Barwna, przekrojowa i niezwykle ciekawa wyprawa, w trakcie której przemierzymy tysiące kilometrów przez góry, pustynie, wybrzeża Oceanu i bezkresne sawanny Namibii. Miasteczka i wioski, barwni i ciekawi mieszkańcy, egzotyczne plemiona oraz dzikie zwierzęta. Nie sposób opisać w kilku zdaniach piękna i egzotyki tych miejsc, ich oddalenia od cywilizacji czy problemów codziennych współczesnego świata. To trzeba zobaczyć i przeżyć! Zapraszamy zatem na spotkanie ze wspaniałą przygodą w naprawdę przepięknym i niesamowitym zakątku Afryki Południowej.

Cena przelotu w tym terminie jest uzależniona od bieżącej oferty przewoźników lotniczych. Nie latamy czarterami!!!
________________________________________________________________________

Dzień 1: Warszawa - Johannesburg
Przelot do stolicy Namibii z przesiadkami tranzytowymi w jednym z europejskich portów lotniczych oraz w Johannesburgu w RPA. Przylot do Johannesburga we wczesnych godzinach porannych.

Dzień 2: Johannesburg - Windhoek
Po godzinnym locie lądujemy w stolicy Namibii, na lotnisku Hosea Kutako. Po odprawie wizowej spotykamy się z naszym przewodnikiem. Po bardzo długim locie każdy jest zmęczony, dlatego będzie czas na sen, relaks, spacery czy po prostu zaaklimatyzowanie się.

Dzień 3: Windhoek - Sossusvlei
Jemy śniadanie i wyjeżdżamy na południe Namibii, w kierunku Sossusvlei. Za oknami, niczym w kalejdoskopie, przewijają się niezwykle malownicze krajobrazy. W Gamsberg Pass zatrzymujemy się na dłuższą chwilę. To niezwykle urokliwy, górski punkt widokowy, skąd rozpościera się przepiękna górska panorama okolicznych terenów. Jadąc dalej przekraczamy Zwrotnik Koziorożca. Jest czas na pamiątkowe zdjęcia i rozprostowanie nóg. Na lunch zatrzymamy się w maleńkiej, pustynnej osadzie Solitaire. Po dotarciu w okolice Sossusvlei, mamy jeszcze czas na zwiedzenie Kanionu Sesriem, jednego z najpiękniejszych widokowo kanionów Namibii.

Dzień 4: Sossusvlei - Swakopmund
O wschodzie słońca wyruszamy podziwiać najwyższe wydmy na świecie. Największa, zwaną „Big Daddy”, wznosi się na wysokość ponad 300 metrów! Mozolnie wspinamy się na "Dune 45", z której podziwiamy pejzaż pustyni zmieszany z afrykańską sawanną. Następnie udajemy się do Dead Vlei, gdzie surrealistyczny krajobraz wysuszonych i powykręcanych akacji robi na nas niesamowite wrażenie. Mając aparaty pełne pomarańczowych wydm, wyruszamy w dalszą drogę. Kierujemy się na północny-zachód Namibii, w kierunku miasteczka-oazy Swakopmund. Droga wiedzie poprzez Pustynię Namib oraz Park Narodowy Namib-Naukluft. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy zwierzęta zamieszkujące te tereny: strusie, zebry górskie, nosorożce oraz szeroką gamę antylop. Do Swakopmund docieramy późnym wieczorem.

Dzień 5: Swakopmund i okolice
Od rana czas na odpoczynek, zwiedzanie miasta, zakupy lub atrakcje fakultatywne (rejs do fok i delfinów, quady, Galeria Kryształów czy Park Węży). Dla wybierających miasto i zakupy, będzie okazja do zakupu pamiątek czy oryginalnych afrykańskich upominków. W Swakopmund jest duży wybór sklepów oferujących lokalne wyroby oraz liczne stoiska ulicznych wystawców na miejscowym bazarze. Po południu jedziemy do Doliny Księżycowej. Zobaczymy też sławną pustynną roślinę Welwitchji Mirabilis, niezwykłą atrakcję botaniczną. Jest to jedna z najstarszych roślin świata, zwana też „żyjącą skamieliną”.

Dzień 6: Swakopmund - Góry Brandberg
Dzisiaj pojedziemy jeszcze dalej na północ. Wzdłuż wybrzeża Oceanu Atlantyckiego dojedziemy do Cape Cross, gdzie znajduje się największa w Afryce kolonia fok. Po sesji zdjęciowej odbijamy w głąb lądu, do masywu górskiego Brandberg. W oddali majaczy najwyższy szczyt Namibii, Konigsberg, liczący 2574m. Podziwiamy ukryte głęboko w górach malowidła naskalne Buszmenów, liczące od 2000 do nawet 4000 lat. 

Dzień 7: Góry Brandberg - Petrified Forest
Po śniadaniu ruszamy dalej w kierunku północnym, do Damaraland. Zwiedzamy Twyfelfontain, ponad 2000 petroglifów wyrytych w rdzawych skałach, wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Petroglify przedstawiają życie, obyczaje i kulturę Buszmenów. Następnie zobaczymy jeszcze sławny Petrified Forest, czyli Skamieniały Las.

Dzień 8: Petrified Forest - Opuwo
Wyruszamy w głąb Kaokoland, kierując się na stolicę tego regionu, Opuwo. Tutaj zwiedzamy tradycyjną wioskę ludzi Himba, którzy po dzień dzisiejszy zachowali swoje dawne pasterskie tradycje i obyczaje. Obserwujemy ich codzienne życie w plemiennej społeczności. Takie niecodzienne, egzotyczne spotkanie pozwala nam poczuć przeszłość i ducha tych okolic.

Dzień 9: Himba
Z samego rana, Wraz z lokalnym przewodnikiem wyruszamy do wioski plemienia Himba. Dowiemy się trochę więcej o tradycjach i obyczajach tego unikalnego i egzotycznego plemienia. Będzie szansa obserwowania życia codziennego ludu Himba oraz dużo czasu na unikalne, egzotyczne zdjęcia. Po wizycie w wiosce powracamy na lunch do Opuwo. Po południu czas wolny.

Dzień 10 i 11: Opuwo - Kunene River
O świcie wyruszamy w kierunku Wodospadu Epupa na Rzece Kunene. Kunene River stanowi naturalną granicą pomiędzy Namibią i Angolą. Największy pojedynczy spadek wody wynosi tutaj 37 metrów. Po zakwaterowaniu czas wolny do dowolnego wykorzystania. Na miejscu dostępne są następujące, opcjonalne atrakcje (nie wliczone w cenę wyprawy):
1.    White water rafting. (strzał adrenaliny na szalonym raftingu po rzece Kunene)
2.    Spływ kajakami po Rzece Kunene.
3.    Trekking po wyznaczonych szlakach.
4.    Rejs łodzią po rzece na zachód słońca.
Dla pragnących po prostu odpocząć jest to również idealne miejsce. Możliwość podziwiania licznego tutaj ptactwa lub ogromnych krokodyli afrykańskich zamieszkujacych rzekę. Krokodyle w Kunene są jednymi z najbardziej agresywnych krokodyli Afryki! W tym rejonie spotkać też możemy olbrzymie jaszczury, których długość dochodzi do nawet dwóch metrów.

Dzień 12: Kunene River - Ruakana
Po śniadaniu wyjeżdżamy w kierunku południowym. Mijamy miasteczko Opuwo, a następnie kierujemy się do miejscowości Ruakana. Jedziemy przez tereny Ovamboland, zamieszkane w większości przez ludność z plemienia Ovambo. Do Ruakana docieramy po południu i po szybkim zakwaterowaniu wyruszamy podziwiać spektakularnie położony Wodospad Ruakana. Przepiękne zdjęcia gwarantowane!

Dzień 13: Etosha National Park
Dzisiaj wyruszamy w stronę najsławniejszego Parku Narodowego Namibii - Etosha. Jedziemy rozległą sawanną, mijając po drodze liczne wioski plemienia Ovambo. Odwiedzamy Baobab Ombalantu Tree Heritage, z centralną figurą baobabu, którego historia sięga jeszcze czasów wojen plemiennych. Olbrzymia dziupla, w trakcie konfliktów, służyła za schronienie dla lokalnych plemion, w szczególności kobiet i dzieci. W późniejszym okresie znajdowała się tutaj siedziba poczty, była tu też kawiarnia... Po wizycie w Ombalantu, wracamy na szlak wiodący do Etosha, z przerwą na zwiedzenie małego lokalnego bazaru w Oshakati, stolicy tego rejonu. Dla chętnych i odważnych polecamy skosztowanie lokalnego przysmaku, czyli suszonych gąsienic Mopane. Późnym popołudniem wjeżdżamy do Parku Etosha. Naturalne piękno i dzikość tej części świata jest oszałamiająca.

Dzień 14: Etosha National Park
Cały dzień spędzamy na safari w parku, tropiąc i podziwiając zamieszkujące je dzikie zwierzęta, takie jak lwy, słonie, żyrafy, zebry i całą gamę antylop (kudu, oryx, springbok, impala, eland, gnu). Przejedziemy około 200 km drogami szutrowymi, zatrzymując się przy licznych wodopojach i obserwując ten żywy „teatr natury” w najlepszym wydaniu. Po dniu pełnym wrażeń, możliwość obserwacji dzikich zwierząt nad wodopojem blisko naszego kampingu. Do późna w nocy, z bezpiecznej odległości, będzie można obserwować dzikie zwierzęta chłodzące się w wodzie i kojące pragnienie po całym dniu upałów.

Dzień 15: Etosha National Park - Windhoek
Z nieukrywanym żalem żegnamy się z dziką Afryką i ruszamy w kierunku Windhoek. Na trasie zatrzymamy się na lunch w małym miasteczku Okahandja, gdzie będzie okazja zakupić ostatnie pamiątki na lokalnym targu. Po przybyciu do
stolicy transfer na lotnisko Hosea Kutako, skąd samolot zabierze nas do Europy. Przylot do Polski następnego dnia.
________________________________________________________________________

TERMIN WYJAZDU:

28.08 - 11.09.2012
- wolne miejsca /

Poza podanym powyżej terminem istnieje możliwość zorganizowania wyjazdów indywidualnych
dla zamkniętych grup od 2 osób - .

________________________________________________________________________

CENA: 1900 EUR/osobę
minimalna liczba uczestników przy której wyjazd jest realizowany to 6 osób
________________________________________________________________________

STATUS WYPRAWY: przyjmujemy zgłoszenia na ten termin
________________________________________________________________________ 

Cena zawiera:

 • uczestnictwo w programie imprezy
 • opiekę polskiego pilota
 • transfery lotnisko – hotel – lotnisko
 • wszystkie opłaty za wstępy do parków narodowych i rezerwatów
 • zakwaterowanie w namiotach oraz obiektach klasy turystycznej
 • wyżywienie: 3 posiłki dziennie
 • transport samochodem 4x4 przystosowanym do safari
 • pośrednictwo wizowe w Ambasadzie Namibii w Berlinie
 • ubezpieczenie KL, NNW i BP

Cena nie zawiera:

 • międzynarodowego przelotu: Warszawa – Windhoek – Warszawa
 • wizy do Namibii (45 EUR)
 • zwyczajowych napiwków
 • opcjonalnych atrakcji i wycieczek
 • dodatkowych posiłków i napoi
 • dodatkowego nieobowiązkowego ubezpieczenia (choroby przewlekłe, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy, Flying Doctors)

Zapisz się do newslettera, aby być zawsze na bieżąco!