Ekspedycje
polski pilot

Sudan Południowy

Cena:
3700 EUR
Przelot: 3200 - 4700 PLN
Sudan Płd.

Niezwykła wyprawa do najmłodszego państwa świata - przepięknego, dzikiego i zupełnie nietkniętego turystycznie Południowego Sudanu. Czeka nas niesamowita przygoda w kraju, w którym ciągle żyją nieskażone cywilizacją plemiona, gdzie złoto i diamenty leżą kilka centymetrów pod stopami, a przejechanie 100 kilometrów drogi zajmuje zwykle kilka dni. Samochodami terenowymi, w stylu Camel Trophy, przedzierać się będziemy przez gęsty busz i dzikie góry.

Zobaczymy kopalnie złota, ukryte w górach malownicze wioski oraz egzotyczne i dzikie plemiona. Polecamy ten wyjazd wszystkim żądnym przygód oraz odkrywania miejsc, w których do tej pory bywali naprawdę nieliczni.

minimalna liczba uczestników przy której wyjazd jest realizowany to 6 osób.

UWAGA: Program wyprawy może ulec zmianie. Sudan Poludniowy to, według nas, najtrudniejszy do podróżowania kraj Afryki. Po drodze mijać będziemy wiele patroli policji czy innych służb. Na pewno będziemy zatrzymywani i trzymani na posterunku, czasami 15 minut, czasami 3 godziny. Postaramy się zrealizować program w 100%, ale ze względu na opóźnienia czy zalane drogi możliwe, że będziemy zmuszeni do zrezygnowania z niektórych atrakcji.

Program

DZIEŃ 1

Warszawa – Juba   /   
Wylot z międzynarodowego lotniska Chopina w Warszawie. Do stolicy Sudanu Południowego polecimy z dwiema przesiadkami: jedną w Europie, drugą w Afryce. W Jubie lądujemy kolejnego dnia.

DZIEŃ 2

Juba   /   
Po przylocie załatwiamy formalności na lotnisku a następnie udajemy się zakwaterować w hotelu. Cały dzisiejszy dzień poświęcony będzie na odpoczynek po trudach podróży oraz zwiedzanie stolicy Południowego Sudanu.
Zakwaterowanie: hotel Rainbow
Wyżywienie: we własnym zakresie

DZIEŃ 3

Juba – Kraina plemienia Mundari – Juba   /   
Po śniadaniu opuszczamy stolicę i wyruszamy w kierunku północnym, w stronę miasta Terakeka. Wkrótce opuszczamy główną drogę i dalej przedzierając się przez busz docieramy do pierwszych wiosek plemienia Mundari. Plemię to jest najbardziej rdzenną i wierną tradycji grupą etniczną w Sudanie Południowym. W jednej z wiosek urządzimy sobie piknik i zjemy obiad. Wielce prawdopodobne, że będziemy mieli również okazję zobaczyć niezwykle popularną w tym regionie ceremonię zapasów.
Zakwaterowanie: namioty
Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja

DZIEŃ 4

Juba – Torit   /   
Dzisiaj wstajemy dość wcześnie i jemy śniadanie. Czeka na cały dzień jazdy po bezdrożach. Udajemy się w kierunku wschodnim, do Torit, leżącego w Prowincji Wschodnia Equatoria. W Sudanie Południowym praktycznie nie istnieje żadna sieć dróg, a wiele z tych które są pozostawiają naprawdę wiele do życzenia. Dlatego dzisiaj musimy nastawić się na naprawdę mocne doznania. Trudy podróży wynagrodzą nam egzotyczne widoki i świadomość, że tak naprawdę jedziemy przez kraj zupełnie nietknięty turystycznie. Biały człowiek w tych okolicach to ekstremalnie rzadki widok. Jadąc do Torit zobaczymy też wiele „pamiątek” po zakończonej tu niedawno krwawej wojnie domowej. Porzucone czołgi nadal nie pozwalają zapomnieć, co się tutaj działo. Obiad zjemy w drodze, w formie pikniku. Po dotarciu na miejsce udamy się na lokalny bazar rozprostować trochę kości po całym dniu w samochodzie.
Zakwaterowanie: hotel w Torit
Wyżywienie: śniadanie i obiad

DZIEŃ 5

Torit - Kapoeta – Południowe i centralne terytorium Toposa – Kapoeta   /   
Po śniadaniu jedziemy na spotkanie z plemieniem Toposa. Będziemy mieli okazję zapoznać się z codziennym życiem członków plemienia, poznać ich obrzędy oraz tradycje. Niewykluczone, że uda się nam także dotrzeć do jednej z małych kopalni złota. Będzie to naprawdę unikalna okazja do poznania ludzi, dla których znany nam świat jest naprawdę bardzo mało istotny. Powrót na nocleg do Kapoeta.
Zakwaterowanie: Mango Camp
Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja

DZIEŃ 6

Kapoeta – Północne terytorium Toposa – Kapoeta   /   
Rozpoczynamy nasz drugi dzień poświęcony na eksplorację Krainy plemienia Toposa. Dzisiaj będzie to północne terytorium zamieszkane przez tą grupę etniczną. Jemy śniadanie i ruszamy w drogę. Od razu rzuca nam się w oczy, że tereny te nie były miejscem walk. Nie znajdziemy też tutaj kopalni złota czy placówek misyjnych. W planach na dzisiejszy dzień mamy spotkania z miejscowymi wodzami Toposa oraz bliskie zapoznanie się z miejscowym stylem życia. Obiad zjemy w formie pikniku, w jednej z wiosek Toposa.
Zakwaterowanie: Mango Camp
Wyżywienie: śniadanie i obiad

DZIEŃ 7

Kapoeta – Terytorium ludu Boya – Torit   /   
Opuszczamy Kapoeta i jedziemy do Torit wzdłuż drogi prowadzącej do Juby. Przez gęsty busz docieramy do wiosek plemienia Boya, malowniczo położonych pomiędzy niewielkimi wzgórzami. Plemię Boya jest praktycznie całkowicie nieskażone cywilizacją. Żyje tak, jak ich przodkowie przed wiekami, w większości nie używając nawet żadnych okryć wierzchnich. W jednej z wiosek zatrzymamy się na obiad. Późnym wieczorem docieramy do Torit.
Zakwaterowanie: hotel w Torit
Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja

DZIEŃ 8

Torit – Terytorium ludu Lotuko – Torit   /   
Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie okolicznych wiosek plemienia Lotuko. Plemię to jest dominującą grupą etniczną w tym rejonie Sudanu Południowego. Zwiedzimy kilka przepięknie położonych wiosek, ulokowanych pośród wzgórz i skał.
Zakwaterowanie: hotelu w Torit
Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja

DZIEŃ 9

Torit – Terytorium ludu Imatong – Juba   /   
Śniadanie, a po nim otoczeni malowniczą scenerią, wyruszamy na spotkanie z niezwykle przyjaznym plemieniem Imatong. Kraina Imatong to dziewicza dżungla, skalne urwiska i dzikie góry, ciągnące się aż do granicy z Ugandą. Najwyższy szczyt mierzy 3 187 m.n.p.m. (Mount Kinyeti) i jest najwyższą górą Sudanu Południowego. Na obiad powracamy do Torit. Po obiedzie rozpoczynamy powrót do stolicy. Przyjazd do Juby w godzinach popołudniowych.
Zakwaterowanie: hotel Rainbow w Jubie
Wyżywienie: śniadanie i obiad

DZIEŃ 10

Juba – Warszawa   /   
Śniadanie w hotelu. Następnie w zależności od godziny wylotu, transfer na lotnisko i powrót do Europy. W Warszawie będziemy dopiero następnego dnia.
Wyżywienie: śniadanie

DZIEŃ 11

Warszawa   /   
Przylot do Polski.

CENA ZAWIERA:

- uczestnictwo w programie wyprawy
- anglojęzyczny przewodnik
- opiekę polskiego pilota MK Adventure
- pośrednictwo w uzyskaniu wizy do Sudanu Południowego
- wiza do Sudanu Południowego (100 USD)
- obowiązkowa opłata za fotografowanie, zwiedzanie (150 USD / dzień)
- wszystkie transfery
- zakwaterowanie: wyszczególnione w programie
- wyżywienie: wyszczególnione w programie imprezyi
- Wyposażenie kempingowe: namioty z materacami,poduszkami, krzesła, stół
- opłaty za wstęp do wiosek odwiedzanych plemion
- ubezpieczenie KL, NNW i bagaż podróżny na czas wyprawy
- składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

CENA NIE ZAWIERA:

- biletu lotniczego Warszawa-Juba-Warszawa
- dodatkowych posiłków i napoi
- dodatkowego nieobowiązkowego ubezpieczenia (od chorób przewlekłych, rezygnacji z wyprawy)
wydatków osobistych
- zwyczajowych napiwków (50 - 75 USD / osobę)

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies