Lokalizacja

Zanzibar - wyspa u wybrzeży Tanzanii, poruszająca wyobraźnię, pachnąca egzotycznymi przyprawami, wyczarowuje obrazy magicznych, arabskich nocy. Nazwa Zanzibar pochodzi od połączenia słowa "Zanj", które w języku arabskim oznacza "ziemia czarnych ludzi" oraz "Bar", znaczącego "wybrzeże". Zanzibar nazywany jest także "Wyspą Przypraw" i w pełni zasługuje na swoje drugie imię. Ponad 40 z najcenniejszych, tropikalnych roślin aromatycznych uprawianych jest właśnie tutaj.

Zanzibar mierzy sobie około 85 KM długości i 30 KM szerokości. Jego odległość od kontynentu Afryki to około 40 KM lub jak ktoś woli 1,5 godziny wygodnym promem. Większość ludności zamieszkuje urodzajną północ i zachód kraju. Na wschodzie natomiast znajdują się bajeczne plaże, malownicze wioski rybackie i znane na calym świecie ośrodki wypoczynkowe.

Mieszkańcy Zanzibaru to w 95% Muzułmanie. Lokalna gospodarka oparta jest na rolnictwie, wolnym handlu i rybołóstwie oraz ostatnimi czasu również na turystyce. Ludność Zanzibaru to około 450.000 ludzi, z czego około 40% z nich mieszka w Stone Town.

To co charakteryzuje Wyspę Zanzibar, to piekne, białe, pokryte gęstą zielenią palm plaże. Zamknięty przed turystami przez wiele lat, Zanzibar stał się obecnie ekscytującym i bardzo nobilitującym kierunkiem wakacyjnego wypoczynku.

Główne i największe miasto Zanzibaru - Stone Town posiada w sobie niewątpliwy urok, magię i tajemnicę. Pamiętające czasy targów niewolników i pierwszych kolonizatorów miasto, pozwala godzinami błąkać się po wąskich uliczkach. Stone Town wpisane zostało na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

MK Adventure zaprasza serdecznie na spędzenie czasu na magicznej wyspie. Zarówno tych, dla których liczy się wyłącznie wypoczynek, jak i takich, którzy chcieliby odpocząć po wyprawie czy ekspedycji. W naszych ofertach znajdziecie Państwo cały przekrój standardów hotelowych, każdy będzie miał możliwość wybrać coś na miarę swoich upodobań czy możliwości finansowych.