W naszej ofercie Wypraw wprowadziliśmy dwie zupełnie nowe, autorskie wycieczki do Etiopii, całkowicie inne niż wszystkie dostępne w Polsce. Dwie fantastyczne, unikalne wyprawy, które przeznaczone są zarówno dla osób, które były już w Etiopii, jak i dla tych, którzy jeszcze nie odwiedzali tego kraju. Prawdziwa przygoda w stylu pierwszych odkrywców Afryki gwarantowana! 

Południe Etiopii to najbardziej rdzenna i godna uwagi część czarnej Afryki. Podróż doliną rzeki Omo oznacza ogromny skok stuleciami w przeszłość, by zrozumieć, czym bylismy, zanim historia zmieniła bieg i przeznaczenie ludzkości. W towarzystwie doświadczonego przewodnika i fotografa Romana Burdy (między innymi autora publikacji fotograficznej "Omo River, Ceremonies and rituals") macie Państwo okazje odwiedzić plemiona w dorzeczu rzeki Omo w dwóch całkowicie nowych programach.

1. Południowa Etiopia
2. Etiopia - na wschód od Omo River


Wszystkie powyższe fotografie są autorstwa Romana Burdy.


W pierwszym programie zwiedzimy klasyczną południową Etiopię i zachodnią część rzeki Omo, w drugim natomiast skupimy się na rzadko odwiedzanym terytorium między rzeką Omo i granicą z Sudanem. Nasz przewodnik Roman Burda spędził w Etiopii z przerwami ponad 15 lat swojego życia. Jego ogromna wiedza i doświadczenie są gwarancją tego, że z MK Adventure poznacie Państwo autentyczne codzienne życie tubylców, które zmieniło się w ciągu całych stuleci niepostrzegalnie. Celowo staramy się unikać miejsc masowo odwiedzanych przez turystów (choć nie zawsze się to udaje) i staramy się poznać prawdziwe życie plemion, spędzać noce w namiotach w poblizu wiosek. Oczywiście jak zawsze robimy wszystko z maksymalną dbałością o Państwa bezpieczenstwo i z minimalizowaniem ryzyk zdrowotnych.