Zapraszamy na wyprawy do południowo zachodniej Afryki, do krainy ludu Himba. Namibia to kraj ogromny, posiadający wielką różnorodność krajobrazu. Znajdziemy tu piękne pomarańczowe wydmy, bezludne pustynie, typową afrykańską sawanne i busz, setki kilometrów bezludnych białych plaż, dzikie rzeki oraz trudno dostępne góry i kaniony. Krajobrazy Namibii zaliczane są do najpiękniejszych na świecie!

Namibia to dawna kolonia niemiecka, panuje tutaj zatem iście niemiecki ład i porządek. W miastach zobaczymy ładne, schludne budynki i niewiarygodnie czyste ulice. Mówiąc krótko: Ordnung muss sein! :-). 

Z miejsc, które Namibia oferuje do zobaczenia, najbardziej znanymi są: Park Narodowy Etosha, gdzie przeżyjemy prawdziwe safari w naturalnym afrykańskim krajobrazie i otoczeniu tysięcy dzikich zwierząt, Namib Naukluft Park, gdzie w Sossusvlei spotkamy się z najwyższymi (do 300 m.!) i najpiękniejszymi wydmami na świecie, opuszczone miasto duchów Kolmanskop, które stopniowo pochłania namibijska pustynia, Kaokoland będący ojczyzną ludu Himba i zarazem jednym z najbardziej odludnych miejsc na Ziemi, niesamowity Płaskowyż Waterberg, pełen fok Cape Cross, usiane wrakami statków, niebezpieczne i mroczne Wybrzeże Szkieletów czy głęboki na ponad 500 metrów, ponad stukilometrowy Fish River Canyon, pełen zapierających dech w piersiach widoków.

Na chwilę obecną dostępna jest już wyprawa "W krainie Himba", w trakcie której przemierzymy tysiące kilometrów przez góry, pustynie, wybrzeża oceanu i bezkresne sawanny Namibii. Miasteczka i wioski, barwni i ciekawi mieszkańcy, egzotyczne plemiona oraz dzikie zwierzęta. Nie sposób opisać w kilku zdaniach piękna i egzotyki tych miejsc, ich oddalenia od cywilizacji czy problemów codziennych współczesnego świata. To trzeba zobaczyć i przeżyć...

Oczywiście jak zwykle dołożyliśmy wszelkich starań, żeby oferowana przez nas cena wyprawy była niezwykle atrakcyjna. Dodatkowo wszystkie nasze wyprawy do Namibii realizowane są z polskojęzycznym pilotem grupy. Tym bardziej polecamy!