Inspiracje
polski pilot

Indie. Zaduma nad świętą rzeką

Cena:
1100 EUR + 2600 PLN
Przelot: w cenie wyprawy
Indie

Kwintesencja Indii podczas jednej wyprawy: Delhi – stolica, Varanasi – święte miasto nad rzeką Ganges i prowincja Darjeeling – plantacje najlepszej herbaty na świecie i tybetańskie klasztory u podnóża Himalajów. Wyjazd trampingowy.

Wyjazdy do Indii muszą być przygotowywane z dużym wyprzedzeniem ze względu na czas oczekiwania na wizę i konieczność rezerwowania wybranych przez hoteli z wielomiesięcznym wyprzedzeniem i zapłaceniem zaliczki rezerwacyjnej. Uzyskanie tak dobrych cen na wybrane przez nas przeloty również wymaga zakupienia biletów na kilka miesięcy przed wylotem. Przejazdy pociągami w Indiach, szczególnie w terminach nasilenia ruchu turystycznego, także wymagają dużo wcześniejszego zakupu biletów i pokonania przez organizatora imprezy wielu barier biurokratycznych.
Z powyższych powodów nie będzie możliwości zakupu imprezy „last minute”.
Program może ulec nieznacznym zmianom, jeśli w międzyczasie zmianom ulegną rozkłady lotów i rozkłady jazdy indyjskich pociągów

Program

DZIEŃ 1

Warszawa - Amsterdam
   /   
Spotkanie z pilotem MK Adventure na lotnisku w Warszawie. Wylot do New Delhi przez Amsterdam (LOT KLM-Jet Airways).

DZIEŃ 2

Delhi
   /   
Przylot do Delhi – stolicy Indii i zakwaterowanie w hotelu w dzielnicy Pahar Ganj. Po południu spacer po okolicznych bazarach, pełnych aromatu indyjskich potraw i kadzideł. Obiadokolacja w jednej z wybranych lokalnych restauracji.

Wyżywienie: brak

Nocleg: hotel 3* w Delhi

DZIEŃ 3

Delhi
   /   
Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu - Delhi City Tour – zwiedzanie najważniejszych zabytków stolicy Indii: Old Delhi, Czerwony Fort, India Gate, Meczet Piątkowy (Dżama Masdżid). Obiadokolacja po powrocie do hotelu.

Wyżywienie: śniadanie

Nocleg: hotel 3* w Delhi

DZIEŃ 4

Delhi – Varanasi
   /   
Po śniadaniu w hotelu transfer na lotnisko i wylot do Varanasi o godz. 11.30. Przylot do Varanasi o godz. 13.10, transfer z lotniska do hotelu pięknie położonego na Assi Ghat z widokiem na rzekę Ganges. Varanasi, wzniesione nad wodami Gangesu w stanie Uttar Pradeś, to jedno z najstarszych miast na świecie i jedno z najświętszych miejsc wyznawców hinduizmu. To miasto Sziwy, do którego przybywają pielgrzymi z całych Indii i turyści z całego świata. Śmierć i kremacja zwłok na ghatach (nabrzeżach) świętej rzeki daje mokszę, czyli uwolnienie z cyklu życia i osiągnięcie stanu Nirwany.
Po południu City Tour – zwiedzanie XVIII-wiecznej świątyni Wiśwanatha ku czci Sziwy, tzw. świątyni małp (od stad przesiadujących tam czerwonych malaków) poświęconej wojowniczej bogini Durdze, oraz sanktuarium boskiej małpy Hanumana – Sankat Mochan.

Wyżywienie: śniadanie

Nocleg: hotel 3* w VaranasiDZIEŃ 5

Varanasi – Sarnath - Varanasi
   /   
Wcześnie rano, przed świtem, wypłynięcie łodzią na wycieczkę po rzece Ganges – obserwowanie, co dzieje się na ghatach (kąpiele rytualne, kremacje zwłok, modlitwy pielgrzymów). Świt nad Gangesem to niezwykłe zjawisko i niepowtarzalne przeżycie. Promienie wschodzącego słońca wpadają do licznych świątyń, oświetlają ghaty, ogrzewają mnichów i wiernych dokonujących rytualnych oczyszczających ablucji. Łodzie wiosłowe przewożą przybyszów wzdłuż ghatów – od Assi Ghat, gdzie usytuowany jest nasz hotel, do Radż Ghat na północy.
Po powrocie z wycieczki śniadanie w hotelu, odpoczynek i kilka godzin czasu wolnego. Po południu wycieczka do Sarnath, tzw. Parku Jeleni, gdzie Budda wygłosił swe pierwsze po oświeceniu kazanie, zwiedzanie buddyjskiej stupy Dhameth i kolumny Aśoki (IIIw. p.n.e.) Obiadokolacja w okolicy naszego hotelu.

Wyżywienie: śniadanie

Nocleg: hotel 3* w Varanasi

DZIEŃ 6

Varanasi
   /   
Po śniadaniu w hotelu spacery po gwarnych i pełnych lokalnego kolorytu bazarach Varanasi. Miasto słynie z wyrobów cukierniczych i bogato zdobionych jedwabi. Dojazd rikszami. Po południu powrót do hotelu i obiadokolacja.

Wyżywienie: śniadanie

Nocleg: hotel 3* w Varanasi

DZIEŃ 7

Varanasi – nocny pociąg – New Jaipaliguri
   /   
Musimy się dobrze wyspać i odpocząć. Po śniadaniu czas wolny. Dla chętnych lekcja jogi lub medytacja. Poźnym popołudniem transfer na dworzec kolejowy w Varanasi. Nocnym pociągiem (klimatyzowany wagon z kuszetkami) udamy się w dość długą podróż (716 km) do New Jalpaiguri, miasta położonego w stanie Bengal Zachodni. Podróż pociągiem na długiej trasie w Indiach to przygoda i atrakcja sama w sobie. Tyle ciekawych widoków za oknem, możliwości rozmów z innymi pasażerami, świetnie zorganizowany przez obsługę pociągu catering…moc wrażeń.

Wyżywienie: śniadanie

Nocleg: pociąg, kuszetki

DZIEŃ 8

New Jaipaliguri – Siliguri
   /   
Przyjazd rano do New Jalpaiguri. Transfer do hotelu w pobliskiej miejscowości Siliguri. Aklimatyzacja (bo będziemy już na coraz wyżej położonych terenach), relaksujący spacer po mieście. Obiadokolacja w wybranej przez nas restauracji.

Wyżywienie: śniadanie

Nocleg: hotel 3* w Siliguri

DZIEŃ 9

Siliguri – Darjeeling
   /   
Po śniadaniu tranfer na stację kolejową, skąd pojedziemy przepiękną trasą wśród herbacianych plantacji do Darjeelingu – indyjskiego kurortu położonego u stóp Himalajów. Małe wagony wąskotorowej zabytkowej kolei, wybudowanej w 1881 roku, pokonują trasę 83 km w ponad 7 godzin. Pociąg wspina się stromymi zboczami wśród wzgórz i herbacianych ogrodów tak powoli, że po drodze można robić zakupy u czekających wzdłuż torów sprzedawców. Kolejka wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.
Po przyjeździe do Darjeelingu zakwaterowanie w hotelu z pięknym widokiem na Himalaje. Obiadokolacja w hotelu.

Wyżywienie: śniadanie

Nocleg: hotel 3* w Darjeeling

DZIEŃ 10

Darjeeling
   /   
O godzinie 4.00 rano wyjazd jeepami na wschód słońca na Wzgórze Tygrysów (10 km od Darjeelingu), skąd, przy sprzyjającej widoczności, jak na dłoni widać masyw Kangczengdzongi (8598 m.n.p.m.), po prawej stronie „Trzy siostry” – Mount Everest (8848 m.n.p.m.), Makalu (8463 m.n.p.m.) i Lhotse (8516 m.n.p.m.), a na wschodzie – szczyty Tybetu. W drodze powrotnej zatrzymamy się przy małym tybetańskim klasztorze i buddyjskiej świątyni z 1875 roku z 5-metrowym posągiem Buddy.
Powrót do hotelu o godz. 7.30, śniadanie w hotelu. Odpoczynek. Po południu spacer do jednej z miejscowych herbaciarni na degustację i zakupy słynnych na całym świecie herbat Darjeeling, świeżo zebranych u stóp Himalajów i na miejscu wyprodukowanych w lokalnych przetwórniach, wybudowanych jeszcze przez angielskich kolonizatorów. Obiadokolacja w hotelu.

Wyżywienie: śniadanie

Nocleg: hotel 3* w Darjeeling

DZIEŃ 11

Darjeeling – Kalimpong – Darjeeling   /   
Po śniadaniu w hotelu, całodniowa wycieczka do miejscowości Kalimpong, 51 km na wschód od Darjeelingu. Dwugodzinna trasa do Kalimpongu wiedzie pośród lasów i upraw herbaty, przecina malowniczy mostek na rzecze Teesta. W środy i soboty odbywa się w Kalimpong targ, na którym zamieszkali w okolicy Tybetańczycy i Nepalczycy, sprzedają regionalne produkty i wyroby rękodzieła (przyprawy, owoce, tradycyjne lekarstwa, ręcznie tkane tkaniny, piżmo). Zwiedzimy również dwa buddyjskie tybetańskie klasztory: Tharpa Choling i Zangdog Palrifo Brang.

Wyżywienie: śniadanie

Nocleg: hotel 3* w Darjeeling

DZIEŃ 12

Darjeeling
   /   
Wizyta w Himalayan Mountaineering Institute w Darjeelingu – muzeum, kierowanym niegdyś przez Szerpę Tenzinga Norgaja, który wraz z Edmundem Hillarym zdobył w 1953 roku Mount Everest. Odwiedziny w zoo, w którym żyją m.in. himalajskie niedźwiedzie, pandy i syberyjskie tygrysy. Po południu znów 5 o’clock tea, czyli degustacja herbat w kolejnej wybranej przez nas herbaciarni (np.Golden Tips Tea Lounge)
Obiadokolacja w hotelu.

UWAGA: W tym dniu dla chętnych może być zorganizowany pieszy lub rowerowy trekking po okolicy z miejscowym przewodnikiem. Wszelki sprzęt jest do wypożyczenia na miejscu, a uczestnicy trekkingu będą mogli zwiedzić ZOO i Himalayan Mountaineering Institute po południu w 10 lub 11 dniu programu.
Wyżywienie: śniadanie

Nocleg: hotel 3* w Darjeeling

DZIEŃ 13

Darjeeling – Bagdogra – New Delhi
   /   
Po wczesnym śniadaniu wyjazd jeepami z Darjeelingu na lotnisko Bagdogra koło Siliguri (ok. 3 godz. jazdy). Przelot samolotem linii Jet Airways do New Delhi – wylot o godz. 16.30, przylot do New Delhi o godz. 18.40. Następnie wylot z New Delhi do Warszawy przez Amsterdam.

Wyżywienie: śniadanie

Nocleg: samolot

DZIEŃ 14

Warszawa   /   
Przylot na lotnisko F. Chopina w Warszawie. Zakończenie podróży.

CENA ZAWIERA:

 • przelot międzynarodowy na trasie: Warszawa - Amsterdam - New Delhi - Warszawa
 • 2 przeloty wewnętrzne na trasie: New Delhi - Varanasi oraz Bagdogra - New Delhi
 • uczestnictwo w programie imprezy
 • transfery lotnisko – hotel – lotnisko
 • przejazd nocnym pociągiem na trasie: Varanasi - New Jaipaiguri (kuszetki)
 • przejazd zabytkową, wąskotorową koleją na trasie Siliguri - Darjeeling (wagony I klasy)
 • opiekę polskiego pilota/ kierownika grupy
 • ZAKWATEROWANIE: starannie wybrane hotele 3* (pokoje dwuosobowe)
 • WYŻYWIENIE: śniadania
 • rejs łodzią po rzece Ganges w Varanasi
 • opłaty wstępu do zwiedzanych obiektów
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagaż podróżny

CENA NIE ZAWIERA:

 • wizy do Indii: 60 USD
 • WYŻYWIENIA i napojów (koszty te są niewielkie, a jedzenie w Indiach pyszne)
 • dodatkowego, nieobowiązkowego ubezpieczenia (choroby przewlekłe, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy).
 • zwyczajowe napiwki dla kierowców, lokalnych przewodników i obsługi hotelowej
Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies