Wspaniała wyprawa do dwóch krajów będącym symbolami prawdziwego safari w Arfyce. Dwutygodniowa wycieczka po najpiękniejszych i najbardziej znanych parkach Narodowych Kenii oraz Tanzanii, zakończona wypoczynkiem na bajecznej wyspie Zanzibar. Prawdziwa okazja aby zakosztować prawdziwej przygody i zobaczyć prawdziwe oblicze Afryki Wschodniej.

Termin wyprawy
Cena
Przelot
Status
 Rezerwacja
03.03 - 16.03.2014 3030 USD 3000 - 3400 PLN przyjmujemy zgłoszenia
minimalna liczba uczestników przy której wyjazd jest realizowany to 6 osób

Poza podanymi powyżej terminami istnieje możliwość zorganizowania wyjazdów indywidualnych
dla zamkniętych grup od 2 osób -
.

Dzień 1: Warszawa - Nairobi
Wylot z Warszawy do stolicy Kenii, z przesiadką w Amsterdamie. Przylot do Nairobi późnym wieczorem i transfer do hotelu. Nocleg w hotelu Mvuli w Nairobi. Posiłki na pokładzie samolotów.

Dzień 2: Nairobi – Park Narodowy Amboseli
Po śniadaniu opuszczamy Nairobi i kierujemy się do jednego z najpiękniejszych parków narodowych Kenii - Amboseli National Park. Do samego wieczora czas spędzamy na safari w parku. Na każdym kroku towarzyszy nam zapierający dech w piersiach widok na Dach Afryki – Kilimanjaro. W parku żyje największa w Kenii populacja słoni, bez problemu można też spotkać wszystkich przedstawicieli tzw. Wielkiej Piątki. Fantastyczne zdjęcia, które widzieliśmy do tej pory tylko w Magazynie National Geographic, wypełnią teraz nasze aparaty. Zakwaterowanie w Kibo Safari Camp. Posiłki: śniadanie, obiad i kolacja.

Dzień 3: Park Narodowy Amboseli
Cały dzisiejszy dzień spędzimy w Amboseli. Zwierzeta zamieszkujące Amboseli to przede wszystkim bardzo liczne tutaj słonie ale także bawoły, lwy, gazele, gepardy, szakale, żyrafy, zebry czy pawiany. Będziemy starali się wytropić i uwiecznić w naszych aparatach jak najwięcej z nich. Z pewnością zobaczymy również Masajów, którzy od wieków zamieszkują te tereny. Jako jedno z nielicznych plemion, Masajowie w większości odrzucają dobra cywilizacji i cały czas żyją tak jak ich przodkowie. Ambolesli to stosunkowo niewielki park, zajmuje powierzchnię zaledwie 330 kilometrów kwadratowych. Dwa dni w zupełności wystarczają nam zatem na poznanie całego parku. Nocleg spędzimy w Kibo Safari Camp. Posiłki: śniadanie, obiad i kolacja.

Dzień 4: Park Narodowy Amboseli - Arusha
Opuszczamy Amboseli i wyboistą szutrową drogą kierujemy się w stronę miejscowości Namanga. To malutkie kenijskie miasteczko, w którym znajduje się przejście graniczne z Tanzanią. Na przejściu niesamowity ruch. Masajskie kobiety chcą nam sprzedać dosłownie wszystko :-). Po odstaniu w kolejce kilku dobrych chwil, kupujemy wizy i odprawiamy się. Po chwili jesteśmy już w Tanzanii. Wsiadamy z powrotem do samochodu i ruszamy w stronę miasta Arusha. Arusha jest ważnym węzłem komunikacyjnym Tanzanii. Swoją siedzibę mają tutaj wszystkie tanzańskie organizacje, firmy turystyczne i ekspedycyjne. Dlatego też pomimo afrykańskiego charakteru tego miejsca, zobaczymy stosunkowo dużo białych na ulicach. Po przyjeździe udajemy się do hotel Impala. Czas wolny. Posiłki: śniadanie i kolacja.

Dzień 5: Park Narodowy Amboseli - Jezioro Manyara
Po śniadaniu wyruszamy nad urocze krajobrazowo Jezioro Manyara, do parku narodowego o tej samej nazwie. Na miejscu powinniśmy być w porze obiadowej. Po lunchu spędzamy czas na safari podziwiając liczne tutaj stada hipopotamów, zebry, antylopy oraz różowe flamingi. Obszar ten zamieszkują także lwy, które wykształciły umiejętność wspinania się na drzewa. Cały park oraz ogromne alkaiczne jezioro ryftowe tworzą bajkową, niesamowitą scenerię. Nocleg spędzamy w Kirurumu Tented Lodge. Posiłki: śniadanie, obiad i kolacja.

Dzień 6: Jezioro Manyara - Park Narodowy Serengeti
Po śniadaniu udajemy się w drogę do najsłynniejszego i największego Parku Narodowego na świecie - Serengeti National Park. Te odludne, zupełnie dzikie tereny, zamieszkują oczywiście wszyscy przedstawiciele tzw. Wielkiej Piątki Afryki (słoń, lew, gepard, bawół afrykański oraz nosorożec). W dawnych czasach wytropienie i zabicie wszystkich zwierząt z Big Five, było największym osiągnięciem myśliwego. Na szczęście świat się zmienił na lepsze i my będziemy na nie polować wyłącznie przez obiektywy naszych aparatów fotograficznych. Nocleg spędzimy w Serengeti Sopa Lodge. Posiłki: śniadanie, obiad i kolacja.

Dzień 7: Park Narodowy Serengeti - Krater Ngorongoro
Wczesnym rankiem udajemy się na poranne safari w Serengeti. Następnie po śniadaniu opuszczamy wielkie równiny i kierujemy się w stronę olbrzymiego krateru Ngorongoro. Po dotarciu na miejsce wyruszamy na niesamowite safari na dno krateru. Wąską drogą wiodącą wśród gęstego lasu, docieramy na skraj krateru. Rozpościera się stąd niesamowity widok na 30 km. średnicy krater z jeziorem pośrodku. Stromo zjeżdżamy ponad 600 metrów na dno wygasłego wulkanu. Zwiedzamy cały krater porośnięty sawanną z dłuższą przerwą nad przepięknym jeziorem z licznymi hipopotamami. Liczne stada dzikich zwierząt dosłownie na wyciągnięcie ręki. Po safari w kraterze jedziemy do Parku Narodowego Tarangire. Wśród fantastycznych afrykańskich krajobrazów minie nam reszta dnia. Charakterystyczne dla Tarangire są olbrzymie baobaby, które wyglądają tak, jakby ktoś zasadził je do góry korzeniami. Park zamieszkuje liczna populacja różnych gatunków antylop, lwów oraz niezliczona ilość gatunków ptactwa. Nocleg w Ngorongoro Sopa Lodge. Posiłki: śniadanie, obiad i kolacja.

Dzień 8: Krater Ngorongoro - Park Narodowy Tarangire
Po śniadaniu wyruszamy do Parku Narodowego Tarangire. Wśród fantastycznych afrykańskich krajobrazów spędzamy całe popołudnie. Charakterystyczne dla tutejszego krajobrazu są olbrzymie baobaby, które wyglądają tak, jakby ktoś zasadził je do góry korzeniami. Park Tarangire zamieszkuje liczna populacja różnych gatunków antylop oraz lwów. Nocleg w Tarangire Sopa Lodge. Posiłki: śniadanie, obiad i kolacja.

Dzień 9: Park Narodowy Tarangire - Arusha - Zanzibar
Rano odbywamy ostatnie safari w Parku Tarangire. Następnie żegnamy się z dziką Afryką i wyruszamy w stronę cywilizacji. Na obiad powinniśmy już być w Arushy. Po obiedzie udajemy się na lotnisko Kilimanjaro. Nasz lot na Zanzibar jest w godzinach popołudniowych. Przy sprzyjającej pogodzie będzie szansa podziwiać najwyższy szczyt Afryki - Mount Kilimanjaro! Na magicznej wyspie lądujemy po około godzinie lotu. Po szybkiej odprawie jedziemy do naszego hotelu. Nie możemy się już doczekać widoku białych plaż i turkusu Oceanu Indyjskiego. Po odprawie bagażowej jedziemy do wybranego przez nas hotelu. Posiłki: śniadanie, obiad i kolacja.

Dzień 10-12: Zanzibar
Błogie lenistwo na bajecznych plażach Zanzibaru, utrwalanie opalenizny, kąpiele w oceanie czy pięknie położonych hotelowych basenach. Na miejscu możliwe jest skorzystanie z licznych fakultatywnych atrakcji, takich jak sporty wodne, pływanie z delfinami, nurkowanie, zwiedzanie Stone Town, wycieczki na plantacje przypraw, do wioski Jambiani, snorkeling, nurkowanie czy wyprawy wędkarskie na otwarty ocean.

Dzień 13: Zanzibar - Warszawa
Po południu transfer na lotnisko i wylot do Europy. Przylot do Warszawy następnego dnia, z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych.

 

 CENA ZAWIERA
 CENA NIE ZAWIERA
- uczestnictwo w programie imprezy
- transfery lotnisko-hotel-lotnisko
- zakwaterowanie w hotelu Mvuli w Nairobi
- zakwaterowanie w hotelu Impala w Arushy
- zakwaterowanie w wyszczególnionych w programie lodgach i „tented campach” w parkach narodowych i rezerwatach
- 4 noclegi w hotelu na Zanzibarze ( Karafuu Beach Resort 5*, BleuBay 5* lub Sandies Mapenzi Beach Club)
- wyżywienie: śniadanie w hotelu w Nairobi i w Arushy, 3 posiłki dziennie podczas safari (poza 4 dniem), All Inclusive (Karafuu i Sandies Mapenzi Beach Club) lub 2 posiłki dziennie (BlueBay Resort) na Zanzibarze
- wszystkie opłaty wstępu do parków narodowych i rezerwatów
- transport samochodem przystosowanym do safari (mini bus w Kenii, 4X4 w Tanzanii)
- przelot wewnętrzny: Arusha - Zanzibar
- opiekę anglojęzycznego przewodnika / kierowcy w Kenii oraz w Tanzanii
- ubezpieczenie KL, NNW i BP
- przelotu międzynarodowego Warszawa – Nairobi, Zanzibar – Warszawa (3000 – 3400 PLN)
- wizy do Kenii (50 USD) i Tanzanii (50 USD)
- opłaty wylotowej z Zanzibaru (30 USD)
- dodatkowych posiłków i napoi
- zwyczajowych napiwków
- opcjonalnych atrakcji (wizyta w wiosce masajskiej: 30 USD/osobę, safari balonem: 450 USD/osobę)
- nieobowiązkowego, dodatkowego ubezpieczenia (kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej, chorób przewlekłych)
- wydatków własnych
- dopłaty do pokoju jednoosobowego