Wyprawy
polski pilot

Przez bezdroża Sudanu

Cena: 1835 USD
Przelot: 2800 - 3100 PLN
Sudan
Czas: 13 dni
27.02.20 - 11.03.20
Poczuj oddech prawdziwej pustyni, zobacz zapomniane, starożytne piramidy czarnych władców Nubii, odkryj nieznaną historię czarnego lądu. Przemierzając bezdroża pustynnego, tajemniczego i wciąż słabo poznanego Sudanu, poczujesz smak prawdziwej przygody!!!Cena przelotu jest uzależniona od bieżącej oferty przewoźników lotniczych i może ulec zmianie. Nie latamy czarterami!!!
Wyprawy
polski pilot

Kamerun z Rezerwatem Dzanga-Sangha (RŚA)

Cena: 3740 EUR
Przelot: ok.3500 PLN
Kamerun, Rep.Środkowej Afryki
Czas: 19 dni
16.11.20 - 04.12.20
Lokalne, wciąż żywe królestwa Kamerunu, animistyczne plemiona Dupa i Dowayo, Mbororo oraz prawdziwa perełka naszej planety - jeden z największych i najdzikszych rezerwatów Afryki: Dzanga – Sangha. W rezerwacie udamy się do położonego w sercu dżungli Dzanga Bai - miejsca, które codziennie przyciąga ogromne stada słoni oraz innych zwierząt. Będziemy też tropić wspaniałe goryle nizinne oraz spotkamy się z ludźmi lasu - Pigmejami Baka. Ta wyprawa to zdecydowanie unikatowa podróż do jednego z ostatnich dzikich miejsc na naszej planecie, gdzie naprawdę mało kto przed nami był.
Wyprawy
polski pilot

Namibia. Ondjamba Safari. SELF DRIVE

Cena: 6880 PLN
Przelot: 2800 PLN
Namibia
Czas: 16 dni
06.03.20 - 21.03.20
Wyprawa Self Drive Guided z polskim pilotem! Sami prowadzicie samochody 4X4 po bezdrożach Afryki, rozkładacie namioty na dachach samochodów i aktywnie uczestniczycie w przygotowywaniu posiłków. Nad wszystkim czuwa polski pilot i lokalny przewodnik, więc nie zginiecie;-)! Czasami damy Wam też odpocząć w jakiejś pięknie położonej lodgy:-) Zapraszamy do Namibii wspólnie z Bocian Safaris!
Vip Safari
polski pilot

Tanzania VIP safari

Cena: 4000 USD
Przelot: ok.3100 PLN
Tanzania, Zanzibar
Absolutnie luksusowe safari w Tanzanii bez żadnych kompromisów!!! Tylko najlepsze 5* i 4* lodge i hotele, wtopione w bajeczne i dzikie krajobrazy Serengeti, Manyara czy Ngorongoro. Tylko tutaj połączysz najwyższy światowy standard luksusu z dziką przyrodą Afryki. Po safari można odpocząć kilka dni na bajecznej, kultowej i bardzo modnej wyspie Zanzibar. Jedyna taka oferta VIP w Polsce tylko z MK Adventure! Dla Państwa maksymalnej wygody grupa liczy jedynie 6 osób + pilot MK Adventure.
Wyprawy
polski pilot

Gabon z Sao Tome

Cena: 4200 EUR
Przelot: 3500 - 4800 PLN
Gabon, Sao Tome
Wyprawa do najprawdziwszej równikowej Afryki, do miejsc niezmiernie rzadko odwiedzanych przez turystów, gdzie spotkamy się z wielką życzliwością mieszkańców oraz dziką, nietkniętą ludzką ręką naturą. Gabon wielkością dorównujący Polsce, prawie w całości porośnięty jest tropikalną dżunglą, która dopiero w 2008 roku została przebyta przez ekipę National Geographic, pod przywództwem Michaela Fraya.
Ekspedycje
polski pilot

Sudan Południowy

Cena: 3700 EUR
Przelot: 3200 - 4700 PLN
Sudan Płd.
Niezwykła wyprawa do najmłodszego państwa świata - przepięknego, dzikiego i zupełnie nietkniętego turystycznie Południowego Sudanu. Czeka nas niesamowita przygoda w kraju, w którym ciągle żyją nieskażone cywilizacją plemiona, gdzie złoto i diamenty leżą kilka centymetrów pod stopami, a przejechanie 100 kilometrów drogi zajmuje zwykle kilka dni. Samochodami terenowymi, w stylu Camel Trophy, przedzierać się będziemy przez gęsty busz i dzikie góry.
Wyprawy
polski pilot

Uganda-w królestwie goryli górskich

Cena: 3780 USD
Przelot: ok.3000 PLN
Uganda
Czas: 13 dni
08.03.20 - 21.03.20
Niesamowita wyprawa do Ugandy - królestwa goryli górskich, źródeł Nilu, największego jeziora Afryki - Jeziora Wiktorii czy legendarnych Gór Księżycowych. Przemierzymy Ugandę od granicy z Sudanem Południowym i Kenią, poprzez smagane ciepłym wiatrem sawanny, aż do porośniętych dżunglą gór, skrywających jedne z ostatnich na świecie dziko żyjących goryli górskich. Grupa: max.8 osób
Wyprawy
polski pilot

Etiopia z Depresją Danakil

Cena: - USD
Przelot: -
Etiopia
W pierwszej części programu udajemy się na południe Etiopii, do dorzecza Doliny Omo. Zamieszkują ją rdzenne plemiona, które zachowały własną kulturę i tradycje. Jest to raj dla fotografów: pięknie pomalowane, nagie ciała mężczyzn, kobiety w ubraniach z kozich skór i domy zbudowane z gałęzi oraz słomy...Odwiedzimy plemiona: Dorze, Konso, Tsamai, Mursi, Hamar, Karo, Nyangatom, Dassaneh i Erbore. Będziemy mieli dużo czasy, by poznać ich codzienne życie i tradycje. Weźmiemy także udział w lokalnych świętach (jeśli takowe będą odbywały się w tym czasie). W drugiej części programu jedziemy do magicznego, starożytnego miasta Harar, zamieszkanego przez somalijskich Etiopczyków. Zbłądzimy w wąskich uliczkach tego muzułmańskiego miasta, a nocą nakarmimy dzikie hieny...Stąd kierujemy się na północ na Depresję Danakil - najgorętszego miejsca na ziemi. Wchodzimy na aktywny wulkan Erta Ale, podglądamy, jak w nieludzkich warunkach wydobywa się sól oraz spotykamy się z Afarami. Następnie jedziemy do Lalibeli - najświętszego miasta Etiopii, gdzie zwiedzamy wykute w skałach kościoły. Podczas wyprawy pokonywane są dalekie odległości. Trzeba liczyć się także z bardzo wysokimi temperaturami w ciągu dnia.
Ekspedycje
polski pilot

Gabon.Parki Narodowe Moukalaba Doudou i Loango

Cena: 4440 EUR
Przelot: ok.3700 PLN
Gabon
Czas: 14 dni
17.08.20 - 30.08.20
Podczas tej wyprawy poznajemy naturalne piękno dwóch parków narodowych Gabonu. Moukalaba Doudou słynie głównie z wielkiej ilości małp naczelnych, a Loango z występowania słoni leśnych, bawołów, antylop i goryli, które możemy spotkać nawet na plaży! Oba parki będziemy odkrywać częściowo pieszo i częściowo łodziami. Czeka nas także dość długi, bo 18 kilometrowy trekking w który wybierzemy się wspólnie z tragarzami. Miejsce do którego idziemy zarezerwowane jest tylko dla wytrwałych turystów. Goryle, słonie leśne, udział w rutuale bwiti i pobyt w najdzikszych miejscach Gabonu to tylko niektóre atrakcje tej wyprawy...
Wyprawy
polski pilot

Arabia Saudyjska

Cena: 3340 USD
Przelot: 3300 PLN
Arabia Saudyjska
Arabia Saudyjska, ukryta przed okiem zachodniego turysty, od wielu lat rozpalała naszą wyobraźnię. Już od jakiegoś czasu pojawiały się informacje, że kraj wznowi wizy dla turystów i w końcu się doczekaliśmy. Zapraszamy Państwa na niezwykle ciekawą wycieczkę do kraju z niesamowitą historią, kulturą i przepięknymi krajobrazami. Kraju, gdzie meczet nie może być dalej niż 800 m od zabudowań, gdzie restauracje mają osobne wejścia dla singli i rodzin, gdzie kobiety chodzą w abajach, a reklamy nie mają twarzy☺
Wyprawy
polski pilot

Namibia. Ongini Safari. SELF DRIVE

Cena: 6500 PLN
Przelot: 2800 PLN
Namibia
Czas: 16 dni
06.06.20 - 21.06.20
Wyprawa samochodami 4x4, podczas której przemierzać będziemy rozległe przestrzenie najstarszej pustyni świata –Namib, pojedziemy wzdłuż wybrzeża Oceanu Atlantyckiego, by zobaczyć kolonię kotików na przylądku Cross, w Swakopmund odbędziemy spacer po kolonialnym skrawku Niemiec i spędzimy noc w Spitzkoppe z widokiem na drogę mleczną i Krzyż Południa. Wioski Damara i Himba zapełnią nam część kulturową wyprawy. Wjedziemy też do królestwa zwierząt w Parku Narodowym Etoszy, a na koniec złapiemy oddech na płaskowyżu Waterberg.