Lokalizacja

Barwna, przekrojowa i niezwykle ciekawa wyprawa, w trakcie której przemierzymy tysiące kilometrów przez góry, pustynie, wybrzeża Oceanu i bezkresne sawanny Namibii. Miasteczka i wioski, barwni i ciekawi mieszkańcy, egzotyczne plemiona oraz dzikie zwierzęta. Nie sposób opisać w kilku zdaniach piękna i egzotyki tych miejsc, ich oddalenia od cywilizacji czy problemów codziennych współczesnego świata. To trzeba zobaczyć i przeżyć! Zapraszamy zatem na spotkanie ze wspaniałą przygodą w naprawdę przepięknym i niesamowitym zakątku Afryki Południowej.

Termin wyprawy
Cena
Przelot
Status
 Rezerwacja
 19.04 – 03.05.2014
(wyjazd z polskim pilotem)
 2160 EUR 4000 - 4600 PLN  przyjmujemy zgłoszenia
 18.05 – 01.06.2014
(wyjazd z polskim pilotem)
 2160 EUR 4000 - 4600 PLN  przyjmujemy zgłoszenia
 20.06 – 04.07.2014
(wyjazd z polskim pilotem)
 2160 EUR 4000 - 4600 PLN  przyjmujemy zgłoszenia
 16.08 – 30.08.2014
(wyjazd z polskim pilotem)
 2160 EUR 4000 - 4600 PLN  przyjmujemy zgłoszenia
 19.09 – 03.10.2014
(wyjazd z polskim pilotem)
 2160 EUR 4000 - 4600 PLN  przyjmujemy zgłoszenia
 18.10 – 01.11.2014
(wyjazd z polskim pilotem)
 2160 EUR 4000 - 4600 PLN  przyjmujemy zgłoszenia
 12.12 – 26.12.2014
(wyjazd z polskim pilotem)
 2160 EUR 4000 - 4600 PLN  przyjmujemy zgłoszenia
minimalna liczba uczestników przy której wyjazd jest gwarantowany to 2 osoby

Dzień 1: Warszawa - Johannesburg
Przelot do stolicy Namibii z przesiadką tranzytową w jednym z europejskich portów lotniczych oraz w Johannesburgu w RPA. Przylot do Johannesburga we wczesnych godzinach porannych.

Dzień 2: Johannesburg - Windhoek
Po godzinnym locie lądujemy w stolicy Namibii, na lotnisku Hosea Kutako. Po odprawie wizowej spotykamy się z naszym przewodnikiem. Po bardzo długim locie każdy jest zmęczony, dlatego będzie czas na sen, relaks, spacery czy po prostu zaaklimatyzowanie się.

Dzień 3: Windhoek - Sossusvlei
Jemy śniadanie i wyjeżdżamy na południe Namibii, w kierunku Sossusvlei. Za oknami, niczym w kalejdoskopie, przewijają się niezwykle malownicze krajobrazy. Nasza trasa przebiega przez  krajobrazowe tereny buszlandu. Zjedziemy z płaskowyżu centralnego na tereny sawanny Pustyni Namib, przepięknym przejściem górskim Spreetshoogte zatrzymując się w miejscu widokowym na zrobienie fantastycznych zdjęć. Przekraczamy liczne wyschnięte kryta rzeczne, które wypełniają się wodą tylko podczas pory deszczowej. Na lunch zatrzymamy się w maleńkiej, pustynnej osadzie Solitaire. Będzie okazja na spróbowanie świeżo upieczonej szarlotki, uważanej tutaj za najlepszą w Namibii.

Dzień 4: Sossusvlei i okolice
Przed wschodem słońca wyruszamy podziwiać najwyższe wydmy na świecie. Największa, zwaną „Big Daddy”, wznosi się na wysokość ponad 300 metrów! Mozolnie wspinamy się na "Dune 45", z której podziwiamy pejzaż pustyni zmieszany z afrykańską sawanną. Następnie udajemy się do Dead Vlei (Martwa Dolina), gdzie surrealistyczny krajobraz wysuszonych i powykręcanych akacji na tle pomarańczowych wydm robi na nas niesamowite wrażenie. Mając aparaty pełne pomarańczowych wydm, wyruszamy w dalszą drogę. Po południu wybierzemy się na wycieczkę do niesamowitego Kanionu Sesriem.

Dzień 5: Sossusvlei - Swakopmund
Kierujemy się na północny-zachód Namibii, w kierunku nadoceanicznego miasteczka-oazy Swakopmund. Jedziemy przez wysuszone koryto Rzeki Kuiseb oraz Kanion Kuiseb. Bezkresne przestrzenie pustynnego krajobrazu przecinają od czasu do czasu nieliczne sawanny. Droga wiedzie poprzez Pustynię Namib oraz Park Narodowy Namib-Naukluft. Przekraczamy Zwrotnik Koziorożca. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy zwierzęta zamieszkujące te tereny: strusie, zebry górskie, nosorożce oraz szeroką gamę antylop. Do Swakopmund docieramy późnym wieczorem.

Dzień 6: Swakopmund i okolice
Od rana czas na odpoczynek, zwiedzanie miasta, zakupy lub atrakcje fakultatywne (rejs do fok i delfinów, quady, Galeria Kryształów czy Park Węży). Dla wybierających miasto i zakupy, będzie okazja do zakupu pamiątek czy oryginalnych afrykańskich upominków. W Swakopmund jest duży wybór sklepów oferujących lokalne wyroby oraz liczne stoiska ulicznych wystawców na miejscowym bazarze. Po południu jedziemy do Doliny Księżycowej. Zobaczymy też sławną pustynną roślinę Welwitchji Mirabilis, niezwykłą atrakcję botaniczną. Jest to jedna z najstarszych roślin świata, zwana też „żyjącą skamieliną”.

 

Dzień 7: Swakopmund - Góry Brandberg
Dzisiaj pojedziemy jeszcze dalej na północ. Wzdłuż wybrzeża Oceanu Atlantyckiego dojedziemy do Cape Cross, gdzie znajduje się największa w Afryce kolonia fok. Po sesji zdjęciowej odbijamy w głąb lądu, do masywu górskiego Brandberg. W oddali majaczy najwyższy szczyt Namibii, Konigsberg, liczący 2574m. Podziwiamy ukryte głęboko w górach malowidła naskalne Buszmenów, liczące od 2000 do nawet 4000 lat. 

Dzień 8: Góry Brandberg - Petrified Forest
Po śniadaniu ruszamy dalej w kierunku północnym, do Damaraland. Zwiedzamy Twyfelfontain, ponad 2000 petroglifów wyrytych w rdzawych skałach, wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Petroglify przedstawiają życie, obyczaje i kulturę Buszmenów. Następnie zobaczymy jeszcze sławny Petrified Forest, czyli Skamieniały Las.

Dzień 9: Petrified Forest - Opuwo
Wyruszamy w głąb Kaokoland, kierując się na stolicę tego regionu, Opuwo. Tutaj zwiedzamy tradycyjną wioskę ludzi Himba, którzy po dzień dzisiejszy zachowali swoje dawne pasterskie tradycje i obyczaje. Obserwujemy ich codzienne życie w plemiennej społeczności. Takie niecodzienne, egzotyczne spotkanie pozwala nam poczuć przeszłość i ducha tych okolic.

Dzień 10: Himba
Z samego rana, Wraz z lokalnym przewodnikiem wyruszamy do wioski plemienia Himba. Dowiemy się trochę więcej o tradycjach i obyczajach tego unikalnego i egzotycznego plemienia. Będzie szansa obserwowania życia codziennego ludu Himba oraz dużo czasu na unikalne, egzotyczne zdjęcia. Po wizycie we wiosce wyruszamy w kierunku Wodospadu Epupa na Rzece Kunene. Rzeka ta jest naturalną granicą pomiędzy Namibią i Angolą. Największy pojedynczy spadek wody wynosi tutaj 37 metrów.

Dzień 11: Kunene River
Dzisiaj mamy czas wolny do dowolnego wykorzystania. Na miejscu dostępne są następujące, opcjonalne atrakcje (nie wliczone w cenę wyprawy):
1.    White water rafting. (strzał adrenaliny na szalonym raftingu po rzece Kunene). Cena na osobę: 45 EUR.
2.    Spływ kajakami po Rzece Kunene. Cena na osobę: 35 EUR.
3.    Trekking po wyznaczonych szlakach. Bez opłat.
Dla pragnących po prostu odpocząć jest to również idealne miejsce. Możliwość podziwiania licznego tutaj ptactwa lub ogromnych krokodyli afrykańskich zamieszkujacych rzekę. Krokodyle w Kunene są jednymi z najbardziej agresywnych krokodyli Afryki! W tym rejonie spotkać też możemy olbrzymie jaszczury, których długość dochodzi do nawet dwóch metrów.

Dzień 12: Kunene River - Etosha National Park
Dzisiaj wyruszamy w stronę najsławniejszego Parku Narodowego Namibii - Etosha. Na miejsce docieramy około południa. Zatrzymamy się na dwie noce na jednym z kampinów.
Naturalne piękno i dzikość tej części świata jest oszałamiająca! Tylko z niewielką interwencją człowieka, natura została pozostawiona sama sobie. Obserwujemy harmonię i balans przyrody dający swoiste poczucie spokoju i ukojenia.

Dzień 13: Etosha National Park
Cały dzień spędzamy na safari w Etosha, tropiąc, podziwiając i fotografując mieszkające tu dzikie zwierzęta. Lwy, słonie, żyrafy, zebry i cała gama antylop (kudu, oryx, springbok, impala, eland, gnu) są tutaj niemalże na wyciągnięcie ręki. Przejedziemy około 200 km drogami szutrowymi, zatrzymując się przy licznych wodopojach i obserwując ten żywy „teatr natury” w najlepszym wydaniu. Po dniu pełnym wrażeń, możliwość obserwacji dzikich zwierząt nad wodopojem blisko naszego kampingu. Do późna w nocy, z bezpiecznej odległości, będzie można obserwować dzikie zwierzęta chłodzące się w wodzie i kojące pragnienie po całym dniu upałów.

Dzień 14: Etosha National Park - Windhoek
Z nieukrywanym żalem żegnamy się z dziką Afryką i ruszamy w kierunku Windhoek. Na trasie zatrzymamy się na lunch w małym miasteczku Okahandja, gdzie będzie okazja zakupić ostatnie pamiątki na lokalnym targu. Po przybyciu do stolicy zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny.

Dzień 15: Windhoek - Warszawa
W oczekiwaniu na przelot czas wolny do dowolnego wykorzystania. Następnie transfer na lotnisko Hosea Kutako, skąd samolot zabierze nas do Europy. Przylot do Polski następnego dnia.

 

 CENA ZAWIERA
 CENA NIE ZAWIERA

- uczestnictwo w programie imprezy
- transfery lotnisko-hotel-lotnisko
- zakwaterowanie w namiotach oraz obiektach klasy turystycznej
- wyżywienie: 3 posiłki dziennie
- transport samochodem 4x4 przystosowanym do safari
- opłaty wstępu do wszystkich odwiedzanych parków narodowych i rezerwatów
- opiekę polskiego pilota
- pośrednictwo wizowe w Ambasadzie Namibii w Berlinie
- ubezpieczenie KL, NNW i BP

- międzynarodowego przelotu: Warszawa – Windhoek – Warszawa
- wizy do Namibii (45 EUR)
- opcjonalnych atrakcji
- dodatkowych posiłków i napoi
- dodatkowego nieobowiązkowego ubezpieczenia (choroby przewlekłe, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy)
- napiwków