwnych zdjęć niczym z magazynu National Geographic. Wszystko to zakończone wypoczynkiem na boskich plażach nad Oceanem Indyjskim, w okolicach Mombasy. Czy można lepiej rozpocząć przygodę z Kenią?!?

Cena przelotu jest uzależniona od bieżącej oferty przewoźników lotniczych. Nie latamy czarterami!!!
W tym terminie jest możliwość przedłużenia wyjazdu o Sylwester nad Oceanem Indyjskim.
________________________________________________________________________

Dzień 1: Warszawa – Nairobi
Lotnisko Okęcie, Warszawa. Ponieważ z Polski nie ma bezpośredniego połączenia do Kenii, polecimy przez jeden z europejskich portów lotniczych. Po przylocie, odebraniu bagaży oraz wykupieniu wiz, pierwsze spotkanie z Czarnym Lądem. Na lotnisku czekać będzie już na nas kierowca-tropiciel, który towarzyszyć nam będzie podczas całego safari. Udajemy się do hotelu odespać trudy podróży. Nocleg w hotelu The Mvuli House.

Dzień 2: Nairobi – Amboseli National Park
Po śniadaniu, zaopatrzeni w prowiant na drogę, opuszczamy Nairobi i udajemy się w kierunku Parku Narodowego Amboseli. Na miejsce docieramy po południu. Jesteśmy tuż przy granicy z Tanzanią. Na każdym kroku towarzyszy nam zapierający dech w piersiach widok na Kilimandżaro – najwyższą górę Afryki! Nocleg w Amboseli Sentrim Tented Camp.

Dzień 3: Amboseli National Park
W trakcie dzisiejszego dnia odbędziemy dwa safari w parku Amboseli. Pierwsze wcześnie rano przed śniadaniem, natomiast drugie po południu. W parku żyje największa w Kenii populacja słoni. Obserwując te majestatyczne, ogromne i piękne zwierzęta, na pewno już nigdy nie pomyślimy o kupnie wyrobów sporządzonych z ich kłów! Będziemy podziwiać również bawoły afrykańskie, nosorożce, hipopotamy, antylopy, zebry, lamparty oraz hieny. Ciężko natomiast spotkać tutaj lwy. Zwierzęta te zostały niemalże w całości wytrzebione przez zamieszkujące te tereny liczne plemiona Masajów. Nocleg w Amboseli Sentrim Tented Camp.

Dzień 4: Amboseli National Park – Lake Naivasha
Po śniadaniu opuszczamy Amboseli i jedziemy nad Jezioro Naivasha. Na miejsce docieramy w porze obiadowej. Po obiedzie będzie możliwość udania się na opcjonalną przejażdżkę łodzią po jeziorze lub na opcjonalne piesze safari. Nocleg w Naivasha Country Club.

Dzień 5: Lake Naivasha – Lake Nakuru
Z nad Jeziora Naivasha jedziemy do jednego z najpiękniejszych parków narodowych Kenii – Jeziora Nakuru. Na miejsce docieramy w porze obiadowej i od razu po obiedzie udajemy się na safari w Parku. Słynie on z występującej tu licznie populacji flamingów Lessera. Ptaki te posiadają charakterystyczne, różowe upierzenie i dzięki nim całe jezioro z oddali przybiera intensywny, różowy kolor. Udamy się także na punkt widokowy, gdzie w towarzystwie pawianów podziwiać będziemy przepiękną panoramę parku. Nocleg w Flamingo Hill Tented Camp.

Dzień 6: Lake Nakuru – Masai Mara
Po śniadaniu udajemy się w stronę jednego z najpiękniejszych rezerwatów w Afryce – do rezerwatu Masai Mara. To miejsce ma w sobie prawdziwą magię. Zapierające dech w piersiach widoki, niekończące się równiny, wzgórza i lasy oraz niesamowity, korzenny zapach i klimat. Tak pachniała i wyglądała Afryka pierwszych odkrywców. Masai Mara zamieszkuje największa populacja lwów w Kenii. Jakby tego było mało, stada bawołów i antylop, gepardy, słonie oraz wiele innych zwierząt będą nam towarzyszyć dosłownie na wyciągnięcie ręki. W godzinach popołudniowych powinniśmy dotrzeć do Ol Moran Tented Camp. Nocne odgłosy Afryki nie pozwolą nam zbyt szybko zasnąć.

Dzień 7: Masai Mara
Po niesamowitej nocy wstajemy dość wcześnie, by uzbrojeni w aparaty fotograficzne i kamery wyruszyć do Rezerwatu na kolejne bezkrwawe łowy. W pierwszych promieniach wschodzącego afrykańskiego słońca, piękne zdjęcia gwarantowane! Rezerwat Masai Mara jest przedłużeniem Parku Narodowego Serengeti. Corocznie odbywa się tu niesamowity spektakl - Wielka Migracja. Miliony antylop gnu oraz innych roślinożerców przemierzają wielkie odległości w poszukiwaniu wody i pożywienia. Przekraczając rzekę Mara, dzielącą Serengeti od Masai Mara, wiele z nich ginie w paszczach czekających tu olbrzymich, sześciometrowych krokodyli. Drugie safari będziemy mieli w godzinach popołudniowych. Nocleg w Ol Moran Tented Camp.

Dzień 8: Masai Mara
Kolejny dzień w Masai Mara. Tak jak poprzedniego dnia, tak i dzisiaj odbędziemy dwa niesamowite safari w parku. Pierwsze wcześnie rano, drugie przed wieczorem. To najlepsze momenty do robienia zdjęć oraz czas największej aktywności dzikich zwierząt. Nocleg w Ol Moran Tented Camp.

Dzień 9: Masai Mara – Nairobi
Czas pożegnać przepiękne Masai Mara i wyruszyć w stronę Nairobi. Przed śniadaniem odbędziemy ostatnie safari po parku i udamy się w drogę do stolicy. Po dotarciu do Nairobi, jedziemy na obiad do sławnej na całym świecie restauracji Carnivore, serwującej dania z afrykańskich zwierząt. Na nocleg udajemy się do hotelu The Mvuli House w Nairobi.

Dzień 10: Nairobi – Mombasa
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Mombasy. W Mombasie transfer do hotelu Turtle Bay.

Dzień 11 i 12: Mombasa
Dni poświęcone na relaks, kąpiele w oceanie i dopieszczanie naszej opalenizny! Dla chętnych możliwość skorzystania z wielu wycieczek fakultatywnych(City Tour po Mombasie, rejsy statkiem, Wasini, snorkeling, nurkowanie). Noclegi w hotelu Turtle Bay.

Dzień 13: Mombasa – Nairobi
Transfer na lotnisko w Mombasie i przelot do Nairobi. Zakwaterowanie w hotelu The Mvuli House. Czas wolny. Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych (rezydencja Karen Blixen, Centrum Żyraf, City Tour, restauracja Carnivore).

Dzień 14: Nairobi – Warszawa
To już, niestety, nasze ostatnie chwile w Czarnej Afryce. Ze łzami w oczach pakujemy swoje walizki, żegnamy się z oceanem i wyruszamy na międzynarodowe lotnisko Jomo Kenyatta w Nairobi, skąd samolot zabierze nas do Europy.
________________________________________________________________________

TERMIN WYJAZDU:

21.07 - 03.08.2013
- wolne miejsca /

Poza podanym powyżej terminem istnieje możliwość zorganizowania wyjazdów indywidualnych
dla zamkniętych grup od 2 osób - .

________________________________________________________________________

STATUS WYPRAWY: przyjmujemy zgłoszenia na ten termin
________________________________________________________________________

CENA: 2530 USD/osobę
minimalna liczba uczestników przy której wyjazd jest realizowany to 6 osób
________________________________________________________________________ 

Cena zawiera:

 • uczestnictwo w programie imprezy
 • transfery lotnisko – hotel – lotnisko
 • zakwaterowanie w Mvuli House Hotel w Nairobi
 • zakwaterowanie w wyszczególnionych w programie lodgach
 • 3 noclegi w hotelu Turtle Bay w Mombasie
 • wyżywienie: śniadania w hotelu w Nairobi, 3 posiłki dziennie podczas safari, all inclusive w hotelu w Mombasie, śniadanie ostatniego dnia wyprawy
 • transport samochodem przystosowanym do safari
 • wszystkie opłaty za wstępy do parków narodowych i rezerwatów
 • przeloty wewnętrzne na trasie: Nairobi – Mombasa – Nairobi
 • opiekę anglojęzycznego przewodnika / kierowcy
 • ubezpieczenie KL, NNW i BP

Cena nie zawiera:

 • międzynarodowego przelotu: Warszawa – Nairobi – Warszawa
 • wizy do Kenii (50 USD)
 • zwyczajowych napiwków
 • opcjonalnych wycieczek nad Jeziorem Naivasha
 • wizyty w wiosce masajskiej – ok. 30 USD/ os
 • opcjonalnych atrakcji w Mombasie
 • dodatkowych posiłków i napoi
 • dodatkowego nieobowiązkowego ubezpieczenia (choroby przewlekłe, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy, Flying Doctors)

Zapisz się do newslettera, aby być zawsze na bieżąco!