Absolutnie luksusowe safari w Tanzanii bez żadnych kompromisów!!! Tylko najlepsze 5* lodge i hotele, wtopione w bajeczne i dzikie krajobrazy Serengeti, Manyara czy Ngorongoro. Tylko tutaj połączysz najwyższy światowy standard luksusu z dziką przyrodą Afryki. Po safari kilka dni na bajecznej, kultowej i bardzo modnej wyspie Zanzibar. Jedyna taka oferta VIP w Polsce tylko z MK Adventure!

Ceny przelotów są uzależnione od bieżącej oferty przewoźników lotniczych. Nie latamy czarterami!!!

Dzień 1: Warszawa - Tanzania

Naszą wyprawę rozpoczynamy w Warszawie, na międzynarodowym lotnisku Okęcie. Polecimy do Tanzanii z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych. Po przylocie na międzynarodowe lotnisko Kilimanjaro, transfer do hotelu Impala (4*) w Arusha.

Dzień 2: Arusha - Tarangire National Park
Po śniadaniu mamy kilka godzin wolnego czasu na powłóczenie się po Arushy. Miasto jest ważnym węzłem komunikacyjnym Tanzanii, swoją siedzibę mają tutaj też wszystkie tanzańskie organizacje, firmy turystyczne i ekspedycyjne. Dlatego też pomimo afrykańskiego charakteru tego miejsca, zobaczymy stosunkowo dużo białych na ulicach. O 13:30, po obiedzie, rozpoczynamy naszą przygodę. Wyjeżdżamy do Parku Narodowego Tarangire. Wśród fantastycznych afrykańskich krajobrazów spędzamy cały dzień. Charakterystyczne dla tutejszego krajobrazu są olbrzymie baobaby, które wyglądają tak, jakby ktoś zasadził je do góry korzeniami. Park Tarangire zamieszkuje liczna populacja różnych gatunków antylop oraz lwów. Nocleg w Tarangire Sopa Lodge (5*).

Dzień 3: Tarangire National Park - Krater Ngorongoro
Opuszczamy Park Tarangire i kierujemy się w stronę olbrzymiego krateru Ngorongoro. Wąską drogą, wiodącą wśród gęstego lasu, docieramy na skraj krateru. Rozpościera się stąd niesamowity widok na 30 km. średnicy krater z jeziorem. Wąską i stromą drogą zjeżdżamy ponad 600 metrów na dno wygasłego krateru. W Ngorongoro wytworzył się naturalny zamknięty ekosystem. Zwierzęta mieszkające tutaj nie migrują. Żyją, rozmnażają się i polują w kraterze. Lwy zamieszkujące Ngorongoro podzieliły tutaj pomiędzy siebie strefy wpływów i nie wchodzą sobie w drogę. Zwiedzimy cały krater porośnięty sawanną, przepiękno jezioro z licznymi hipopotamami oraz rzadziej uczęszczaną część parku, porośniętą gęstym lasem równikowym. Nocleg w przepięknie położonym na stokach krateru, luksusowym Ngorongoro Serena Lodge (5*).

Dzień 4: Krater Ngorongoro - Serengeti National Park
Po wczesnym śniadaniu wyruszamy do najsławniejszego i największego Parku Narodowego na świecie - do Serengeti National Park. Czeka nas dzisiaj naprawdę długa droga, więc lunch zjemy po drodze, na świeżym powietrzu. Po południu docieramy do celu i od razu udajemy się na safari. W Serengeti spotykamy praktycznie wszystkie dzikie zwierzęta Afryki. Od tych najmniejszych, do budzących grozę olbrzymich drapieżników. Nocleg na terenie parku Serengeti, w malowniczo położonej Serengeti Serena Lodge (5*)

Dzień 5-6: Serengeti National Park
Pełne dwa dni spędzamy na tropieniu zwierząt w Parku Narodowym Serengeti. Te odludne, zupełnie dzikie tereny, zamieszkują oczywiście wszyscy przedstawiciele tzw. Wielkiej Piątki Afryki (słoń, lew, gepard, bawół afrykański oraz nosorożec). W dawnych czasach wytropienie i zabicie wszystkich zwierząt z Big Five, było największym osiągnięciem myśliwego. Na szczęście świat się zmienił na lepsze i my będziemy na nie polować wyłącznie przez obiektywy naszych aparatów fotograficznych. Noclegi na terenie parku Serengeti, w słynnej na całym świecie Serengeti Serena Lodge (5*).

Dzień 7: Serengeti National Park - Jezioro Manyara
Opuszczamy bezkresne równiny Serengeti i udajemy się nad urocze krajobrazowo Jezioro Manyara, do parku narodowego o tej samej nazwie. Do wieczora spędzamy czas na safari, podziwiając liczne tutaj stada hipopotamów, zebry, antylopy czy różowe flamingi. Obszar ten zamieszkują także lwy, które wykształciły umiejętność wspinania się na drzewa. Wieczorny relaks oraz nocleg w Lake Manyara Serena Lodge (5*).

Dzień 8: Jezioro Manyara - Arusha - Zanzibar
Żegnamy się z dziką Afryką i wyruszamy w stronę cywilizacji. Na obiad powinniśmy już być w Arushy. Po obiedzie udajemy się na lotnisko Kilimanjaro. Nasz lot na Zanzibar jest w godzinach popołudniowych. Przy sprzyjającej pogodzie będzie szansa podziwiać najwyższy szczyt Afryki - Mount Kilimanjaro! Na magicznej wyspie lądujemy po około godzinie lotu. Po szybkiej odprawie jedziemy do naszego hotelu. Nie możemy się już doczekać widoku białych plaż i turkusu Oceanu Indyjskiego.

Dzień 9-12: Zanzibar
Błogie lenistwo na bajecznych plażach Zanzibaru, utrwalanie opalenizny, kąpiele w oceanie i pięknie położonym hotelowym basenie. Na miejscu możliwe jest skorzystanie z licznych fakultatywnych atrakcji, takich jak sporty wodne, pływanie z delfinami, nurkowanie, zwiedzanie Stone Town, wycieczki na plantacje przypraw, do wioski Jambiani, snorkeling, nurkowanie czy wyprawy wędkarskie na otwarty ocean.

Dzień 13: Zanzibar - Warszawa
Po południu transfer na lotnisko, skąd samolot zabierze nas do Europy. Przelot do Warszawy przez jeden z europejskich portów lotniczych.

________________________________________________________________________

TERMIN WYJAZDU:

11.11 - 23.11.2011 - wolne miejsca /

Poza podanym powyżej terminem istnieje możliwość zorganizowania wyjazdów indywidualnych
dla zamkniętych grup od 2 osób - .

________________________________________________________________________

STATUS WYPRAWY: termin potwierdzony
________________________________________________________________________

CENA: 3600 USD/osobę
minimalna liczba uczestników przy której wyjazd jest realizowany to 4 osoby
________________________________________________________________________ 

Cena zawiera:

 • uczestnictwo w programie imprezy
 • transfery lotnisko-hotel-lotnisko
 • nocleg w Arushy w hotelu Impala 4* ze śniadaniem
 • noclegi w najwyższej klasy lodgach podczas safari (Tarangire Sopa Lodge, Ngorongoro Serena Lodge, Serengeti Serena Lodge oraz Lake Manyara Serena Lodge)
 • 5 noclegów w hotelu Karafuu 5* (All Inclusive) lub BlueBay 5* (HB - 2 posiłki dziennie) na Zanzibarze
 • wyżywienie: 3 posiłki dziennie podczas safari
 • bilety wstępu do parków narodowych i rezerwatów
 • transport samochodem przystosowanym do safari
 • opiekę anglojęzycznego przewodnika / kierowcy
 • ubezpieczenie KL, NNW i BP

Cena nie zawiera:

 • przelotów międzynarodowych Warszawa – Kilimanjaro Airport, Zanzibar – Warszawa
 • przelotu wewnętrznego Kilimanjaro – Zanzibar
 • wizy do Tanzanii (50 USD)
 • opłaty wylotowej z Zanzibaru (30 USD)
 • dodatkowych posiłków i napoi
 • zwyczajowych napiwków
 • opcjonalnych atrakcji (dodatkowego safari, city tour po Stone Town, sportów wodnych na Zanzibarze, itp.)
 • nieobowiązkowego, dodatkowego ubezpieczenia (kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej, chorób przewlekłych)
 • wydatków własnych
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego

 

Zapisz się do newslettera, aby być zawsze na bieżąco!