Zapraszamy serdecznie na II edycję Międzynarodowych Targów Turystycznych ITM Warsaw, które odbędą się w dniach 27-29 stycznia 2012 w Centrum EXPO XXI w Warszawie. Będziemy mieli przyjemność poprowadzić slajdowisko prezentujące najciekawsze zakątki Etiopii. Ten coraz bardziej popularny kierunek wypraw również u nas cieszy się niesłabnącym powodzeniem.  Wbrew utartemu stereotypowi, Etiopia nie jest miejscem, gdzie znajdziemy tylko pustynię, głód i ubóstwo. Ilość atrakcji dostępnych dla odwiedzających Etiopię jest wręcz imponująca. W miejscowości Axum najprawdopodobniej spoczywa Arka Przymierza, pochodzące z początków X wieku n.e. a wykute w litej skale, ciągle czynne kościoły w Lalibeli są zjawiskiem na skalę światową. Nie wolno zapominać o mieście Harar, starożytnym sułtanacie i jednym z najświętszych miast islamu. W Hararze czas zatrzymał się wieki temu, po dziś dzień po zapadnięciu zmroku, za murami miasta odbywa się rytualne karmienie dzikich hien.

Południe Etiopii to gorąca i przypominająca kenijskie sawanny Dolina Omo. Można tam zobaczyć jak żyją egzotyczne i niezwykle interesujące plemiona Mursi, Erbore czy Hamar. Wiele z nich zobaczyło po raz pierwszy białego człowieka zaledwie kilka lat temu!
Dalej na południe, na granicy z Kenią znajduje się turkusowe, ogromne Jezioro Turkana. To tutaj najprawdopodobniej był biblijny Eden, stąd pochodzą szczątki Lucy - najbardziej kompletne znalezisko człowieka pochodzące sprzed 3,5 mln. lat.

zapraszamy gorąco i do zobaczenia na targach!

Ekipa MK Adventure

Zapisz się do newslettera, aby być zawsze na bieżąco!