Vip Safari
polski pilot

Tanzania VIP safari

Cena:
4000 USD
Przelot: ok.3100 PLN
Zanzibar, Tanzania Czas: 9 dni
06.07.19 - 15.07.19

Absolutnie luksusowe safari w Tanzanii bez żadnych kompromisów!!! Tylko najlepsze 5* i 4* lodge i hotele, wtopione w bajeczne i dzikie krajobrazy Serengeti, Manyara czy Ngorongoro. Tylko tutaj połączysz najwyższy światowy standard luksusu z dziką przyrodą Afryki. Po safari można odpocząć kilka dni na bajecznej, kultowej i bardzo modnej wyspie Zanzibar. Jedyna taka oferta VIP w Polsce tylko z MK Adventure!
Dla Państwa maksymalnej wygody grupa liczy jedynie 6 osób + pilot MK Adventure.

UWAGA:
Możliwe jest zorganizowanie tej wyprawy w grupie zamkniętej i w wybranym przez Państwa terminie.
Po safari chcesz wypocząć na Zanzibarze? Nie ma sprawy, tym też się zajmiemy!

Program

DZIEŃ 1

Warszawa - Tanzania   /   
do Tanzanii z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych. Po przylocie na międzynarodowe lotnisko Kilimanjaro, transfer do hotelu.
Wyżywienie: brak
Nocleg: Arusha Serena Resort

DZIEŃ 2

Arusha - Park Narodowy Tarangire   /   
Po śniadaniu wyjeżdżamy do Parku Narodowego Tarangire. Na miejsce docieramy w godzinach obiadowych. Po południu wyruszamy na safari. Wśród fantastycznych afrykańskich krajobrazów spędzamy cały dzień. Charakterystyczne dla tutejszego krajobrazu są olbrzymie baobaby, które wyglądają tak, jakby ktoś zasadził je do góry korzeniami. Park Tarangire zamieszkuje liczna populacja różnych gatunków antylop oraz lwów.
Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja
Nocleg: Tarangire Sopa Lodge

DZIEŃ 3

Park Narodowy Tarangire - Krater Ngorongoro   /   
Opuszczamy Park Tarangire i kierujemy się w stronę olbrzymiego krateru Ngorongoro. Wąską drogą, wiodącą wśród gęstego lasu, docieramy na skraj krateru. Rozpościera się stąd niesamowity widok na 30 km. średnicy krater z jeziorem. Wąską i stromą drogą zjeżdżamy ponad 600 metrów na dno wygasłego krateru. W Ngorongoro wytworzył się naturalny zamknięty ekosystem. Zwierzęta mieszkające tutaj nie migrują. Żyją, rozmnażają się i polują w kraterze. Lwy zamieszkujące Ngorongoro podzieliły tutaj pomiędzy siebie strefy wpływów i nie wchodzą sobie w drogę. Zwiedzimy cały krater porośnięty sawanną, przepiękno jezioro z licznymi hipopotamami oraz rzadziej uczęszczaną część parku, porośniętą gęstym lasem równikowym. Nocleg w przepięknie położonym na stokach krateru, luksusowym Ngorongoro Serena Lodge.
Wyżywienie: śnoadanie, obiad i kolacja
Nocleg: Ngorongoro Serena Lodge

DZIEŃ 4

Krater Ngorongoro - Park Narodowy Serengeti   /   
Po wczesnym śniadaniu wyruszamy do najsławniejszego i największego Parku Narodowego na świecie - do Serengeti National Park. Po drodze do Serengeti przejeżdżać będziemy przez Wąwóz Olduvai – jedno z najsłynniejszych stanowisk archeologicznych w Afryce. Odnaleziono tutaj szczątki praczłowieka sprzed 2 milionów lat. Wczesnym popołudniem docieramy do naszej lodgy. Jemy obiad i udajemy się na safari. W Serengeti spotykamy praktycznie wszystkie dzikie zwierzęta Afryki. Od tych najmniejszych, do budzących grozę olbrzymich drapieżników. Nocleg na terenie parku Serengeti, w malowniczo położonej Serengeti Serena Lodge.
Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja
Nocleg: Serengeti Serena Lodge

DZIEŃ 5

Park Narodowy Serengeti   /   
Pełne dwa dni spędzamy na tropieniu zwierząt w Parku Narodowym Serengeti. Te odludne, zupełnie dzikie tereny, zamieszkują oczywiście wszyscy przedstawiciele tzw. Wielkiej Piątki Afryki (słoń, lew, gepard, bawół afrykański oraz nosorożec). W dawnych czasach wytropienie i zabicie wszystkich zwierząt z Big Five, było największym osiągnięciem myśliwego. Na szczęście świat się zmienił na lepsze i my będziemy na nie polować wyłącznie przez obiektywy naszych aparatów fotograficznych.
Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja
Nocleg: Serengeti Serena Lodge

DZIEŃ 6

Park Narodowy Serengeti   /   
Dzisiaj mamy kolejne poranne i popołudniowe safari w Parku Serengeti.
Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja
Nocleg: Serengeti Serena Lodge

DZIEŃ 7

Park Narodowy Serengeti - Jezioro Manyara   /   
Opuszczamy bezkresne równiny Serengeti i udajemy się nad urocze krajobrazowo Jezioro Manyara, do parku narodowego o tej samej nazwie. Obiad zjemy na Farmie Gibbsona. Po obiedzie udajemy się nad położone w okolicy wodospady, a następnie dalej do Manyara. Wieczorny relaks i kolacja.
Wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja
Nocleg: Manyara Serena Lodge

DZIEŃ 8

Jezioro Manyara - Arusha - wylot do Euroby / Zanzibar   /   
Po śniadaniu jedziemy na poranne safari po Parku Narodowym Manyara. Podziwiać będziemy liczne stada hipopotamów, zebry, antylopy czy różowe flamingi. Obszar ten zamieszkują także lwy, które wykształciły umiejętność wspinania się na drzewa. Po safari jemy obiad, a następnie żegnamy się z dziką Afryką i wyruszamy w stronę cywilizacji. Na obiad powinniśmy już być w Arushy. Po obiedzie udajemy się na lotnisko Kilimanjaro i wracamy do Polski. Osoby, które wykupiły hotel na Zanzibarze zamiast do Europy lecą na bajeczną wyspę Zanzibar:-)
Wyżywienie: śniadanie i obiad.

DZIEŃ 9

Warszawa   /   
Przylot do Warszawy.

CENA ZAWIERA:

 • uczestnictwo w programie imprezy
 • transfery lotnisko-hotel-lotnisko
 • noclegi w wysokiej klasy lodgach podczas safari (Tarangire Sopa Lodge, Ngorongoro Serena Lodge, Serengeti Serena Lodge oraz Lake Manyara Serena Lodge) lub w przypadku braku miejsc w innych o podobnym standardzie
 • wyżywienie: 3 posiłki dziennie podczas safari, śniadanie w hotelu w Arushy
 • bilety wstępu do parków narodowych i rezerwatów
 • transport samochodem przystosowanym do safari (4X4).Gwarantowane miejsce przy oknie
 • opiekę anglojęzycznego przewodnika / kierowcy
 • ubezpieczenie KL, NNW i BP
 • obowiązkowa składka na Fundusz Turystyczny

CENA NIE ZAWIERA:

 • przelotów międzynarodowych Warszawa – Kilimanjaro Airport – Warszawa
 • wizy do Tanzanii (50 USD)
 • dodatkowych posiłków i napoi
 • zwyczajowych napiwków (szczegóły w Informacjach o Tanzanii)
 • opcjonalnych atrakcji (wizyta w wiosce masajskiej, lot balonem nad Serengeti)
 • nieobowiązkowego, dodatkowego ubezpieczenia (kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej, chorób przewlekłych)
 • wydatków własnych
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego
Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies