Zapraszamy na dwutygodniowe, niezwykłe safari do Kenii. Przemierzymy wszystkie najpopularniejsze, najpiękniejsze i pełne dzikich zwierząt parki narodowe oraz rezerwaty. Czerwona ziemia, wojowniczy Masajowie, dzikie zwierzęta, wielkie równiny, tajemnicze góry czy malowane turkusem jeziora to znaki charakterystyczne Kenii. Jeżeli chcesz poczuć smak niesamowitej przygody, to ten program jest stworzony właśnie dla Ciebie. To naprawdę długa i nieudawana randka z najprawdziwszą dziką Afryką!

Cena przelotu jest uzależniona od bieżącej oferty przewoźników lotniczych. Nie latamy czarterami!!!

________________________________________________________________________

Dzień 1: Warszawa – Nairobi
Lotnisko Okęcie, Warszawa. Ponieważ z Polski nie ma bezpośredniego połączenia do Kenii, polecimy przez jeden z europejskich portów lotniczych. Po przylocie, odebraniu bagaży oraz wykupieniu wiz, pierwsze spotkanie z Czarnym Lądem. Na lotnisku czekać będzie już na nas kierowca-tropiciel, który towarzyszyć nam będzie podczas całego safari. Udajemy się do hotelu odespać trudy podróży. Nocleg w hotelu The Mvuli House.

Dzień 2: Nairobi – Tsavo East National Park
Po śniadaniu, zaopatrzeni w prowiant na drogę, opuszczamy Nairobi i udajemy się w kierunku Parku Narodowego Tsavo East. Na miejsce docieramy w godzinach obiadowych. Tsavo od niepamiętnych czasów było ulubionym miejscem nielegalnych polowań. Kłusownicy dziesiątkowali żyjące tutaj kiedyś licznie nosorożce oraz słonie. Dziś jednak sytuacja jest już opanowana. Nikogo nie dziwi widok wielkich stad słoni czy bawołów. Często widzi się tutaj także drapieżniki. Po obiedzie jedziemy na safari. Będzie okazja zobaczyć "czerwone słonie", zwiedzimy również wodospady na rzece Sabaki oraz sławny Crocodile Point, zawsze pełny ogromnych krokodyli. Nocleg w Voi Safari Lodge.

Dzień 3: Tsavo East National Park
W ciągu dzisiejszego dnia odbędziemy dwa safari. Pierwsze wcześnie rano, przed śniadaniem oraz drugie po południu. Ze względu na wysokie temperatury w ciągu dnia, jest to najlepszy czas na podglądanie dużych ilości dzikich zwierząt. Dodatkowo światło poranne i popołudniowe, ze względu na swą miękkość i barwę, jest najlepszym światłem do robienia zdjęć. Nocleg w Voi Safari Lodge.

Dzień 4: Tsavo East National Park –Tsavo West National Park
Po bardzo wczesnym śniadaniu wyruszamy do parku Tsavo West. Połączone parki Tsavo East i Tsavo West tworzą razem największy park narodowy w Kenii i jeden z największych w Afryce. Do naszej lodgy docieramy w godzinach popołudniowych. Ngulia Safari Lodge usytuowana na zboczach wzgórza Ngulia Hills, oferuje spektakularne krajobrazy. Ponieważ znajduje się tutaj sanktuarium nosorożca, widok tych zwierząt jest tutaj bardzo częsty. Dodatkowo każdego wieczoru do wodopoju przychodzi zamieszkująca ten teren rodzina gepardów, a z balkonów lodgy można obserwować nocne życie sawanny. Nocleg w Ngulia Safari Lodge.

Dzień 5: Tsavo West National Park – Amboseli National Park
Dzisiejszego dnia opuszczamy Tsavo i udajemy się w kierunku Parku Narodowego Amboseli, uważanego przez wielu za jeden z najpiękniejszych widokowo parków narodowych Afryki. Jesteśmy bardzo blisko granicy z Tanzanią. Po wjechaniu do parku, na każdym kroku towarzyszy nam zapierający dech w piersiach widok na Kilimandżaro – najwyższą górę Afryki! Nocleg w Amboseli Sopa Lodge.

Dzień 6: Amboseli National Park
W trakcie dzisiejszego dnia odbędziemy dwa safari w parku Amboseli. Pierwsze wcześnie rano przed śniadaniem, natomiast drugie po południu. W parku Amboseli żyje największa w Kenii populacja słoni. Obserwując te majestatyczne, ogromne i piękne zwierzęta, na pewno już nigdy nie pomyślimy o kupnie wyrobów sporządzonych z ich kłów! Będziemy podziwiać również bawoły afrykańskie, nosorożce, hipopotamy, antylopy, zebry, lamparty oraz hieny. Ciężko natomiast spotkać tutaj lwy. Zwierzęta te zostały niemalże w całości wytrzebione przez zamieszkujące te tereny liczne plemiona Masajów. Nocleg w Amboseli Sopa Lodge.

Dzień 7: Amboseli National Park – Aberdare National Park
Opuszczamy Amboseli i kierujemy się w stronę tajemniczych gór Aberdare i znajdującego się tam jednego z najbardziej niesamowitych parków narodowych Kenii. Aberdare National Park został utworzony w 1950 roku w celu ochrony zalesionych zboczy i torfowisk. Park zamieszkują liczne słonie, nosorożce, lamparty, lwy oraz piękne ale nieuchwytne antylopy Bongo. Nocleg spędzimy w sławnym na całym świecie Aberdare’s Treetops Lodge. Pokoje gości umieszczone zostały tutaj na zamaskowanych platformach w koronach drzew. Dzięki temu możemy w dzień oraz w nocy obserwować z góry zwierzęta udające się do wodopoju. W nocy ścieżki i wodopoje są delikatnie podświetlone. Zachowując się cicho można bez problemu usłyszeć oddechy przychodzących tutaj zwierząt.

Dzień 8: Aberdare National Park – Samburu National Park
Przed nami dzisiaj długa i niezbyt wygodna droga do rezerwatu Samburu. Po południu docieramy do celu podróży. Przejeżdżamy przez ostatni most na brązowej rzece Uaso Nyiro River. Przed nami zielone wzgórza Afryki, olbrzymie palmy wyznaczające koryto rzeki pełnej olbrzymich krokodyli i niesamowicie czerwona ziemia. Stada słoni i antylop są dosłownie wszędzie. Właśnie wkroczyliśmy na tereny Samburu, jednego z najpiękniejszych rezerwatów Kenii. Do szybko zapadającego zmroku pozostało jeszcze trochę czasu. Udajemy się na późne, popołudniowe safari. W ciepłych promieniach zachodzącego słońca robimy niezapomniane zdjęcia licznych zwierząt i przepięknych krajobrazów. Nocleg w Samburu Sopa Lodge.

Dzień 9: Samburu National Park
W Samburu będziemy mieli dwa safari. Pierwsze wcześnie rano przed śniadaniem a drugie po obiedzie. Nocleg w Samburu Sopa Lodge.

Dzień 10: Samburu National Park – Sweetwaters Game Reserve
Po opuszczeniu Samburu jedziemy w stronę najwyższej góry Kenii – Mount Kenya. Skalne iglice Mount Kenya towarzyszyć nam będą w trakcie safari po największym prywatnym rezerwacie w Kenii – Sweetwaters Game Reserve, gdzie mamy 100% pewności na zobaczenie całej Wielkiej Piątki Afryki. Zwiedzimy także, założony przez Jane Goodall rezerwat szympansów. Nocleg w Sweetwaters Tented Camp.

Dzień 11: Sweetwaters Game Reserve – Lake Nakuru
Ze Sweetwaters jedziemy do jednego z najpiękniejszych parków narodowych Kenii – Jeziora Nakuru. Na miejsce docieramy w porze obiadowej i od razu po obiedzie udajemy się na safari w Parku. Słynie on z występującej tu licznie populacji flamingów Lessera. Ptaki te posiadają charakterystyczne, różowe upierzenie i dzięki nim całe jezioro z oddali przybiera intensywny, różowy kolor. Udamy się także na punkt widokowy Baboon Cliff, gdzie w towarzystwie wszędobylskich pawianów podziwiać będziemy przepiękną panoramę całego parku. Nocleg w Lake Nakuru Lodge.

Dzień 12: Lake Nakuru – Lake Naivasha
Po śniadaniu opuszczamy Nakuru i jedziemy nad Jezioro Naivasha. Na miejsce docieramy w porze obiadowej. Po obiedzie udajemy się na przejażdżkę łodzią po bajecznie położonym jeziorze. Z pokładu łodzi podziwiamy piękne krajobrazy, obserwujemy miejscową faunę i florę, niezliczone gatunki wodnego ptactwa a w szczególności tysiące różowych flamingów. Nocleg w Naivasha Country Club.

Dzień 13: Lake Naivasha – Masai Mara
Dzisiejszego poranka udajemy się w stronę jednego z najpiękniejszych rezerwatów w Afryce – do rezerwatu Masai Mara. To miejsce ma w sobie prawdziwą magię. Zapierające dech w piersiach widoki, niekończące się równiny, wzgórza i lasy oraz niesamowity, korzenny zapach i klimat. Tak pachniała i wyglądała Afryka pierwszych odkrywców. Masai Mara zamieszkuje największa populacja lwów w Kenii. Jakby tego było mało, stada bawołów i antylop, gepardy, słonie oraz wiele innych zwierząt będą nam towarzyszyć dosłownie na wyciągnięcie ręki. W godzinach popołudniowych powinniśmy dotrzeć do Ol Moran Tented Camp.

Dzień 14: Masai Mara
Wstajemy dzisiaj dość wcześnie, by uzbrojeni w aparaty fotograficzne i kamery wyruszyć na bezkrwawe łowy. W pierwszych promieniach wschodzącego afrykańskiego słońca, piękne zdjęcia gwarantowane! Rezerwat Masai Mara jest przedłużeniem Parku Narodowego Serengeti, co powoduje, że corocznie odbywa się tutaj niesamowity spektakl - Wielka Migracja zwierząt. Miliony antylop gnu oraz innych roślinożerców przemierzają wielkie odległości w poszukiwaniu wody i pożywienia. Przekraczając rzekę Mara, dzielącą Serengeti od Masai Mara, wiele z nich ginie w paszczach czekających tu olbrzymich, sześciometrowych krokodyli. Drugie safari będziemy mieli w godzinach popołudniowych. Nocleg w Ol Moran Tented Camp.

Dzień 15: Masai Mara – Nairobi
Czas pożegnać się z dziką Afryką. Teraz już wiemy co znaczy Jumbo, wiemy też, że na pytanie Habari Gani odpowiada się Mzuri. Z aparatami pełnymi pięknych zdjęć, powracamy do stolicy Kenii. Zakwaterowanie w hotelu The Mvuli House. Będzie czas wolny, a dla chętnych możliwość skorzystania z różnych wycieczek fakultatywnych (rezydencja Karen Blixen, Centrum Żyraf, City Tour, restauracja Carnivore). Nocleg w hotelu The Mvuli House w Nairobi.

Dzień 16: Nairobi – Warszawa
To już, niestety, nasze ostatnie chwile w Czarnej Afryce. Ze łzami w oczach pakujemy swoje bagaże i wyruszamy na międzynarodowe lotnisko Jomo Kenyatta w Nairobi, skąd samolot zabierze nas do Europy.
________________________________________________________________________

TERMIN WYJAZDU:

13.01 - 28.01.2012
- wolne miejsca /

Poza podanym powyżej terminem istnieje możliwość zorganizowania wyjazdów indywidualnych
dla zamkniętych grup od 2 osób - .

________________________________________________________________________

STATUS WYPRAWY: przyjmujemy zgłoszenia na ten termin
________________________________________________________________________

CENA: 2920 USD/osobę
minimalna liczba uczestników przy której wyjazd jest realizowany to 6 osób
________________________________________________________________________ 

Cena zawiera:

 • uczestnictwo w programie imprezy
 • transfery lotnisko-hotel-lotnisko
 • zakwaterowanie w Mvuli House Hotel w Nairobi
 • zakwaterowanie w wyszczególnionych w programie lodgach
 • wyżywienie: śniadanie w hotelu w Nairobi, 3 posiłki dziennie podczas safari
 • transport samochodem przystosowanym do safari
 • opłaty wstępu do wszystkich odwiedzanych parków narodowych i rezerwatów
 • opiekę anglojęzycznego przewodnika / kierowcy
 • ubezpieczenie KL, NNW i BP

Cena nie zawiera:

 • międzynarodowego przelotu: Warszawa – Nairobi – Warszawa
 • wizy do Kenii (50 USD)
 • zwyczajowych napiwków
 • opcjonalnych atrakcji w Nairobi
 • dodatkowych posiłków i napoi
 • dodatkowego nieobowiązkowego ubezpieczenia (choroby przewlekłe, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy, Flying Doctors)

Zapisz się do newslettera, aby być zawsze na bieżąco!