Ekspedycje
polski pilot

Północ Kenii z Południowym Sudanem

Cena:
3890 USD
Przelot: ok.2700 PLN
Sudan Płd., Kenia Czas: 15 dni
02.06.19 - 15.06.19

Wyprawa nad bajecznie turkusowe Jezioro Turkana, kolebkę ludzkości, odwieczne tereny wojowniczych i mało znanych plemion i do najmłodszego państwa świata - przepięknego, dzikiego i zupełnie nietkniętego turystycznie Południowego Sudanu. Czeka nas niesamowita przygoda w kraju, w którym ciągle żyją nieskażone cywilizacją plemiona i gdzie złoto i diamenty leżą kilka centymetrów pod stopami. Polecamy ten wyjazd wszystkim żądnym przygód oraz odkrywania miejsc, w których do tej pory bywali naprawdę nieliczni.

Program

DZIEŃ 1

Warszawa-Nairobi   /   
Spotkaninie z pilotem MK Adventure na lotnisku Okęcie w Warszawie i przelot do Kenii przez jeden z europejskich portów lotniczych. Po przylocie spotkanie z przedstawicielem lokalnego biura i transfer do hotelu w Nairobi.
Wyżywienie: brak
Nocleg: hotel w Nairobi

DZIEŃ 2

Nairobi - Jezioro Baringo   /   
Po śniadaniu znosimy nasze bagaże do samochodu 4X4 i wyjeżdżamy w kierunku Jeziora Baringo. W drodze zatrzymujemy się przy punkcie widokowym, gdzie rozpościera się przepiękny widok na Wielki Rów Afrykański. Po przyjeździe nad jezioro i rozbiciu obozu płyniemy na niewielką wysepkę na której znajduje się wioska plemienia Njemps. Mówi się, że Njemps spokrewnieni są z Masajami oraz plemieniem Samburu. Wioska, jak i cała wyspa jest niewielka. Przedstawiciel plemienia oprowadza nas po wiosce i opowiada o życiu i tradycjach Njemps. Wieczorem, z pokładu łódki, obserwujemy licznie występujące w Baringo hipopotamy, krokodyle oraz różne gatunki ptaków.
Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja
Nocleg: Robert’s Campsite/ Namioty (możliwa dopłata do pokoju)

DZIEŃ 3

Jezioro Baringo - Marich Pass   /   
Jemy wczesne śniadanie i wyruszamy dalej na północ Kenii. Droga nie jest dobra, dostępna tylko dla samochodów 4X4 i wytrwałych podróżników☺! Za to widoki są przepiękne. Zanim dotrzemy do Marich Pass mijamy Kinyang (ziemie ludu Pokot), Dolinę Kerio oraz wzgórza Cherangani. Późnym popołudniem docieramy na nasz kemping.
Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja
Nocleg: namioty w Marich Pass

DZIEŃ 4

Marich Pass - Lodwar   /   
Dzisiaj jedziemy jeszcze dalej na północ, do największego miasta w północno-zachodniej Kenii: Lodwar. Miasto jest stolicą drugiego co do wielkości w Kenii powiatu Turkana. Droga do Lodwar wiedzie przez niekończące się równiny i busz.
Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja
Nocleg: pokoje w Turkana Women Conference Centre.

DZIEŃ 5

Lodwar - Eliye Springs   /   
Dzisiejszy dzień spędzamy na eksplorowaniu okolicy. W drodze do Eliye Springs odwiedzimy jedną z wiosek plemienia Turkana. Plemię Turkana, podobnie jak Masajowie i Samburu zachowali tradycyjny styl życia. Rdzeń kultury Turkana stanowi bydło. Przemieszczają się z miejsca na miejsce w poszukiwaniu dobrych pastwisk i wody dla swoich zwierząt. Po odwiedzeniu wioski jedziemy na kemping, położony w przepięknej oazie nad brzegiem jeziora Turkana - Eliye Springs.
Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja
Nocleg: chatki Turkana

DZIEŃ 6

Eliye Springs - Kakuma - Oropoi   /   
Po śniadaniu wyruszamy w drogę do Oropoi. Po drodze mijamy liczące około 60 000 mieszkańców miasto Kakuma. Po przyjeździe do Oropoi odwiedzamy wioskę plemienia Pokot. Plemię Pokot to koczowniczy pasterze w dużej mierze zależni od swojego inwentarza. Życie w tak trudnym terenie oraz brak czystej wody prowadzi czasami do konfliktów z sąsiadującymi plemionami Turkana czy Randille. Jednak Pokoci to piękni i spokojni ludzie walczący przede wszystkim o przetrwanie w tych trudnych warunkach.
Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja
Nocleg: namioty w Oropoi

DZIEŃ 7

Oropoi - Lokichokio   /   
Rano zwijamy nasz obóz i jedziemy do Lokichokio. Po drodze możemy zatrzymać się w kolejnej wiosce plemienia Turkana. Po dotarciu do Lokichokio mamy czas wolny. Możliwe spacery po mieście lub odpoczynek w hotelowym pokoju.
Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja
Nocleg: Hotel California

DZIEŃ 8

Lokichokio - Kapoeta (Południowy Sudan)   /   
Po śniadaniu jedziemy do Nadapal, na granicę z Sudanem Południowym i dalej do Kapoeta. Z Lokichokio do Kapoeta jest około 120 km, ale biorąc pod uwagę czas, który możemy spędzić na granicy, na przejazd przeznaczyliśmy cały dzień. Po dotarciu do Kapoeta kwaterujemy się w Mango Camp – najlepszym (i jak dla nas jedynym!) hotelu w okolicy. Miejsce jest bardzo przyjemne i pięknie położone. W Mango Camp relaksujemy się i ładujemy baterie na kolejne 2 dni, które spędzimy w namiotach.
Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja
Nocleg: Mango Camp (pokoje)

DZIEŃ 9

Kapoeta - Riwoto (wioski plemienia Toposa)   /   
Jemy śniadanie i wyruszamy na spotkania z członkami plemienia Toposa. W wioskach Toposa spędzimy cały dzień poznając ich tradycje i codzienne życie. Toposa znani są, jako wielcy wojownicy i złodzieje bydła. Podczas wojny domowej służyli zarówno w armiach północnego, jak i południowego Sudanu. AK 47, które służyło im wtedy do walki, dzisiaj służy im do kradzieży.
Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja
Nocleg: namioty

DZIEŃ 10

Riwoto - Karakumuje – Mogos (Plemiona Toposa i Jie)   /   
Dzisiaj spędzimy kolejny dzień wśród mieszkańców okolicznych wiosek. Poza plemieniem Toposa odwiedzimy wioskę plemienia Jie, którzy z Toposa żyją w przyjaźni. Obie grupy etniczne przybyły do Sudanu Południowego z Ugandy. Mają podobne tradycje i styl ubierania się.
Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja
Nocleg: namioty

DZIEŃ 11

Mogos - Kapoeta   /   
Dzisiejszy poranek spędzamy na spotkaniach z kolejnymi przedstawicielami plemienia Toposa i Jije. Następnie wracamy do Kapoeta, do Mango Camp. Będziemy mieć czas na porządny prysznic i odpoczynek.
Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja
Nocleg: Mango Camp (pokoje)

DZIEŃ 12

Kapoeta – granica z Kenią - Lodwar   /   
Po śniadaniu opuszczamy Kapoeta i wracamy do Kenii. Jedziemy tą samą drogą: przez Lokichokio, aż do Lodwar. Po przyjeździe kwaterujemy się w pokojach.
Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja
Nocleg: pokoje w Turkana Women Conference Centre.

DZIEŃ 13

Lodwar - Nairobi   /   
Dzisiejszy poranek spędzamy nieśpiecznie. Możemy wybrać się na spacer po okolicy. Popołudniem jedziemy na lotnisko, skąd samolot zabierze nas do Nairobi. Po przylocie jedziemy do hotelu.
Wyżywienie: śniadanie
Nocleg: hotel w Nairobi

DZIEŃ 14

Nairobi – Warszawa   /   
To już nasze ostatnie chwile w Afryce. Jeśli wylot do Europy mamy w godzinach wieczornych możemy udać się na jedną z wycieczek fakultatywnych, np. do sierocińca sloni David Sheldric Wildlife Trust, Muzem Karen Blixen czy Centrum Żyraf.
Następnie transfer na lotnisko i wylot do Europy.
Wyżywienie: śniadanie

CENA ZAWIERA:

 • uczestnictwo w programie imprezy
 • pośrednictwo wizowe w Ambasadzie Południowego Sudanu w Berlinie
 • transfery lotnisko-hotel-lotnisko
 • 2 noce w Nairobi w hotelu Gracia Gardens Hotel ze śniadaniem lub w razie braku miejsc innym o takich samym standardzie
 • Noclegi: wyszczególnione w programie imprezy
 • sprzęt kempingowy: namioty 3-osobowe (2 osoby w namiocie), materace, krzesła
 • wyżywienie: 3 posiłki dziennie (poza Nairobi)
 • 1 litr wody/ osobę / dzień
 • opiekę anglojęzycznego przewodnika / kierowcy
 • opiekę pilota MK Adventure
 • serwis kucharza w trakcie całej wyprawy
 • przelot na trasie Lodwar – Nairobi
 • ubezpieczenie Flying Doctors
 • ubezpieczenie NNW, KL i BP
 • obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

CENA NIE ZAWIERA:

 • biletu lotniczego Warszawa-Nairobi-Warszawa
 • wizy do Kenii (50 USD), płatnej na lotnisku w Nairobi oraz opłaty wizowej do Sudanu Południowego (100 USD)
 • opłat za wstępy do odwiedzanych wiosek (20-30 USD / osobę / wioskę)
 • śpiworów
 • nieobowiązkowego, dodatkowego ubezpieczenia od chorób przewlekłych i rezygnacji z imprezy turystycznej
 • napojów i dodatkowych posiłków
 • zwyczajowych napiwków dla kierowcy i kucharza
 • wydatków osobistych
 • dopłata do pokoju jednoosobowego: 150 USD
 • dopłata do pokoju w Robert’s Camp: 40 USD
Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies
POROZMAWIAJ Z NAMI NA:

Użytkownik: mk.adventure

INNE Z TEJ KATEGORII

Ekspedycje
polski pilot

Sudan Południowy

Cena: 3700 EUR
Przelot: 3200 - 4700 PLN
Sudan
Czas: 10 dni
16.06.19 - 26.06.19
!!WYPRAWA POTWIERDZONA!! Niezwykła wyprawa do najmłodszego państwa świata - przepięknego, dzikiego i zupełnie nietkniętego turystycznie Południowego Sudanu. Czeka nas niesamowita przygoda w kraju, w którym ciągle żyją nieskażone cywilizacją plemiona, gdzie złoto i diamenty leżą kilka centymetrów pod stopami, a przejechanie 100 kilometrów drogi zajmuje zwykle kilka dni. Samochodami terenowymi, w stylu Camel Trophy, przedzierać się będziemy przez gęsty busz i dzikie góry.
Ekspedycje
polski pilot

Gabon.Parki Narodowe Moukalaba Doudou i Loango

Cena: 4440 EUR
Przelot: ok.4300 PLN
Gabon
Czas: 13 dni
17.08.19 - 30.08.19
Podczas tej wyprawy poznajemy naturalne piękno dwóch parków narodowych Gabonu. Moukalaba Doudou słynie głównie z wielkiej ilości małp naczelnych, a Loango z występowania słoni leśnych, bawołów, antylop i goryli, które możemy spotkać nawet na plaży! Oba parki będziemy odkrywać częściowo pieszo i częściowo łodziami. Czeka nas także dość długi, bo 18 kilometrowy trekking w który wybierzemy się wspólnie z tragarzami. Miejsce do którego idziemy zarezerwowane jest tylko dla wytrwałych turystów. Goryle, słonie leśne, udział w rutuale bwiti i pobyt w najdzikszych miejscach Gabonu to tylko niektóre atrakcje tej wyprawy... Uwaga : Program dla osób, które znają afrykańskie realia i nie są im straszne długie przejazdy, zimna woda lub jej całkowity brak i ogólne zmęczenie. Mogą zdarzyć się opóźnienia i popsute samochody:-)
Ekspedycje
polski pilot

Gabon.Parki Narodowe Moukalaba Doudou i Loango

Cena: 4440 EUR
Przelot: ok.3700 PLN
Gabon
Czas: 14 dni
17.08.19 - 30.08.19
Podczas tej wyprawy poznajemy naturalne piękno dwóch parków narodowych Gabonu. Moukalaba Doudou słynie głównie z wielkiej ilości małp naczelnych, a Loango z występowania słoni leśnych, bawołów, antylop i goryli, które możemy spotkać nawet na plaży! Oba parki będziemy odkrywać częściowo pieszo i częściowo łodziami. Czeka nas także dość długi, bo 18 kilometrowy trekking w który wybierzemy się wspólnie z tragarzami. Miejsce do którego idziemy zarezerwowane jest tylko dla wytrwałych turystów. Goryle, słonie leśne, udział w rutuale bwiti i pobyt w najdzikszych miejscach Gabonu to tylko niektóre atrakcje tej wyprawy...

Partnerzy:

p1
p2
p4
p5
p6
p7