Udamy się tropami Wielkiej Piątki Afryki poprzez praktycznie wszystkie parki narodowe i rezerwaty Kenii. Wielka gratka dla każdego, kto nastawia się na typowe safari w poszukiwaniu dzikich zwierząt. Oprócz gwarantowanej Big Five zobaczymy oczywiściei innych przedstawicieli dzikiej fauny i flory. Zróżnicowany krajobraz poszczególnych rezerwatów i niezwykle dynamiczny program tego safari, spowodują że napewno nikt się nie będzie nudził.

Termin wyprawy
Cena
Przelot
Status
 Rezerwacja
 16.02 - 02.03.2014  2500 USD 2200 - 2600 PLN  przyjmujemy zgłoszenia
 06.07 - 20.07.2014  2500 USD 2200 - 2600 PLN  przyjmujemy zgłoszenia
 13.09 - 27.09.2014  2500 USD 2200 - 2600 PLN  przyjmujemy zgłoszenia

minimalna liczba uczestników przy której wyjazd jest realizowany to 4 osoby

Poza podanymi powyżej terminami istnieje możliwość zorganizowania wyjazdów indywidualnych
dla zamkniętych grup
od 2 osób - .

Dzień 1: Warszawa - Nairobi
Naszą wyprawę rozpoczynamy na międzynarodowym lotnisku Okęcie w Warszawie. Polecimy do stolicy Kenii z międzylądowaniem w jednym z europejskich portów lotniczych. Po przylocie transfer do hotelu w Nairobi. Nocleg w hotelu klasy turystycznej.

Dzień 2: Nairobi - Samburu
Nasz pierwszy dzień w Afryce. Po śniadaniu pakujemy nasze bagaże do samochodu i wyruszamy w stronę rezerwatu Samburu. Przejeżdżamy przez ostatni most na brązowej rzece Uaso Nyiro River, gdzie kończy się cywilizacja. Przed nami już tylko zielone wzgórza Afryki  i bujna sawanna. Jesteśmy na odwiecznych terenach plemienia Samburu. Stada dzikich zwierząt są dosłownie wszędzie. Jedziemy do miejsca gdzie rozbijemy nasz obóz. Dzisiejszy wieczór spędzamy przy płonącym ognisku nad brzegiem rzeki, zaś noc w namiotach. Jesteśmy w samym środku rezerwatu, bez prądu, odgłosów cywilizacji, bez żadnego ogrodzenia. Nieznane odgłosy otaczającej nas zewsząd dzikiej przyrody, blask ogniska i miliony gwiazd nad głowami uczynią ten wieczór niezapomnianym.

Dzień 3: Samburu National Park
Cały dzisiejszy dzień spędzamy na safari w rezerwacie Samburu. Samburu jest domem dla licznej populacji słoni, strusi afrykańskich, zebr, antylop i żyraf. Udajemy się również na poszukiwanie drapieżników. W Samburu mamy dużą szansę zobaczyć lwy, hieny oraz lamparty. Na noc powracamy do naszego obozu. Nocleg w namiotach na terenie parku.

Dzień 4: Samburu National Park - Jezioro Baringo
Opuszczamy park Samburu i przez Płaskowyż Lerochi jedziemy w stronę Jeziora Baringo. Po dotarciu do tego niezwykle urokliwego miejsca, rozstawiamy nasze namioty na malowniczo położonym nad brzegiem jeziora kempingu. Dosłownie kilkanaście metrów od naszych namiotów wylegują się stada hipopotamów, spotykamy także liczne tutaj krokodyle słodkowodne oraz ogromną różnorodność ptactwa. Jezioro Baringo jest domem dla ponad 1200 gatunków ptaków, z czego aż 450 z nich, jest gatunkami endemicznymi, czyli żyjącymi wyłącznie w tym jednym miejscu na świecie. Pod wieczór udajemy się na rejs łodzią po jeziorze Baringo. Po zapadnięciu zmroku staramy się wypatrzeć żerujące kilkanaście metrów od nas hipopotamy, które właśnie wyszły z jeziora. Będziemy mieli też dużą szansę usłyszeć mrożący krew w żyłach ryk krokodyla. A tego się nie zapomina!!!

Dzień 5: Jezioro Baringo - Jezioro Nakuru
Z nad Jeziora Baringo jedziemy do jednego z najpiękniejszych widokowo parków narodowych Kenii – Jeziora Nakuru. Po drodze odwiedzamy jeszcze pobliskie Jezioro Bogoria. Słynie ono z licznych gejzerów oraz gorących źródeł.  Spędzamy chwilę w tym pięknym miejscu, po czym kontynuujemy podróż do Nakuru. Po dotarciu na miejsce jedziemy na safari. Znakiem rozpoznawczym Nakuru National Park są występującej tu w ogromnych ilościach stada różowych flamingów. Dzięki nim całe jezioro z oddali przybiera intensywny, różowy kolor. Wjeżdżamy także na wysoko położony punkt widokowy, gdzie w towarzystwie pawianów podziwiamy niesamowitą panoramę parku. Nocleg spędzamy w namiotach na kempingu.

Dzień 6: Jezioro Nakuru - Masai Mara
Po śniadaniu udajemy się w stronę najbardziej chyba popularnego w Kenii rezerwatu, do Masai Mara. Masai Mara zamieszkuje największa populacja lwów w Kenii. Jakby tego było mało, stada bawołów i antylop, gepardy, słonie oraz wiele innych zwierząt są tutaj dosłownie na wyciągnięcie ręki. Nocleg spędzamy pod namiotami, na kempingu położonym nad brzegiem rzeki Talek.

Dzień 7: Masai Mara
Dzisiaj wstajemy dość wcześnie, żeby uzbrojeni w aparaty fotograficzne i kamery wyruszyć do rezerwatu na bezkrwawe łowy. W pierwszych promieniach wschodzącego afrykańskiego słońca, piękne zdjęcia gwarantowane! Rezerwat Masai Mara jest przedłużeniem Parku Narodowego Serengeti. Corocznie odbywa się tutaj niesamowity spektakl, z którego słynie to miejsce - Wielka Migracja. Miliony antylop gnu oraz innych roślinożerców przemierzają wielkie odległości w poszukiwaniu wody i pożywienia. Przekraczając rzekę Mara, dzielącą Serengeti od Masai Mara, wiele z nich ginie w paszczach czekających tu olbrzymich, sześciometrowych krokodyli. Na nocleg powracamy na nasz kemping. Nocleg w namiotach.

Dzień 8: Masai Mara - Nairobi
Opuszczamy nasz obóz i jedziemy do stolicy Kenii, Nairobi. Po drodze mamy przerwę na zakupy w miasteczku Narok. Pod wieczór docieramy do Nairobi. Zakwaterowanie w hotelu klasy turystycznej. Będzie okazja do chwili odpoczynku przed drugą częścią naszego safari.

Dzień 9: Nairobi - Amboseli National Park
Po śniadaniu wyjeżdżamy z Nairobi i udajemy się do Parku Narodowego Amboseli. Na miejsce docieramy wczesnym popołudniem. Jesteśmy bardzo blisko granicy z Tanzanią. Na każdym kroku towarzyszy nam
niesamowity widok na pokrytą śniegiem najwyższą górę Afryki - Kilimandżaro! Nocleg w namiotach na kempingu.
 
Dzień 10: Amboseli National Park
Dzisiejszy dzień spędzamy na safari w parku Amboseli. Żyje tutaj największa w Kenii populacja słoni, które widzimy dosłownie wszędzie. Z innych zwierząt spotkać możemy bawoły afrykańskie, nosorożce, hipopotamy, antylopy, zebry, lamparty oraz hieny. Park zamieszkuje także liczne plemię Masajów. Nocleg pod namiotami na kempingu.

Dzień 11: Amboseli National Park - Tsavo West
Po opuszczeniu Amboseli kierujemy się w stronę parku Tsavo West. Połączone parki Tsavo East i Tsavo West tworzą razem największy park narodowy w Kenii i jeden z największych w Afryce. Po drodze odwiedzamy Wzgórza Chyulu oraz Mzima Springs, gdzie obserwujemy z bliska bardzo liczne tutaj krokodyle. Nocleg na kempingu w namiotach.

Dzień 12: Tsavo West
Cały dzisiejszy dzień spędzimy na safari w Parku Narodowym Tsavo West. Popularnymi i często spotykanymi zwierzętami tutaj są słonie, antylopy, zebry oraz lamparty. Nocleg na kempingu w namiotach.

Dzień 13: Tsavo West - Tsavo East
Wcześnie rano jedziemy do Parku Narodowego Tsavo East. Tsavo East od niepamiętnych czasów było ulubionym miejscem do urządzania nielegalnych polowań. Kłusownicy dziesiątkowali żyjące tutaj kiedyś licznie zwierzęta. Dziś jednak sytuacja jest już na tyle opanowana, że nikogo nie dziwi widok wielkich stad słoni czy bawołów afrykańskich. Dość często spotyka się tutaj także drapieżniki. Będzie okazja zobaczyć słynne "czerwone słonie", całe pokryte wszechobecnym czerwonym pyłem. Nocleg w namiotach na kempingu.

Dzień 14: Tsavo East - Mombasa
Po śniadaniu jedziemy w kierunku Oceanu, do Mombasy. Nasza przygoda na safari kończy się w tym drugim co do wielkości mieście Kenii. Zakwaterowanie w hotelu klasy turystycznej w Mombasie.

Dzień 15: Mombasa - Warszawa
To już, niestety, nasze ostatnie chwile w Czarnej Afryce. Ze łzami w oczach pakujemy swoje bagaże i wyruszamy na międzynarodowe lotnisko w Mombasie, skąd samolot zabierze nas do Europy.

 CENA ZAWIERA
 CENA NIE ZAWIERA
- uczestnictwo w programie imprezy
- transfery lotnisko-hotel-lotnisko
- 1 noc w Nairobi w hotelu klasy turystycznej ze śniadaniem
- 1 noc w Mombasie w hotelu klasy turystycznej ze śniadaniem
- noclegi na kempingach podczas wyprawy
- sprzęt kempingowy: namioty 3-osobowe (2 osoby w namiocie), materace, krzesła
- wyżywienie: 3 posiłki dziennie podczas safari
- transport samochodem przystosowanym do safari
- wszystkie opłaty wstępu do parków narodowych i rezerwatów
- opiekę anglojęzycznego przewodnika / kierowcy
- ubezpieczenie NNW, KL i BP
- biletu lotniczego Warszawa-Nairobi-Warszawa
- wizy do Keni (50 USD)
- śpiworów (możliwe wypożyczenie w Nairobi za 30 USD + depozyt 40 USD)
- nieobowiązkowego, dodatkowego ubezpieczenia (Flying Doctors - 50 USD, chorób przewlekłych, rezygnacji z imprezy turystycznej)
- napoi i dodatkowych posiłków
- zwyczajowych napiwków
- wydatków osobistych