Serdecznie zapraszamy wszystkich entuzjastów przygody na spotkanie z nami podczas XVII Targów Turystyki i Wypoczynku LATO 2012. Odbędą się one w dniach 20-22 kwietnia 2012 w Centrum MT Polska, ul. Marsa 56c w Warszawie. Wspólnie z portalem turystycznym Travelmaniacy.pl oraz Kenya Tourist Board, będziemy mieli przyjemność poprowadzić slajdowisko prezentujące najciekawsze zakątki Kenii.

Pokaz zdjęć rozpoczną ogólne wiadomości o Kenii, z nastawieniem na podanie informacji praktycznych dla osób planujących wyjazd z biurem poDSC_4799_DxOmdróży lub indywidualnie. Po krótkim wstępie rozpoczniemy naszą fotograficzną podróż.  Ze stolicy Kenii, Nairobi udamy się do Parku Narodowego Amboseli, leżącego na granicy z Tanzanią. Po safari w parku i noclegu w wiosce Masajów, pojedziemy do Masai Mara. Zobaczymy liczne stada antylop Gnu, lwy, lamparty, gepardy, zebry, bawoły, hieny i wiele innych. W leżącej na skraju Masai Mara wiosce przyjrzymy się rytualnym tańcom masajskim. Z Masai Mara trasa podróży wiedzie do Parku Narodowego Jeziora Nakuru, gdzie podziwiać będziemy tysiące różowych flamingów, nosorożce białe oraz żyrafę siatkowaną - gatunki wpisane na listę zwierząt zagrożonych wyginięciem. Z Nakuru udamy się prosto nad ogromne Jezioro Wiktorii, gdzie kilkaset metrów odDSC_4993_DxOm brzegu, w dziurawej łodzi bez silnika przeżyjemy nieplanowane, bardzo bliskie i niebezpieczne spotkanie z hipopotamami... Mądrzejsi o doświadczenia przekroczymy równik i zwiedzimy zwrotnikowe lasy deszczowe Rezerwatu Kakamega. Spędzimy noc w lokalnych chatach bandas, będziemy podziwiać zielone plantacje herbaty, odczujemy na własnej skórze co znaczy tzw. "standard afrykański" oraz prysznic w strugach ciepłego deszczu równikowego.

Z Kakamega wyruszymy nad bajeczne Jezioro Baringo, gdzie spędzimy romantyczną noc w namiocie, w bliskim towarzystwie setek krokodyli.  Następnie wizyta w Parku Samburu, po drodze zaDSC_7669_raw.mhaczając o rezerwat szympansów Sweetwaters oraz Rhino Sanctuary.

Po wyjeździe z Samburu wyruszymy w długą drogę na północ Kenii. Zwiedzimy najzimniejsze miasto w Kenii, Marsabit oraz otaczające je niesamowite kratery. Przejedziemy setki kilometrów po bezdrożach czerwonej pustyni Chalbi, mijając po drodze nieliczne oazy, by po trudach podróży dotrzeć do turkusowego Jeziora Turkana, gdzie temperatura w dzień przekracza 55 a w nocy spada do 35 stopni Celsjusza. Odwiedzimy barwne i egzotyczne plemiona El-Molo, Gabra oraz Turkana, zwiedzimy ich wioski, doświadczymy trudów i radości życia w tej przypominającej inną planetę scenerii.

Naszą podróż zakończymy w Mombasie oraz na pobliskich plażach Diani Beach, dokąd udamy się zjawiskowym pociągiem, pamiętającym jeszcze czasy kolonialne. Rozkoszując się pięknem białych plaż, zielenią nadmorskich palm oraz przepięknym turkusem Oceanu zakończymy naszą prezentację.

Nasza prezentacja odbędzie się w Niedzielę 22.04.2012 w Sali konferencyjnej C na pierwszym piętrze. 

zapraszamy gorąco i do zobaczenia na targach!

Ekipa MK Adventure