Wyprawa wydobywająca z Afryki Wschodniej wszystko to co najlepsze i warte zobaczenia połączona z elementami wyprawy backpackerskiej. Wielodniowa przygoda na safari w Kenii oraz Tanzanii, zakończona wypoczynkiem na pachnącej przyprawami wyspie Zanzibar. Dzikie zwierzęta, plemiona Masajów, góry, jeziora, wielkie równiny, turkus oceanu oraz tygiel zapachów i smaków Zanzibaru.

Na tą wyprawę terminy ustalane są indywidualnie (na życzenie) dla zamkniętych grup od 2 osób - .


Dzień 1: Warszawa - Nairobi
Wylot z Warszawy i przelot do Nairobi, z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych. Do stolicy Kenii przylecimy w godzinach wieczornych. Po odprawie bagażowo – paszportowej i wykupieniu wiz, transfer do hotelu The Mvuli House w Nairobi na nocleg.

Dzień 2: Nairobi - Masai Mara
Po śniadaniu wyjeżdżamy do rezerwatu Masai Mara. Po opuszczeniu Nairobi otaczają nas piękne krajobrazy afrykańskiej sawanny. Z kilku miejsc widokowych mamy też okazję zobaczyć panoramę Wielkiego Rowu Afrykańskiego. Zbliżając się do Masai Mara widzimy też pierwsze dzikie zwierzęta oraz masajskich wojowników. Po dotarciu do rezerwatu wyruszamy na pierwsze safari. Nocleg w Ol Moran Tented Camp.

Dzień 3: Masai Mara
Dzisiejszy cały dzień spędzamy w Masai Mara. Odbywamy też dwa safari: pierwsze, wczesno poranne oraz drugie popołudniowe. Godziny safari wybrane zostały nieprzypadkowo. W tym czasie widzimy bowiem więcej dzikich zwierząt, niż w pozostałych porach dnia. Chłód poranka oraz zbliżający się wieczór to też czas największej aktywności drapieżników. Podziwiamy liczne tutaj lwy, gepardy, słonie, bawoły afrykańskie, żyrafy, hieny, szakale, różne gatunki antylop, krokodyle, hipopotamy oraz wielobarwne ptaki. Nocleg w Ol Moran Tented Camp.

Dzień 4: Masai Mara - Jezioro Nakuru
Opuszczamy Masai Mara i dnem doliny ryftowej udajemy się do Parku Narodowego Jeziora Nakuru. Ten piękny krajobrazowo park słynie z niezliczonych ilości flamingów, które nadają jezioru niezapomniany, różowy kolor. Odbywamy safari w parku przyglądając się z bliska flamingom oraz licznie występującym tutaj innym zwierzętom. Będzie szansa zobaczyć nosorożce białe, które do niedawna zagrożone były całkowitym wyginięciem oraz żyrafę siatkowaną, całkowicie inną, niż widziane przez nas dotychczas. Wjeżdżamy także na Baboon Cliff, skąd w towarzystwie niezliczonych tutaj pawianów, podziwimy zapierającą dech w piersiach panoramę całego parku. Nocleg na kempingu.

Dzień 5: Jezioro Nakuru - Amboseli National Park
Po śniadaniu jedziemy do Parku Narodowego Amboseli. Położony w cieniu najwyższej góry Afryki – Kilimandżaro, Park Amboseli uważany jest za jeden z najpiękniejszych widokowo parków narodowych Kenii. Oprócz licznie występujących dzikich zwierząt, widzimy także wioski mieszkających tutaj plemion masajskich. Kultura, styl życia oraz charakterystyczne stroje i ozdoby Masajów pozostają niezmienne od niepamiętnych czasów. Wszystko to oczywiście oglądamy z bliska na safari w parku. Nocleg na kempingu.

Dzień 6: Amboseli NP - Krater Ngorongoro
Dzisiaj czeka nas długa droga. Jedziemy do Tanzanii. Naszym celem jest ogromny, wygasły krater Ngorongoro. Granicę kenijsko – tanzańską przekraczamy w miejscowości Namanga. Po uzyskaniu wiz wjeżdżamy do Tanzanii. Jedziemy szutrową drogą, wijącą się przez afrykańską sawannę. Późnym popołudniem docieramy do granic krateru. Nocleg w Rhino Lodge.

Dzień 7: Ngorongoro - Serengeti
Rano jedziemy na safari. Zjedziemy na samo dno ogromnego, mierzącego 30 km. średnicy, krateru. Ogromne przestrzenie, liczne stada dzikich zwierząt i malownicze jeziora, są ucztą dla naszych oczu. Ngorongoro to zamknięty ekosystem. Zwierzęta zamieszkujące krater rodzą się tutaj, żyją i umierają. Zwiedziwszy cały wulkan wyjeżdżamy w drogę do będącego ikoną Tanzanii i sławnego na całym świecie Parku Narodowego Serengeti. Nocleg w Seronera Wildlife Lodge.

Dzień 8: Serengeti
Cały dzisiejszy dzień spędzamy w Parku Narodowym Serengeti. W Serengeti spotykamy praktycznie wszystkie dzikie zwierzęta Afryki. Od tych najmniejszych, do budzących grozę olbrzymich drapieżników. Te odludne, zupełnie dzikie tereny, zamieszkują oczywiście wszyscy przedstawiciele tzw. Wielkiej Piątki Afryki (słoń, lew, gepard, bawół afrykański oraz nosorożec). W dawnych czasach wytropienie i zabicie wszystkich zwierząt z Big Five, było największym osiągnięciem myśliwego. Na szczęście świat się zmienił na lepsze i my będziemy polować wyłącznie przez obiektywy naszych aparatów fotograficznych. Nocleg w Seronera Wildlife Lodge.

Dzień 9: Serengeti - Jezioro Manyara
Opuszczamy wielkie równiny Serengeti i jedziemy nad urocze krajobrazowo Jezioro Manyara, do parku narodowego o takiej samej nazwie. Do wieczora spędzamy czas na safari, podziwiając liczne tutaj stada hipopotamów, zebry, antylopy czy różowe flamingi. Obszar ten zamieszkują także lwy, które wykształciły umiejętność wspinania się na drzewa. Nocleg w Lake Manyara Hotel.

Dzień 10: Jezioro Manyara - Dar Es Salaam
Wczesnym rankiem kończymy przygodę z dziką Afryką i jedziemy złapać autobus nad ocean, do Dar Es Salaam. Czeka nas wiele godzin jazdy przez całą Tanzanię. Będzie okazja zintegrować się z przyjaźnie nastawionymi i uśmiechniętymi Tanzańczykami. Po dotarciu na miejsce nocleg w Jangwani Sea Breeze Resort.

Dzień 11: Dar Es Salaam - Zanzibar
Po śniadaniu, zatłoczonymi i gwarnymi ulicami Dar jedziemy do portu, skąd odpływają promy na Zanzibar. Na egzotyczną wyspę płyniemy przez otwarty ocean około 2 godzin. Po dopłynięciu na miejsce odprawa paszportowa i już jesteśmy w Stone Town. To magiczne miejsce nie straciło nic ze swojego uroku i piękna od czasów handlarzy niewolników. Arabski charakter miasta, wąskie i kręte uliczki, zapachy egzotycznych przypraw oraz gwar i wielobarwność mieszkańców tworzą tutaj niepowtarzalny klimat. Ze Stone Town mamy transfer nad Ocean Indyjski, do hotelu Smiles Beach.

Dzień 12: Zanzibar
Cały dzień mamy czas wolny, który przeznaczamy na pływanie w oceanie, kąpiele słoneczne, spacery po białych plażach czy odpoczynek w cieniu ogromnych palm. Nocleg w Smiles Beach hotel.

Dzień 13: Zanzibar
Kolejny dzień na wyspie. Oczywiście spędzamy go tak jak chcemy. Możliwość skorzystania z licznych atrakcji i wycieczek fakultatywnych, takich jak sporty wodne, pływanie z delfinami, nurkowanie, zwiedzanie Stone Town, wycieczki na plantacje przypraw, do wioski Jambiani, snorkeling czy wyprawy wędkarskie na otwarty ocean. Nocleg w Smiles Beach Hotel.

Dzień 14: Zanzibar - Nairobi
Ze łzami w oczach żegnamy się z rajskim Zanzibarem. Z lotniska na Zanzibarze lecimy samolotem bezpośrednio do Nairobi. Po przylocie transfer i zakwaterowanie w hotelu The Mvuli House w Nairobi.

Dzień 15: Nairobi - Warszawa
Transfer na międzynarodowe lotnisko Jomo Kenyatta, skąd samolot zabierze nas już do Polski, z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych.

 CENA ZAWIERA
 CENA NIE ZAWIERA
- uczestnictwo w programie imprezy
- transfery: w Nairobi, w Dar Es Salaam i na Zanzibarze
- 2 noclegi w Mvuli House Hotel w Nairobi
- zakwaterowanie w wyszczególnionych w programie lodgach
- 2 noce na kempingu (Park Narodowy Nakuru i Park Narodowy Amboseli)
- 3 noclegi w hotelu Smiles Beach na Zanzibarze
- 1 nocleg w Jangwani Sea Breeze Resort w Dar Es Salaam
- wyżywienie: śniadania w hotelu w Nairobi, 3 posiłki dziennie podczas safari, śniadania w hotelu na Zanzibarze, śniadanie w hotelu w Dar Es Salaam, we własnym zakresie podczas przejazdu do Dar Es Salaam.
- transport samochodem przystosowanym do safari
- przejazd autobusem do Dar Es Salaam
- opłata za prom na Zanzibar
- opłaty wstępu do parków narodowych i rezerwatów
- przelot Zanzibar - Nairobi
- opiekę anglojęzycznego przewodnika / kierowcy
- ubezpieczenie KL, NNW i BP

- biletu lotniczego Warszawa-Nairobi-Warszawa
- wizy do Kenii (50 USD) i Tanzanii (50 USD)
- wizyty w wiosce masajskiej (30 USD)
- nieobowiązkowego, dodatkowego ubezpieczenia (Flying Doctors - 50 USD, chorób przewlekłych, rezygnacji z imprezy turystycznej)
- napoi i dodatkowych posiłków
- zwyczajowych napiwków
- wydatków osobistych
- fakultatywnych atrakcji na Zanzibarze