Lokalizacja

Niesamowita wyprawa do Ugandy - królestwa goryli górskich, źródeł Nilu, największego jeziora Afryki - Jeziora Wiktorii czy legendarnych Gór Księżycowych. Przemierzymy Ugandę od źródeł Nilu nad Jeziorem Wiktorii, poprzez smagane ciepłym wiatrem sawanny, malowane błękitem urocze jeziora aż do porośniętych dżunglą gór, skrywających jedne z ostatnich na świecie dziko żyjących goryli górskich.
W cenie wyprawy wejściówki do goryli o wartości 600 USD/osoby !!! Wszystkie wyjazdy realizowane są z polskim pilotem MK Adventure.

Termin wyprawy
Cena
Przelot
Status
 Rezerwacja
08.02 - 21.02.2014
(wyjazd z polskim pilotem)
3700 USD 3000-3400 PLN przyjmujemy zgłoszenia

14.06 - 27.06.2014
(wyjazd z polskim pilotem)
3700 USD 3000-3400 PLN przyjmujemy zgłoszenia

11.10 - 24.10.2014
(wyjazd z polskim pilotem)
3700 USD 3000-3400 PLN przyjmujemy zgłoszenia

minimalna liczba uczestników przy której wyjazd jest realizowany to 6 osób

Poza podanymi powyżej terminami istnieje możliwość zorganizowania wyjazdów indywidualnych
dla zamkniętych grup od 2 osób -
.

Dzień 1: Warszawa Entebbe – Kampala
Spotykamy się na międzynarodowym lotnisku Okęcie w Warszawie. Do Ugandy polecimy z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych. Po przylocie do Entebbe spotkanie z naszym anglojęzycznym przewodnikiem i kierowcą. Transfer do hotelu w Kampali.

Dzień 2: Kampala – Las Kibale
Wcześnie rano opuszczamy Entebbe i udajemy się w długą drogę do Parku Narodowego Lasu Kibale. Mijamy liczne kolorowe wioski i miasteczka, wymieniamy pozdrowienia z ich przyjaźnie nastawionymi mieszkańcami. Lunch jemy w drodze na pikniku. Po południu dojeżdżamy do kolorowego miasta Fort Portal. Rozciąga się stąd spektakularny widok na tajemnicze i trudno dostępne szczyty gór Rwenzori.

Dzień 3: Las Kibale
Dzisiejszy dzień spędzamy w całości ze wspaniałymi, chociaż chwilami trochę złośliwymi szympansami. Z samego rana wyruszamy do Centrum Kanyancu, gdzie odbieramy nasze pozwolenia na wejście do Kibale Forest. W trakcie trekkingu naprawdę z bliska przyglądamy się tym zabawnym naczelnym, z ich zachowaniami tak łudząco podobnymi do naszych. Warto pamiętać, że różnica w genach pomiędzy szympansem a człowiekiem to jedynie 1,3%! Kolejny punkt dzisiejszego dnia to Sanktuarium Bigodi, gdzie w towarzystwie lokalnego przewodnika, przyglądamy się z bliska różnym gatunkom lokalnej fauny i flory. Po dość wyczerpującym dniu powracamy na zasłużony wypoczynek.

Dzień 4: Las Kibale – Park Narodowy Królowej Elżbiety
Wcześnie rano wyjeżdżamy w kierunku Parku Narodowego Królowej Elżbiety. Po drodze zatrzymamy się w jednym z pałaców władcy królestwa Toro. Po odwiedzinach w królewskich komnatach ruszamy w dalszą drogę. Nagle samochód zatrzymuje się. Nasz przewodnik z uśmiechem oznajmia nam, że właśnie przekraczamy równik. Wszyscy wysiadamy, robimy pamiątkowe zdjęcia, kupujemy charakterystyczne dla tego miejsca pamiątki. Po dotarciu  do lodgy mamy czas wolny. Wielu z nas wykorzystuje ten czas na pełen relaks w cieniu akacji, z butelką chłodnego ugandyjskiego piwa w dłoni.

Dzień 5: Park Narodowy Królowej Elżbiety
Korzystając z chłodu poranka wyjeżdżamy na safari. To najlepszy czas na wytropienie licznych tutaj zwierząt, zanim upał afrykańskiego dnia przegoni je do swoich kryjówek. W Parku Narodowym Królowej Elżbiety żyje największa liczba dzikich zwierząt w Ugandzie. Więc praktycznie cały czas widzimy słonie, bawoły afrykańskie, lwy, żyrafy i wiele, wiele innych. Sam park to miejsce przepiękne i zróżnicowane krajobrazowo. Wschodnia jego część to płaska równina, pokryta malowniczą sawanną, północno-zachodnią pokrywają stare kratery wulkaniczne, zaś środkowa to dwa malownicze jeziora: Alberta i Edwarda. Udajemy się również do południowej części parku, gdzie bardzo częstym widokiem są lwy wylegujące się na drzewach! Po obiedzie wsiadamy na łódź i wypływamy na rejs po Jeziorze Edwarda (Kazinga Channel).

Dzień 6: Park Narodowy Królowej Elżbiety – Bwindi Impenetrable Forest
Dzisiaj udajemy się w drogę do Bwindi Impenetrable Forest. Przejeżdżać będziemy przez Ishasha, który jest domem dla lwów, które opanowały umiejętność wspinania się na drzewa. Jeśli czas nam pozwoli odwiedzamy lokalną wioskę.

Dzień 7: Tropienie Goryli

Dzisiejszy dzień jest jednym z najpiękniejszych w naszym życiu! Po śniadaniu wkraczamy do gęstej, tropikalnej dżungli. Poruszamy się w trudnym górskim terenie. Otaczająca nas poranna mgła dodaje niesamowitego, tajemniczego klimatu. Szukamy gatunku zagrożonego całkowitym wyginięciem - przepięknych, ogromnych i łagodnych jak baranki goryli górskich. Nasi przewodnicy znają świetnie teren oraz miejsca przebywania goryli. Mimo tego przez kilka godzin przebijamy się przez gęstą dżunglę, niczym pierwsi zdobywcy Afryki. Widok tych niesamowitych zwierząt, ich bliskość, łagodność i ciekawość człowieka wynagrodzą wszystkie nasze trudy. Chcielibyśmy tutaj spędzić resztę dnia. Niestety dla nas, stety dla goryli, przepisy Ugandy są nieubłagane. W trosce o zdrowie tych zwierząt, każda grupa turystów ma tylko godzinę na pobyt w ich królestwie. Po wizycie u goryli górskich każdy z uczestników otrzymuje od władz Parku Narodowego oryginalny certyfikat, potwierdzający to unikalne spotkanie.

Dzień 8: Bwindi Impenetrable Forest – Jezioro Mburo

Dzisiaj jedziemy do Parku Narodowego Jeziora Mburo, gdzie w godzinach popołudniowych wyruszymy na rejs łodzią po jeziorze Mburo. Jezioro jest domem dla licznych tutaj hipopotamów, krokodyli, kormoranów, pelikanów, czapli oraz rzadkich trzewikodziobów. Późnym wieczorem powracamy na kemping.

Dzień 9: Jezioro Mburo – Kampala
Wcześnie rano udamy się na krótkie safari do Parku Narodowego Jeziora Mburo (fakultatywnie), zwanego też klejnotem przyrody. Sam park jest wprawdzie niewielki (370 KM2), ale niesamowicie zróżnicowany. Widzimy tu lasy, sawannę, drzewa akacjowe, skały, bagna oraz oczywiście jezioro. Na brak zwierząt także nie możemy narzekać. W parku łatwo spotkać lamparta, hienę czy inne drapieżniki. Po safari wyjeżdżamy w kierunku Kampali. Po drodze po raz kolejny przekraczamy równik oraz wpadamy z wizytą na lokalny bazar. Tutaj mamy okazję zakupić liczne oryginalne pamiątki i prezenty.

Dzień 10: Kampala – Park Narodowy Murchison Falls
Pobudka wcześnie rano. Pakujemy nasze plecaki do samochodu i wyruszymy do największego parku narodowego w Ugandzie - Murchison Falls. Po drodze zatrzymujemy się na chwilę w Nakasongora Rhino Farm. Będzie szansa z bardzo bliska przyjrzeć się białym nosorożcom, zagrożonym całkowitym wyginięciem (fakultatywnie). Po dotarciu do Murchison Falls zakwaterowanie i czas na relaks lub wyprawę wędkarską.

Dzień 11: Park Narodowy Murchison Falls
Wcześnie rano, po śniadaniu przeprawiamy się na drugą stronę Nilu. Tam rozpoczynamy bezkrwawe łowy z aparatami fotograficznymi w dłoniach. Na początek na celownik idą zawsze z niecierpliwością oczekiwane drapieżniki, jak lwy, gepardy czy hieny. Później już na spokojnie podziwiamy różne gatunki antylop, żyrafy, słonie, bawoły... Po intensywnie spędzonej pierwszej połowie dnia, podekscytowani i głodni, powracamy do lodgy na obiad. Plany na popołudnie są nie mniej ekscytujące. Wsiadamy na łódź i wyruszamy w rejs po najdłuższej rzece Afryki - Nilu. Mijamy liczne stada hipopotamów oraz ogromnych krokodyli nilowych. Na koniec podpływamy tak blisko wodospadów, jak tylko jest to możliwe.

Dzień 12: Park Narodowy Murchison Falls – Kampala
Wyruszamy do Kampali. Po dotarciu na miejsce transfer do hotelu na odpoczynek przed wyzwaniami czekającymi na nas w kolejnym dniu wyprawy.

Dzień 13: Kampala Jinja Kampala
Z Kampali wyruszamy do pobliskiego Jinja, do miejsca gdzie rzeka Nil ma swoje źródła. Na miejscu podziwiamy niezwykle spektakularne wodospady. To jedno z najsłynniejszych i najlepszych miejsc do uprawiania raftingu w Afryce. Do wyboru są trasy o zróżnicowanym poziomie trudności. Dla żądnych adrenaliny będzie okazja do skorzystania z oferty raftingu lub skoku na bungee. Późnym popołudniem powrót na nocleg do hotelu w Kampali.

Dzień 14: Kampala Entebbe – Warszawa
Zegar zaczyny odmierzać ostatnie godziny na Czarnym Lądzie. Będzie jescze czas odpocząć przed podróżą do Europy, pospacerować czy zrobić ostatnie zakupy. Następnie wieczorny transfer na lotnisko, pożegnanie z przewodnikiem ... i czas wracać do Polski.  Ze względu na nocny przelot, w Warszawie będziemy następnego dnia.

 CENA ZAWIERA
 CENA NIE ZAWIERA
- uczestnictwo w programie imprezy
- transfery lotnisko-hotel-lotnisko
- opiekę polskiego pilota MK Adventure w trakcie całej wyprawy
- noclegi w lodgach i hotelach klasy turystycznej oraz na kempingach
- wyżywienie: 3 posiłki dziennie
- bilety wstępu do wszystkich parków narodowych i innych zwiedzanych obiektów
- opłatę za trekking w poszukiwaniu goryli górskich (600 USD/osobę!!!)
- opłatę za trekking w poszukiwaniu szympansów
- rejs łodzią po jeziorze Mburo oraz po Nilu
- transport samochodem terenowym 4X4 lub mini busem 4x4 dostosowanym do safari
- opiekę anglojęzycznego przewodnika/kierowcy
- ubezpieczenie KL, NNW i BP

- biletu lotniczego Warszawa - Entebbe - Warszawa
- wizy do Ugandy (50 USD - płatna na lotnisku w Entebbe)
- wizyty w Nakasongora Rhino Farm (ok. 40 USD / os)
- raftingu po Nilu lub skoku na bungee w Jinja
- dodatkowych posiłków i napoi
- zwyczajowych napiwków
- wydatków osobistych
- dodatkowego nieobowiązkowego ubezpieczenia (od chorób przewlekłych, od rezygnacji z imprezy)