Lokalizacja

Safari na południe Malawi połączone z wyprawą do Zambii, do jednego z najpiękniejszych i najdzikszych parków narodowych w Afryce - South Luangwa National Park w Zambii. Spektakularne krajobrazy, dzikie zwierzęta, biały piasek i turkus jednego z największych jezior Afryki.

Termin wyprawy
Cena
Przelot
Status
 Rezerwacja
05.07 - 18.07.2014 1610 USD  4000 - 4400 PLN przyjmujemy zgłoszenia
04.10 - 17.10.2014 1610 USD  4000 - 4400 PLN przyjmujemy zgłoszenia
minimalna liczba uczestników przy której wyjazd jest realizowany to 4 osoby

Poza podanym powyżej terminem istnieje możliwość zorganizowania wyjazdów indywidualnych
dla zamkniętych grup od 4 osób -
.

Dzień 1: Warszawa - Lilongwe
Wylot z międzynarodowego lotniska Okęcie w Warszawie. Do stolicy Malawi polecimy z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych.

Dzień 2: Lilongwe
Po przylocie do Lilongwe transfer do hotelu i czas wolny.

Dzień 3: Lilongwe - Blantyre
Wyjazd z Lilongwe i przejazd do Blantyre, handlowej i przemysłowej stolicy Malawi. Obiad zjemy po drodze. Po przyjeździe zwiedzanie tętniących życiem ulic Blantyre. Kemping rozbijemy w zielonym ogrodzie Doogles Lodge. Kolacja na kempingu.

Dzień 4: Blantyre - Płaskowyż Zomba
Po śniadaniu wyjazd do płaskowyżu Zomba. Zatrzymamy się w dawnej stolicy Malawi - Zomba, znanej z kolonialnej architektury i etnicznej różnorodności. Udamy się na ruchliwy i kolorowy targ, by zakupić zaopatrzenie na kilka następnych dni. Po targach z nieugiętymi, ale bardzo życzliwymi sprzedawcami przejedziemy na płaskowyż, by wśród sosen i cyprysów rozbić nasz obóz. Czas na relaks lub obserwację dzikich zwierząt. Kolacja przy ognisku na kempingu.

Dzień 5: Płaskowyż Zomba
Dzień spędzamy na płaskowyżu Zomba, dzieląc czas pomiędzy spacery i trekkingi, np. do Chingwe Hole lub położonych nieopodal wodospadów. Okolica jest przepiękna, a krajobraz zapiera dech w piersiach.

Dzień 6: Płaskowyż Zomba - Park Narodowego Liwonde
Po wczesnym śniadaniu wyjazd do Parku Narodowego Liwonde. Jest to najbogatszy przyrodniczo park Malawi. Żyje tu  około 900 słoni, a w rzece Shire pławią się stada hipopotamów i krokodyli. Po drodze zatrzymamy się na pamiątkowy szał zakupowy, w centrum lokalnego rzemiosła! Obóz rozbijemy na Mvuu Campsite, by móc w pełni rozkoszować się nieznanymi odgłosami tropikalnej nocy... Dla chętnych fakultatywne safari.

Dzień 7: Park Narodowego Liwonde - Jezioro Malawi
Z samego rana, dla chętnych będzie okazja odbyć rejs po rzece. Z bardzo bliska będzie można przyjrzeć się stadom hipopotamów czy krokodyli. Dla bardziej odważnych piesze safari - emocje gwarantowane!!! Następnie przejazd do Cape Maclear. Po rozbiciu namiotu pierwszy rzut oka na Jezioro Malawi... Plażowanie, pływanie, snorkeling... Dla chętnych będzie możliwość wybrać się kajakiem lub łódką na znajdującą się nieopodal wyspę Mumbo.

Dzień 8: Jezioro Malawi
Wypoczynek na pięknych plażach Jeziora Malawi. Utrwalanie opalenizny z safari oraz podziwianie tysięcy gatunków ryb (w tym wiele endemicznych), znanych dotąd tylko z zoo lub domowego akwarium!

Dzień 9: Jezioro Malawi - Lilongwe
Powrót do stolicy kraju. Po drodze czas na zakupy na przydrożnym targu. Po dotarciu do Lilongwe transfer do hotelu. Czas wolny na złapanie oddechu przed safari do Zambii.

Dzień 10: Lilongwe - Dolina Luangwa
Wyjazd z Lilongwe w Malawi w kierunku Doliny Luangwa w Zambii. Po drodze zatrzymamy się na obiad.
Po południu dojedziemy nad rzekę Luangwa, gdzie rozbijemy nasz obóz. Resztę dnia spędzimy na aklimatyzacji w afrykańskim buszu, wypatrując słoni i innych zwierząt zmierzających do wodopoju. Gdy zapadnie zmierzch zjemy kolację, a następnie udamy się do naszych namiotów na zasłużony wypoczynek.

Dzień 11/12: Park Narodowy South Luangwa
Wcześnie rano, po śniadaniu wyjazd na safari do południowej części Parku Narodowego Luangwa. Tropienie słoni,  żyraf, zebr, lwów, gepardów i wielu wielu innych! Po dobrych kilku godzinach powrót do obozu na obiad. Szukanie ochłody przed palącym, afrykańskim słońcem, czas na drzemkę lub kąpiele w basenie. Następnie ponowny wyjazd do parku na wieczorne safari. Po zapadnięciu zmroku UNIKALNE, nocne obserwacje dzikiej przyrody... Po naprawdę mocnych wrażeniach powrót na kemping na kolację i nocleg.

Dzień 13: Park Narodowy South Luangwa - Lilongwe
Powrót do stolicy kraju Lilongwe i transfer do hotelu. Będzie czas na ostatnie zakupy przed powrotem do kraju.

Dzień 14: Lilongwe - Warszawa
Transfer na międzynarodowe lotnisko w Lilongwe i wylot do Europy.

 CENA ZAWIERA
 CENA NIE ZAWIERA
- uczestnictwo w programie imprezy
- 3 noclegi w Lilongwe w hotelu ze śniadaniem
- transfery lotnisko-hotel-lotnisko
- noclegi w namiotach podczas wyprawy
- sprzęt biwakowy (namioty, materace) z wyjątkiem śpiworów, które należy wziąć ze sobą z Polski
- wyżywienie: 3 posiłki dziennie
- bilety wstępu do wszystkich zwiedzanych parków narodowych i rezerwatów
- transport samochodem przystosowanym do safari
- pośrednictwo wizowe w Ambasadzie Malawi w Berlinie
- opiekę anglojęzycznego przewodnika oraz kucharza
- ubezpieczenie KL, NNW i BP
- przelotów międzynarodowych Warszawa – Lilongwe – Warszawa
- wizy do Malawi i Zambii
- dodatkowych posiłków i napoi
- opcjonalnych atrakcji nie wyszczególnionych w programie imprezy
- zwyczajowych napiwków
- nieobowiązkowego, dodatkowego ubezpieczenia (choroby przewlekłe, rezygnacja z imprezy turystycznej)
- wydatków własnych